kategoria: Aranżacje

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda nowoczesna kuchnia, zajrzyj do zakładki Aranżacje na portalu ABC Kuchni. Przekonasz się, jak urządzić funkcjonalną i przestronną kuchnię, poznasz sposoby na małą kuchnię i salon z aneksem kuchennym. Najlepsze aranżacje kuchenne i projekty kuchni.

Betonowy blat kuchenny

Blat betonowy w kuchni – czy to dobry pomysł?

Wybór blatu kuchennego nie należy do łatwych decyzji. Pod uwagę trzeba wziąć parametry związane z funkcjonalnością. Równie ważna jest jednak estetyka, bo taki element powinien spójnie łączyć się z resztą domowej aranżacji. Współcześnie bardzo modny jest beton architektoniczny. Okazuje się, że da się z niego wykonywać również kuchenne blaty. Czy warto?

lodowka do zabudowy mala kuchnia aranzacja

Jak zaaranżować kuchnię o małym metrażu?

Urządzanie wybranego pomieszczenia lub kilku różnych wnętrz jest zadaniem wymagającym uwzględnienia licznych kwestii, rozwagi i poświęcenia licznych godzin na dopasowywanie do siebie poszczególnym elementów wyposażenia. Szczególnie trudno zaaranżować kuchnię o małym metrażu. Mając to na uwadze, w dzisiejszym tekście podpowiemy, jak zrealizować taki cel. Dowiedz się, jak sprawić, by kuchnia o niewielkiej powierzchni była w pełni funkcjonalna i piękna.

Kuchnia w układzie korytarzowym

Jak zaaranżować kuchnię w układzie korytarzowym?

Kuchnia w układzie korytarzowym wymaga specjalnej aranżacji, która pozwoli zachować zarówno ładny wygląd przestrzeni, jak i jej ergonomię. Najważniejszym elementem w takim pomieszczeniu jest z pewnością trójkąt roboczy, a więc taki układ szafek, aby ułatwiał przygotowywanie posiłków. Na co zwrócić uwagę przy aranżacji takiej kuchni?

Domowa spiżarnia

Jak urządzić domową spiżarnię o niewielkich wymiarach?

Domowa spiżarnia to bardzo wygodne rozwiązanie dla domowników, jednak wymaga wydzielenia osobnego miejsca – nawet niewielkiego. Spiżarnia w domu pozwala na szybki dostęp do produktów spożywczych oraz sprzętów i akcesoriów. Daje możliwość przechowywania potraw, które nie mieszczą się w lodówce, napojów, przetworów w słoikach czy produktów suchych. W tym artykule dowiesz się, jak urządzić domową spiżarnię, aby była praktyczna i funkcjonalna.

Aktualne trendy w projektowaniu kuchni

Aktualne trendy w projektowaniu kuchni. Co jest teraz na czasie?

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu, pełniąc nie tylko funkcję miejsca, w którym przygotowuje się posiłki, ale również stając się ich prawdziwym „sercem”, gdzie spotyka się rodzina i przyjaciele. W związku z modą na kuchnie otwarte na przestrzeń dzienną, przy projektowaniu wnętrza nie bierze się pod uwagę jedynie funkcjonalności, ale również aranżację pozostałych pomieszczeń, tak aby były spójne i stanowiły jednolitą całość.

Kuchnia w stylu angielskim

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim?

Kuchnia jest często sercem domu – zwłaszcza jeśli połączona jest z jadalnią lub salonem. Dlatego warto zaaranżować ją w nietypowy sposób, który będzie zwracał uwagę gości. W niniejszym artykule przedstawiamy kuchnię w stylu angielskim: idealną zarówno do przygotowywania posiłków, jak i popołudniowego picia herbaty. Czym charakteryzuje się kuchnia w stylu angielskim i jak ją urządzić?

Meble na wymiar mala kuchnia

Jak zaaranżować małą kuchnię, aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał?

Czy planujesz kupno lub remont mieszkania i zastanawiasz się, jak umeblować kuchnię, która jest tak mała? Nie upadaj na duchu. Nawet niewielką przestrzeń kuchenną możesz urządzić w taki sposób, że będzie Ci wygodnie w niej zmywać, gotować i jeść. Nie mówiąc już o tym, że będzie w niej ładnie. Kluczem do sukcesu jest dobra aranżacja oraz meble robione na wymiar.

Jak zaaranzowac okno w kuchni

Jak zaaranżować okno w kuchni?

Aranżacja kuchennego okna to nie lada wyzwanie dla urządzającego wnętrze. Kuchnia jest miejsce, gdzie domownicy spędzają sporo czasu. Sposób, w jaki będzie urządzona, na pewno wpłynie na to, jak będą się oni w niej czuli. Spośród wszystkich dostępnych opcji wystroju okna kuchennego najlepiej wybrać taki, który zostanie stylowo dopasowany do reszty sprzętów. W jaki sposób zaaranżować kuchenne okno?

Aneks kuchenny

Jak stworzyć funkcjonalny aneks kuchenny?

Aneksem kuchennym nazywa się wydzieloną część pomieszczenia lub mieszkania, która pełni rolę kuchni. Można go urządzić w każdego rodzaju nieruchomości. Coraz częściej tworzony bywa w pomieszczeniach hotelowych i wtedy pokój nabywa cech apartamentu. Wielu inwestorów stawia na aneksy kuchenne łączone z salonami. Niewątpliwie jest to praktyczne i wygodne rozwiązanie. Jak samodzielnie zaprojektować aneks kuchenny, żeby był funkcjonalny?

Kuchnia w stylu klasycznym

Kuchnia w stylu klasycznym czy nowoczesnym – na jaki styl się zdecydować?

Określenie stylu, w jakim ma zostać wykonana kuchnia to pierwszy etap całego remontu. Obecnie najchętniej wybierane są aranżacje klasyczne lub nowoczesne. Te pierwsze często stanowią zamkniętą przestrzeń, natomiast drugie – nie potrzebują dużo miejsca. Warto, aby również reszta pomieszczeń domowych była urządzona w podobnym stylu. Który wybór jest najkorzystniejszy?

Regulamin korzystania z serwisu