Kuchnia w stylu angielskim

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim?

Kuchnia jest często sercem domu – zwłaszcza jeśli połączona jest z jadalnią lub salonem. Dlatego warto zaaranżować ją w nietypowy sposób, który będzie zwracał uwagę gości. W niniejszym artykule przedstawiamy kuchnię w stylu angielskim: idealną zarówno do przygotowywania posiłków, jak i popołudniowego picia herbaty. Czym charakteryzuje się kuchnia w stylu angielskim i jak ją urządzić?

Nowoczesna kuchnia w angielskim stylu

W angielskiej kuchni na pierwszym miejscu znajdują się solidne meble. Zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości drewna, aby były wytrzymałe, a jednocześnie maksymalnie funkcjonalne. Nie jest to kuchnia bogato zdobiona, jednak meble są zazwyczaj delikatnie rzeźbione, pojawiają się dekoracyjne frezy, uchwyty, a także przeszklenia. Całość uzupełnia jasna kolorystyka, niekoniecznie biel lub pastelowe kolory – równie dobrze sprawdzają się tutaj naturalne odcienie drewna.

Jednak wygląd to nie wszystko, ponieważ nade wszystko liczy się funkcjonalność. W angielskiej kuchni znajdziesz zarówno szafki, kredensy, jak i wyspę kuchenną, dzięki której kuchnia jeszcze lepiej spełnia zasady ergonomii. W połączeniu z wysokiej jakości materiałami zyskujesz więc kuchnię, która będzie służyła przez długie lata. Dlatego jeśli chcesz urządzić to pomieszczenie właśnie w stylu angielskim, postaw na ręcznie robione meble na zamówienie – idealnie dopasowane oraz niezwykle stylowe.

Dodatki idealne do angielskiej kuchni

A co z pozostałymi elementami wystroju angielskiej kuchni? Powinno się w niej znaleźć nie tylko drewno, ale również inne naturalne materiały, takie jak marmur, łupek lub inne trwałe kamienie. Dlatego dobrze jest uzupełnić drewniane meble o kafelki z kamienia lub imitujące ten materiał – najlepiej w odcieniach bieli, écru, jasnej szarości lub innych pastelowych kolorów. Do tego eleganckie, porcelanowe lub szklane dodatki, a także rośliny. Warto również zaprojektować angielską kuchnię w taki sposób, aby wpadało do niej jak najwięcej naturalnego światła. A jeśli to niemożliwe, wystrój dopełnią lampy z kloszami z mlecznego szkła.

Ponieważ kuchnia w stylu angielskim ma być rozwiązaniem na lata, zarówno meble, dodatki, jak i sprzęty kuchenne powinny być solidne i ponadczasowe – wiedzą o tym specjaliści z zakładu stolarskiego Mebel-Art z Tłuszcza, którzy oferują ręcznie robione meble w starym stylu. Tak urządzona kuchnia łączy w sobie elegancję, estetykę, wysoką funkcjonalność, a także tradycyjne rozwiązania z nowoczesnością. Nic więc dziwnego, że angielskie kuchnie cieszą się niesłabnącą popularnością.

Regulamin korzystania z serwisu