kategoria: Aranżacje

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda nowoczesna kuchnia, zajrzyj do zakładki Aranżacje na portalu ABC Kuchni. Przekonasz się, jak urządzić funkcjonalną i przestronną kuchnię, poznasz sposoby na małą kuchnię i salon z aneksem kuchennym. Najlepsze aranżacje kuchenne i projekty kuchni.

plytki-do-kuchni

Jakie płytki do kuchni? Porady aranżacyjne

Nie ulega wątpliwości, że płytki to najpopularniejszy materiał wykończeniowy w przypadku pomieszczeń kuchennych. Dobrej jakości płytki są niezwykle wytrzymałe, nie szkodzi im temperatura, wilgotność i inne czynniki charakterystyczne dla warunków panujących w pomieszczeniach kuchennych. Nie bez znaczenia są również walory estetyczne tych materiałów. Czym się kierować przy wyborze płytek do kuchni?

Szkło w kuchni

Dlaczego warto korzystać z pomocy szklarza przy aranżacji kuchni?

Pomoc szklarza przy aranżacji kuchni? Jak najbardziej! Szkło, które kojarzy nam się głównie z kruchością i delikatnością, jest bowiem trwałe i wytrzymałe, a do tego daje ogromne możliwości. Dzięki swoim właściwościom idealnie wpisuje się w style zarówno minimalistyczne czy industrialne, jak i tradycyjne. Szczególnie zaś sprawdza się w aranżacjach kameralnych przestrzeni.

lampa-stolowa

Lampa stołowa nie musi być nudna!

Lampa stołowa powinna znaleźć się w wyposażeniu każdego pokoju. Sprawdzi się zarówno w sypialni, gdzie, odpowiednio dobrana do reszty wyposażenia i ustawiona na nocnym stoliku, stworzy przyjemną, intymną atmosferę, jak i w salonie. Większość sklepów z oświetleniem proponuje klientom szeroki wachlarz tego rodzaju lamp; od prostych, klasycznych wzorów do nietypowych, przyciągających oko projektów.

Projektowanie kuchni krok po kroku

Kuchnia to niezwykle istotna przestrzeń w naszym domu czy mieszkaniu – z jednej strony oczekujemy od niej, że będzie bardzo funkcjonalna, aby przygotowywanie w niej posiłków było wygodne i zajmowało jak najmniej czasu, z drugiej chcemy, by była również przytulnym miejscem, w którym możemy zjeść posiłek w gronie rodziny bądź ugościć przyjaciół filiżanką kawy. Zarówno funkcjonalność i estetyka kuchni zależy od tego, jak została zaprojektowana. W tym artykule przedstawimy, jakie etapy składają się na wykonanie i realizację takiego projektu.

Obrazy jako ciekawy element aranżacji kuchni

Kuchnia to miejsce, które powinno przede wszystkim być funkcjonalne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wydobyć tkwiący w nim potencjał dekoracyjny. I nie trzeba się wcale ograniczać do wyboru tylko dobrze się prezentujących szafek, koloru ścian tudzież oświetlenia. Warto postawić chociażby na ozdobienie kuchennych ścian obrazami, co nie zabierze cennego miejsca, a jednocześnie ożywi wnętrze albo wręcz nada mu charakter, dzięki czemu przyjemniej będzie spędzać w nim czas.

dodatki

Nie tylko obrus, czyli modne dodatki tekstylne na stół

Stół stanowi ważny element aranżacji domowego salonu. Na odbiór wizualny stołu wpływa między innymi sposób jego udekorowania. Obrusy, serwety czy bieżniki to cenne akcesoria ozdobne. Takie dodatki tekstylne warto stosować nie tylko przy okazji uroczystych posiłków. Równie dobrze jak od święta, sprawdzają się na co dzień. Czym charakteryzują się poszczególne typy nakryć na stół? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

lodówka

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?

Dbasz o świeżość produktów w lodówce i regularnie ją myjesz, a mimo to zapach pozostawia wiele do życzenia? Czasem drobiazg może sprawić, że efekt nie będzie nas zadowalał – krótka przerwa w dostawie prądu, niedokładne wyczyszczenie szczelin, „zagubione” produkty czy brak przetykania odpływu – to niektóre z powodów. Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki? Zaczynamy od dokładnego sprzątania.

Piękne i funkcjonalne aranżacje kuchni – jak zaprojektować wnętrze?

Kuchnia jest miejscem, w którym koncentruje się życie rodzinne, dlatego warto postarać się, aby jej przestrzeń była funkcjonalna i pięknie urządzona. Projekt kuchni powinien opierać się na sprawdzonych rozwiązaniach, aby bez problemu móc gotować posiłki i pomieścić sprzęt AGD. Warto też pamiętać o zasadzie trójkąta. Nie wiesz, na czym ona polega? Zdecyduj się na pomoc biura projektowego i zaprojektuj piękne wnętrze.

Kolory frontów – popularny ostatnio czarny lakier

Wybór frontów kuchennych to jeden z najważniejszych elementów projektowania kuchni. To bowiem właśnie te elementy mebli są najbardziej wyeksponowane – określają one styl i charakter wnętrza. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, by fronty kuchenne były modne i funkcjonalne. Współczesne trendy koncentrują się wokół klasycznej, prostej kolorystyki, z czego na szczególną uwagę zasługuje czerń.

Zalety blatów granitowych

Granit to skała magmowa składająca się z kwarcu, skalenia potasowego, plagioklazu i biotytu. W naturze występują granity o różnorodnej barwie – od szarej, przez białoróżową, zieloną i czerwoną, na czarnej skończywszy. Walorom estetycznym granitu towarzyszą dobre właściwości fizyczne, które predestynują go do zastosowań budowlanych takich jak wykonywanie blatów kuchennych. Dlaczego warto wykonać blat z granitu? Sprawdźmy to.

Regulamin korzystania z serwisu