Idealne fototapety do kuchni

Fototapeta w kuchni to coraz częstszy widok. Kolorowy pas nad blatem, a nawet cała ściana pokryta wybranym przez nas zdjęciem albo motywem pozwoli urozmaicić aranżację kuchni i nadać jej wyjątkowego charakteru. Doradzamy, jak wybrać idealną fototapetę do kuchni.

Kuchnia jest pomieszczeniem, które obecnie ma dla życia rodzinnego niemniejsze znaczenie niż pokój dzienny. Nie tylko spędzamy tam dużo czasu przygotowując posiłki, ale jest to również częste miejsce rozmów. W przypadku kuchni otwartej na pokój dzienny, jest to „bijące serce” całego domu. I właśnie dlatego, bardzo ważny jest wystrój kuchni. Jeśli chcecie mieć ciekawą i przyjemną dla oka kuchnię, polecamy inwestycję w fototapetę na ścianie.

Zalety fototapet

Fototapety do kuchni pozwalają na szybką i prostą zmianę wystroju wnętrza, dodając pomieszczeniu głębi. Duże grafiki ścienne w kuchni mogą być laminowane, na podłożu flizelinowym albo lateksowe. W miejscach, które nie będą narażone na uszkodzenia mechaniczne możemy także zamontować fototapetę na szkle. Fototapeta na szkle szczególnie często pojawia się między półkami, blisko źródła ciepła albo wilgoci.

Do dekoracji kuchni możemy wybrać rozmaite motywy. Często decydujemy się na produkty spożywcze. Mogą to być soczyste owoce, aromatyczne przyprawy albo egzotyczne smakołyki, które podkreślą wyjątkowy charakter kuchni. Nie powinniśmy jednak zamykać się też na inne wzory – abstrakcyjne motywy, panoramy miast albo fototapeta imitująca białe cegły to równie dobry sposób na stworzenie intrygującego designu.

Jak wybieramy fototapetę do kuchni?

Pamiętajmy, że wybierając fototapetę do kuchni ważna jest nie tylko jej estetyka, ale także i funkcjonalność. W miejscach podatnych na zabrudzenia dobrym rozwiązaniem jest fototapeta na szkle. Gładką powierzchnię szybciej umyjemy, możemy też czyścić ją na mokro albo z wykorzystaniem detergentów. Jeśli boimy się o trwałość tapety na szkle, możemy zainwestować w szkło hartowane, które charakteryzuje większa wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i wyższa, niż w zwykłym szkle, odporność na zmianę temperatur.

– Pamiętajmy, że fototapety są bardzo uniwersalne i bez trudu możemy dopasować ich kolor i stylistykę do każdego wystroju wnętrza. To tak samo dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie klasyczne, proste wzory, jak również i tych, którzy nie boją się w wystroju wnętrz odważniejszych i bardziej abstrakcyjnych motywów. Kolejną ich zaletą jest fakt, że łatwo je umieścić w wolnych przestrzeniach pomiędzy szafkami i utrzymać w czystości, co w takim pomieszczeniu jak kuchnia jest bardzo istotnym walorem – dodaje pracownik sklepu internetowego TanieFototapety.

Regulamin korzystania z serwisu