nowoczesna kuchnia

Czy warto zaprojektować kuchnię na wymiar?

Jeśli uwielbiamy gotować i mamy sprecyzowane potrzeby oraz oczekiwania odnośnie funkcjonalności kuchni, przy projektowaniu kuchni musimy we właściwy sposób zaplanować rozmieszczenie mebli uwzględniając możliwości naszej przestrzeni. Możemy kupić gotowe meble lub skorzystać z indywidualnego rozwiązania. Sprawdźmy, czy warto zaprojektować kuchnię na wymiar?

Nietypowy rozkład kuchni

Marzeniem wielu osób jest ogromna, praktyczna kuchnia, w której bez problemu pomieścimy wszelkie niezbędne sprzęty i wyposażenie. Niestety, w rzeczywistości większość mieszkań posiada niewielkie kuchnie, często o nieregularnym kształcie, do których trudno jest dobrać gotowe meble. Meble na wymiar umożliwiają maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, aby umieścić wszelkie niezbędne elementy. Przy gotowych meblach często zostają luki, powstaje konieczność ich przycięcia czy ukrywania – co nie wpływa pozytywnie na finalny wygląd kuchni.

Niewielka przestrzeń

Bolączką dzisiejszych mieszkań (szczególnie w blokach) jest bardzo mały rozmiar pomieszczeń kuchennych. Bardzo często są nieustawne, wąskie, a co za tym idzie – ciasne. Posiadając małą kuchnię bardzo łatwo ją zagracić i przytłoczyć, przez co kuchnia nie będzie przyjemnym i praktycznym miejscem w mieszkaniu. Dzięki zastosowaniu mebli na wymiar z takich miejsc jak goja.pl, możemy zaaranżować nawet najmniejszą kuchnię w taki sposób, aby pomieściła wszystko co niezbędne, posiadała jednolity wzór, cieszyła oko i była użyteczna.

Indywidualny projekt

Jak to bywa w przypadku gotowych mebli – mamy zdecydowanie ograniczony wybór, jeśli chodzi o kolorystykę, wzory czy rodzaje mebli. Decydując się na kuchnię na wymiar możemy puścić wodze fantazji i otrzymać projekt wymarzonej kuchni, która w 100% spełni nasze oczekiwania estetyczne. Poza wyborem wyglądu możemy również zadecydować o tym, jakie meble będą spełniać funkcje, w którym miejscu znajdą się szafki, w którym – szuflady, a w którym miejscu naszej kuchni znajdzie się blat do przygotowywania posiłków.

Zabudowa urządzeń AGD

Kuchnia to miejsce, w którym znajduje się wiele sprzętów AGD, takich jak lodówka, zmywarka czy kuchenka gazowa lub elektryczna. Zakupione przez nas wcześniej sprzęty mogą nie pasować do wybranych mebli, więc sposobem na ich zabudowanie jest właśnie kuchnia na wymiar. Zabudować możemy właściwie wszystko, przez co ukryjemy to, na czym nam zależy. Jednocześnie zyskamy swobodny dostęp do naszych sprzętów bez psucia efektu wizualnego.

Oświetlenie

Rzeczą niezwykle istotną w kuchni, poza sprzętami i meblami jest również oświetlenie. Posiadając w kuchni gotowe meble mamy ograniczony sposób montowania oświetlenia, przez co niektóre miejsca mogą być zbyt ciemne, a niektóre – zbyt jasne. Projekt kuchni na wymiar jest idealnym rozwiązaniem kwestii oświetlenia, ponieważ wskazujemy w nim dokładnie, w których miejscach powinny znaleźć się punkty świetlne i jakiego rodzaju.

Jak widać z powyższych punktów, warto zaprojektować kuchnię na wymiar, jeśli zależy nam na estetycznym i maksymalnie praktycznym rozwiązaniu.

Regulamin korzystania z serwisu