kategoria: Aranżacje

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda nowoczesna kuchnia, zajrzyj do zakładki Aranżacje na portalu ABC Kuchni. Przekonasz się, jak urządzić funkcjonalną i przestronną kuchnię, poznasz sposoby na małą kuchnię i salon z aneksem kuchennym. Najlepsze aranżacje kuchenne i projekty kuchni.

fototapeta

Najważniejsze kryteria wyboru fototapety

Fototapety są inaczej nazywane wielkoformatowym wydrukiem fotograficznym. Cieszą się one niesłabnącą popularnością, przede wszystkim dzięki temu, że przedstawiają całkowicie realistyczne obrazy. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów tapet- od przedstawiających nadmorskie krajobrazy, po baśniowe lub surrealistyczne fantazje. Największym problemem jest to, jaką fototapetę wybrać do danego pomieszczenia. Podpowiadamy więc, jakie są najważniejsze kryteria doboru.

Kuchnie kaflowe. Przykłady aranżacyjne

Kuchnie kaflowe podobnie jak piece kaflowe i kominki są ponadczasowe. Niegdyś zdobiące i służące naszym przodkom w pałacach i zamkach przeniosły się do dworków, kamienic czynszowych i domów. Współcześnie – na chwilę zapomniane, zastąpione przez kuchnie gazowe i elektryczne – wracają. Dziś na nowo odkrywamy czar i piękno kuchni kaflowych i cieszymy się z ich praktycznego charakteru.

Jak zamówić kuchnię? Postępowanie krok po kroku

Meble kuchenne na wymiar w ostatnich latach są zdecydowanie najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Dzięki temu bowiem otrzymujemy meble kuchenne, które są szyte na naszą miarę. Są wykonane wyłącznie z wybranych przez nas materiałów, mają dokładnie taką liczbę szafek, szuflad i półek, jaką potrzebujemy i idealnie wykorzystują całą powierzchnię naszej kuchni lub aneksu kuchennego. W naszym artykule dokładnie opisujemy procedurę zamawiania mebli kuchennych na wymiar. Jest ona bardzo prosta.

Nie tylko blaty, czyli zastosowanie kamienia naturalnego w kuchni

Gdy myślimy o kamieniu naturalnym w kontekście urządzania kuchni, pierwsza myśl to, oczywiście, kamienne blaty: wytrzymałe, odporne i piękne. Warto jednak pamiętać, że możliwości, jakie ten materiał oferuje w aranżacji wnętrza kuchennego, nie kończą się na blatach! Jakie kamienne elementy możesz wprowadzić do swojej kuchni i jakie są zalety tego rozwiązania? Tego dowiesz się niżej!

Jak wybrać oświetlenie do kuchni?

Zanim zdecydujemy się na wybrany rodzaj oświetlenia do kuchni powinniśmy zastanowić się nad możliwymi rozwiązaniami, które sprawdzą się w danej przestrzeni. Światło powinno docierać do każdego zakamarka w kuchni, natomiast na przestrzeniach roboczych, czyli na kuchence, blacie i w zlewie musi rozchodzić się równomiernie. W przeciwnym wypadku może dojść do wypadku przy pracy.

Dlaczego warto urządzić kuchnię z wyspą?

Wyspa kuchenna to przede wszystkim dodatkowy blat oraz szafki na składowanie naczyń i produktów spożywczych. Dzięki wyspie kuchnia staje się miejscem częściowo otwartym, co umożliwia przygotowywanie posiłków i jednoczesne rozmawianie z gośćmi, domownikami, a także oglądanie telewizji. Kuchnia z wyspą jest funkcjonalnym i estetycznym rozwiązaniem aranżacji nowoczesnej kuchni.

Fototapety do kuchni. Propozycje aranżacyjne

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zadruku, najwyższej jakości materiałów i dodatkowym zabezpieczeniom fototapetę można obecnie z powodzeniem zastosować nawet w tak „wymagającym” pomieszczeniu jak kuchnia. Otwiera to całkowicie nowe możliwości, jeżeli chodzi o aranżację tej właśnie przestrzeni. Poniżej prezentujemy garść inspirujących rozwiązań cieszących się największą popularnością.

Jaką fototapetę wybrać do kuchni?

Kuchnia już dawno temu przestała być wstydliwie skrywanym w głębi mieszkania pomieszczeniem klasyfikowanym często jako „robocze”. Współcześnie to właśnie w tym wnętrzu coraz chętniej spędzają czas nie tylko domownicy, ale także ich goście. Warto więc zadbać o to, by była to przestrzeń zaaranżowana zarówno funkcjonalnie, jak i stylowo. W osiągnięciu tego zamierzenia pomoże nam choćby odpowiednio dobrana fototapeta.

Panele kuchenne – jakie wybrać?

Panele szklane do kuchni mogą być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych płytek. Tym bardziej, że szkło między szafkami to bardzo praktyczne rozwiązanie. Nie musimy obawiać się o zabrudzenia ścian. Wystarczy wilgotna ścierka, aby pozbyć się rozchlapanego sosu albo plam po soku. Jakie panele kuchenne powinniśmy wybrać? Sprawdźmy, czym się kierować, kiedy chcemy zaaranżować kuchnię w nowoczesnym stylu!

plytki-do-kuchni

Jakie płytki do kuchni? Porady aranżacyjne

Nie ulega wątpliwości, że płytki to najpopularniejszy materiał wykończeniowy w przypadku pomieszczeń kuchennych. Dobrej jakości płytki są niezwykle wytrzymałe, nie szkodzi im temperatura, wilgotność i inne czynniki charakterystyczne dla warunków panujących w pomieszczeniach kuchennych. Nie bez znaczenia są również walory estetyczne tych materiałów. Czym się kierować przy wyborze płytek do kuchni?

Regulamin korzystania z serwisu