kategoria: Aranżacje

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda nowoczesna kuchnia, zajrzyj do zakładki Aranżacje na portalu ABC Kuchni. Przekonasz się, jak urządzić funkcjonalną i przestronną kuchnię, poznasz sposoby na małą kuchnię i salon z aneksem kuchennym. Najlepsze aranżacje kuchenne i projekty kuchni.

blaty marmurowe

Kuchnia z marmuru – luksus czy rozwiązanie dla każdego?

Marmur jest jednym z najgorętszych aranżacyjnych hitów. Ten szlachetny kamień jest bardzo wszechstronny, pasuje niemal do każdego stylu. Jego nieprzemijające piękno jest w stanie odmienić wygląd każdej kuchni. Dawniej materiał ten uznawany był za luksusowy i dostępny był głównie dla zamożnych. Zdobił posadzki i ściany wystawnych pałaców czy willi. Jednak w tym temacie wiele się zmieniło. Sprawdź, czy kuchnia z marmuru może być rozwiązaniem dla każdego!

Projekt kuchni

5 zasad projektowania ergonomicznej kuchni

Kuchnia to nie tylko nowoczesne meble i najwyższej klasy sprzęt AGD. Odpowiedni układ mebli kuchennych, głębokość szafek, wysokość blatu oraz właściwe rozmieszczenie poszczególnych urządzeń, pozwoli Ci zaaranżować funkcjonalną kuchnię. Jak urządzić kuchnię, by wykonywane w niej czynności były sprawniejsze, bardziej wydajne i szybsze? Jak sprawić, by kuchnia była nie tylko ładna i estetyczna, ale też funkcjonalna i ergonomiczna?

Modna glazura kuchenna

Modna glazura kuchenna. Propozycje aranżacyjne

Ceramiczne płytki są popularnie stosowane w pomieszczeniach, w których występują wysokie temperatury i wilgoć. Na korzyść kafelków przemawia również fakt, że nie sprawiają trudności w sprzątaniu – gładka powierzchnia ułatwia zmycie wszelakich zabrudzeń i utrzymanie higieny. Jak jednak dobrać glazurę do kuchni, aby łączyła w sobie funkcjonalność z estetyką?

Kuchnia w kształcie litery L

Jak urządzić kuchnię w kształcie litery L?

Kuchnia jest ważną domową przestrzenią, w której przygotowuje się posiłki i spędza się znaczną część czasu. Ważne jest, aby odpowiednią ją zaaranżować i dopasować meble do wielkości jej przestrzeni. W wielu domach można spotkać kuchnie w kształcie litery L, które dają dużo możliwości rozplanowania sposobu jej umeblowania. Sprawdź sam, na co zwrócić uwagę podczas urządzania kuchni w kształcie litery L i jakie meble wybrać.

Betonowy blat kuchenny

Blat betonowy w kuchni – czy to dobry pomysł?

Wybór blatu kuchennego nie należy do łatwych decyzji. Pod uwagę trzeba wziąć parametry związane z funkcjonalnością. Równie ważna jest jednak estetyka, bo taki element powinien spójnie łączyć się z resztą domowej aranżacji. Współcześnie bardzo modny jest beton architektoniczny. Okazuje się, że da się z niego wykonywać również kuchenne blaty. Czy warto?

lodowka do zabudowy mala kuchnia aranzacja

Jak zaaranżować kuchnię o małym metrażu?

Urządzanie wybranego pomieszczenia lub kilku różnych wnętrz jest zadaniem wymagającym uwzględnienia licznych kwestii, rozwagi i poświęcenia licznych godzin na dopasowywanie do siebie poszczególnym elementów wyposażenia. Szczególnie trudno zaaranżować kuchnię o małym metrażu. Mając to na uwadze, w dzisiejszym tekście podpowiemy, jak zrealizować taki cel. Dowiedz się, jak sprawić, by kuchnia o niewielkiej powierzchni była w pełni funkcjonalna i piękna.

Kuchnia w układzie korytarzowym

Jak zaaranżować kuchnię w układzie korytarzowym?

Kuchnia w układzie korytarzowym wymaga specjalnej aranżacji, która pozwoli zachować zarówno ładny wygląd przestrzeni, jak i jej ergonomię. Najważniejszym elementem w takim pomieszczeniu jest z pewnością trójkąt roboczy, a więc taki układ szafek, aby ułatwiał przygotowywanie posiłków. Na co zwrócić uwagę przy aranżacji takiej kuchni?

Domowa spiżarnia

Jak urządzić domową spiżarnię o niewielkich wymiarach?

Domowa spiżarnia to bardzo wygodne rozwiązanie dla domowników, jednak wymaga wydzielenia osobnego miejsca – nawet niewielkiego. Spiżarnia w domu pozwala na szybki dostęp do produktów spożywczych oraz sprzętów i akcesoriów. Daje możliwość przechowywania potraw, które nie mieszczą się w lodówce, napojów, przetworów w słoikach czy produktów suchych. W tym artykule dowiesz się, jak urządzić domową spiżarnię, aby była praktyczna i funkcjonalna.

Aktualne trendy w projektowaniu kuchni

Aktualne trendy w projektowaniu kuchni. Co jest teraz na czasie?

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu, pełniąc nie tylko funkcję miejsca, w którym przygotowuje się posiłki, ale również stając się ich prawdziwym „sercem”, gdzie spotyka się rodzina i przyjaciele. W związku z modą na kuchnie otwarte na przestrzeń dzienną, przy projektowaniu wnętrza nie bierze się pod uwagę jedynie funkcjonalności, ale również aranżację pozostałych pomieszczeń, tak aby były spójne i stanowiły jednolitą całość.

Kuchnia w stylu angielskim

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim?

Kuchnia jest często sercem domu – zwłaszcza jeśli połączona jest z jadalnią lub salonem. Dlatego warto zaaranżować ją w nietypowy sposób, który będzie zwracał uwagę gości. W niniejszym artykule przedstawiamy kuchnię w stylu angielskim: idealną zarówno do przygotowywania posiłków, jak i popołudniowego picia herbaty. Czym charakteryzuje się kuchnia w stylu angielskim i jak ją urządzić?

Regulamin korzystania z serwisu