kategoria: Aranżacje

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda nowoczesna kuchnia, zajrzyj do zakładki Aranżacje na portalu ABC Kuchni. Przekonasz się, jak urządzić funkcjonalną i przestronną kuchnię, poznasz sposoby na małą kuchnię i salon z aneksem kuchennym. Najlepsze aranżacje kuchenne i projekty kuchni.

nowoczesna kuchnia

Czy warto zaprojektować kuchnię na wymiar?

Jeśli uwielbiamy gotować i mamy sprecyzowane potrzeby oraz oczekiwania odnośnie funkcjonalności kuchni, przy projektowaniu kuchni musimy we właściwy sposób zaplanować rozmieszczenie mebli uwzględniając możliwości naszej przestrzeni. Możemy kupić gotowe meble lub skorzystać z indywidualnego rozwiązania. Sprawdźmy, czy warto zaprojektować kuchnię na wymiar?

meble kuchenne

Organizacja przestrzeni kuchennej. Jak zagospodarować każdą wnękę?

Kuchnia jest miejscem w domu, w którym wielu z nas spędza dużą ilość czasu. Można zauważyć, że często właśnie to pomieszczenie okazuje się najmniejsze w porównaniu z innymi. W kuchni jednak zmieścić się musi wiele, często dużych mebli oraz sprzętów, takich jak blaty, wyspy i lodówka. Z tego powodu tak ważne jest, aby odpowiednio zagospodarować całą dostępną przestrzeń. Podpowiadamy więc, w jaki sposób wykorzystać każdą wnękę w kuchni oraz jakie są praktyczne rozwiązania w jej aranżacji.

fototapeta

Najważniejsze kryteria wyboru fototapety

Fototapety są inaczej nazywane wielkoformatowym wydrukiem fotograficznym. Cieszą się one niesłabnącą popularnością, przede wszystkim dzięki temu, że przedstawiają całkowicie realistyczne obrazy. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów tapet- od przedstawiających nadmorskie krajobrazy, po baśniowe lub surrealistyczne fantazje. Największym problemem jest to, jaką fototapetę wybrać do danego pomieszczenia. Podpowiadamy więc, jakie są najważniejsze kryteria doboru.

Kuchnie kaflowe. Przykłady aranżacyjne

Kuchnie kaflowe podobnie jak piece kaflowe i kominki są ponadczasowe. Niegdyś zdobiące i służące naszym przodkom w pałacach i zamkach przeniosły się do dworków, kamienic czynszowych i domów. Współcześnie – na chwilę zapomniane, zastąpione przez kuchnie gazowe i elektryczne – wracają. Dziś na nowo odkrywamy czar i piękno kuchni kaflowych i cieszymy się z ich praktycznego charakteru.

Jak zamówić kuchnię? Postępowanie krok po kroku

Meble kuchenne na wymiar w ostatnich latach są zdecydowanie najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Dzięki temu bowiem otrzymujemy meble kuchenne, które są szyte na naszą miarę. Są wykonane wyłącznie z wybranych przez nas materiałów, mają dokładnie taką liczbę szafek, szuflad i półek, jaką potrzebujemy i idealnie wykorzystują całą powierzchnię naszej kuchni lub aneksu kuchennego. W naszym artykule dokładnie opisujemy procedurę zamawiania mebli kuchennych na wymiar. Jest ona bardzo prosta.

Nie tylko blaty, czyli zastosowanie kamienia naturalnego w kuchni

Gdy myślimy o kamieniu naturalnym w kontekście urządzania kuchni, pierwsza myśl to, oczywiście, kamienne blaty: wytrzymałe, odporne i piękne. Warto jednak pamiętać, że możliwości, jakie ten materiał oferuje w aranżacji wnętrza kuchennego, nie kończą się na blatach! Jakie kamienne elementy możesz wprowadzić do swojej kuchni i jakie są zalety tego rozwiązania? Tego dowiesz się niżej!

Jak wybrać oświetlenie do kuchni?

Zanim zdecydujemy się na wybrany rodzaj oświetlenia do kuchni powinniśmy zastanowić się nad możliwymi rozwiązaniami, które sprawdzą się w danej przestrzeni. Światło powinno docierać do każdego zakamarka w kuchni, natomiast na przestrzeniach roboczych, czyli na kuchence, blacie i w zlewie musi rozchodzić się równomiernie. W przeciwnym wypadku może dojść do wypadku przy pracy.

Dlaczego warto urządzić kuchnię z wyspą?

Wyspa kuchenna to przede wszystkim dodatkowy blat oraz szafki na składowanie naczyń i produktów spożywczych. Dzięki wyspie kuchnia staje się miejscem częściowo otwartym, co umożliwia przygotowywanie posiłków i jednoczesne rozmawianie z gośćmi, domownikami, a także oglądanie telewizji. Kuchnia z wyspą jest funkcjonalnym i estetycznym rozwiązaniem aranżacji nowoczesnej kuchni.

Fototapety do kuchni. Propozycje aranżacyjne

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zadruku, najwyższej jakości materiałów i dodatkowym zabezpieczeniom fototapetę można obecnie z powodzeniem zastosować nawet w tak „wymagającym” pomieszczeniu jak kuchnia. Otwiera to całkowicie nowe możliwości, jeżeli chodzi o aranżację tej właśnie przestrzeni. Poniżej prezentujemy garść inspirujących rozwiązań cieszących się największą popularnością.

Jaką fototapetę wybrać do kuchni?

Kuchnia już dawno temu przestała być wstydliwie skrywanym w głębi mieszkania pomieszczeniem klasyfikowanym często jako „robocze”. Współcześnie to właśnie w tym wnętrzu coraz chętniej spędzają czas nie tylko domownicy, ale także ich goście. Warto więc zadbać o to, by była to przestrzeń zaaranżowana zarówno funkcjonalnie, jak i stylowo. W osiągnięciu tego zamierzenia pomoże nam choćby odpowiednio dobrana fototapeta.

Regulamin korzystania z serwisu