kategoria: AGD

plyta indukcyjna do kuchnia zalety

Charakterystyka i zalety płyt indukcyjnych w kuchni

Płyta grzewcza to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni. Obecnie coraz rzadziej korzysta się już z płyt gazowych. Dużo wygodniejsze w stosowaniu są bowiem płyty elektryczne, przede wszystkim płyty indukcyjne. W artykule dokładniej przyjrzymy się tego rodzaju płytom grzewczym. Opiszemy, jak działają płyty indukcyjne, jakie są ich największe zalety oraz czy mają jakieś istotne wady, które sprawiają, że przed ich zakupem warto jest się nad tym dobrze zastanowić.

ekspres do kawy

Rodzaje ekspresów do kawy

Kawa jest napojem, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie poranka. Popularność kawiarni nieustannie rośnie. Coraz więcej osób lubi wypić ciepły i dobry kawowy napar. Domownicy nie muszą za każdym razem pić tradycyjnej, ręcznie robionej kawy. Mogą wykorzystać ekspresy do kawy, przeznaczone do parzenia różnych kaw. Istnieje kilka rodzajów ekspresów. Jakie są najlepsze?

okap kuchenny

Jakie są rodzaje okapów kuchennych?

Okap kuchenny to jedno z najważniejszych kuchennych urządzeń AGD. Dzięki niemu w trakcie gotowania czy smażenia po kuchni, a w przypadku aneksów kuchennych także po salonie, nie roznoszą się towarzyszące temu zapachy. Obecnie w najlepszych sklepach ze sprzętem AGD dostępnych jest wiele rodzajów okapów kuchennych. W naszym artykule opisujemy, czym się różnią okapy od pochłaniaczy powietrza oraz jakie są rodzaje okapów.

AGD w zabudowie

Rodzaje dużego kuchennego sprzętu AGD do zabudowy

W XXI wieku coraz więcej osób, wykańczając swoje nowe domy czy mieszkania, lub decydując się na wykonanie remontu swojego aktualnego miejsca zamieszkania, starają się wykończyć znajdujące się w nich wnętrza tak, żeby osiągnąć jak najbardziej nowoczesny, minimalistyczny efekt. W przypadku planu wykończenia kuchni taką możliwość daje zdecydowanie się na zakup urządzeń AGD do zabudowy. Obecnie dostępnych jest ich wiele rodzajów. W naszym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze kuchenne urządzenia AGD, które są dostępne w wersji do zabudowy i tłumaczymy, dlaczego warto jest się na nie zdecydować.

Blender

Zalety blenderów marki Blendtec

Masz świadomość, że dobrze byłoby odżywiać się zdrowo. Dlatego myślisz o wypracowaniu dietetycznych nawyków. No właśnie, myślisz. Nadal jest to tylko plan – przecież nie masz czasu, brakuje Ci samodyscypliny, wytrwałości, kucharskich zdolności… Przekonaj się, że dzięki blenderom marki Blendtec Twoja kuchnia zyska nowe (lepsze!) oblicze, a Ty, bez większego wysiłku, spojrzysz na siebie bardziej przychylnym okiem.

Urządzenia AGD w kuchni

Jakie są rodzaje najczęściej wykorzystywanych w kuchniach małych urządzeń AGD?

W każdej kuchni wykorzystywanych jest bardzo dużo różnych urządzeń AGD. Wśród nich są zarówno duże urządzenia AGD, takie jak lodówka, zmywarka czy piekarnik, jak i urządzenia małe. Tych drugich jest zdecydowanie więcej. W artykule postaramy się wskazać czytelnikowi wszystkie najważniejsze rodzaje małych kuchennych urządzeń AGD. O czym nie powinno się zapomnieć kompletując elementy wyposażenia kuchni?

kuchnia

Piekarnik idealny do domowej kuchni

Istnieje wąska grupa urządzeń AGD, które bezsprzecznie powinny się znaleźć w każdej domowej kuchni. Jednym z takich urządzeń jest piekarnik. Dziś klienci szukając odpowiedniego do swoich potrzeb rodzaju piekarnika mają do wyboru naprawdę dużo rodzajów różnego typu sprzętu AGD, które różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale również sposobem i skutecznością pieczenia. W artykule dokładniej opisujemy, na jakie elementy i parametry piekarników koniecznie trzeba zwracać uwagę wybierając ten najlepszy dla siebie.

blender kielichowy

Zakup blendera kielichowego-jaki model wybrać?

Blender kielichowy jest jednym z najbardziej popularnych sprzętów kuchennych. Najczęściej służy do przygotowywania koktajli owocowo – warzywnych albo smoothie, które stanowią bombę witaminową. Przy jego zakupie warto przede wszystkim kierować się jakością materiałów, z jakich został wykonany i mocą silnika, bo dzięki temu z powodzeniem posłuży nam w kuchni przez długie lata. Jeżeli nie wiesz, jaki model wybrać, przeczytaj poniższy tekst.

zmywarka

5 korzyści wynikających z posiadania zmywarki

Przeraża cię stos brudnych naczyń do zmywania po odwiedzinach rodziny czy znajomych? Zdarza się, że nie umyjesz dokładnie talerza lub szklanki? A może odkryłeś, że warto zaoszczędzić zużycie wody i energii, a przede wszystkim czasu podczas zmywania? Wszystkie powyższe sytuacje są niepodważalnymi argumentami, które powinny przekonać cię do kupna zmywarki. Sprawdź, jakie dokładnie zalety wynikają z posiadania tego urządzenia.

kuchnia

Z jakich materiałów wykonuje się akcesoria AGD i czym się one charakteryzują?

Akcesoria AGD ułatwiają gotowanie i sprawiają, że zajmujemy się nim z przyjemnością. Na rynku aż roi się od pomocy kuchennych pomocnych na różnych etapach prac kuchennych. Rozdrabnianie, ubijanie, smarowanie, wałkowanie, przesiewanie… Narzędzia służące do tych czynności są wykonywane z różnych materiałów. Z jakich konkretnie? Które z nich sprawdzą się najlepiej i w jakich sytuacjach?

Regulamin korzystania z serwisu