Kuchnia w układzie korytarzowym

Jak zaaranżować kuchnię w układzie korytarzowym?

Kuchnia w układzie korytarzowym wymaga specjalnej aranżacji, która pozwoli zachować zarówno ładny wygląd przestrzeni, jak i jej ergonomię. Najważniejszym elementem w takim pomieszczeniu jest z pewnością trójkąt roboczy, a więc taki układ szafek, aby ułatwiał przygotowywanie posiłków. Na co zwrócić uwagę przy aranżacji takiej kuchni?

Charakterystyka kuchni w układzie korytarzowym

Układ korytarzowy kuchni to nic innego, jak wąska i stosunkowo długa przestrzeń. Mimo pierwszego spostrzeżenia takie wnętrze może być w pełni wygodne dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu i rozmieszczeniu mebli. Najważniejsze jest zachowanie właściwych odległości między rzędami szafek, aby poruszanie się po kuchni było bezpieczne i komfortowe. Powinny być tak umieszczone, aby można było swobodnie otwierać szafki i poruszać się między jednym blatem a drugim. Warto także wykorzystać wolną przestrzeń ścian, które posłużyć mogą jako miejsce do zamontowania dodatkowych półek np. na kuchenne przyprawy. Jednym z popularniejszych rozwiązań, które pozwalają całkowicie wykorzystać potencjał przestrzeni kuchennej w układzie korytarzowym, są meble kuchenne na wymiar.

Zalety mebli kuchennych na wymiar

Kuchnia zwłaszcza w układzie korytarzowym wymaga optymalnego wykorzystania przestrzeni. Kuchnie na wymiar umożliwią zagospodarowanie każdego centymetra pomieszczenia, dzięki czemu stanie się ono ergonomiczne i będzie odpowiadać gustom użytkowników. Wykonując meble na wymiar, można także dopasować je tak, aby optycznie powiększały mniejszą przestrzeń. W tym celu zaleca się rezygnację z pełnych drzwiczek w górnej zabudowie i wybór przeszklonych frontów. Dobrym rozwiązaniem jest również montaż szafek z dwoma poziomami – górnym głębszym i dolnym płytszym. Taką możliwość daje m.in. pracownia stolarska Szymona Suchonia, w której profesjonaliści doradzą w wyborze odpowiedniego materiału i sposobu wykonania mebli.

Czy warto zamawiać kuchnie na wymiar?

Kuchnie na wymiar w przypadku wnętrz o układzie korytarzowym sprawiają, że takie pomieszczenie zyskuje ergonomię i ładny, elegancki wygląd. Meble, które powstają zgodnie ze sprecyzowanymi wymaganiami i konkretnymi wymiarami, wyróżniają się także znacznie lepszą jakością niż gotowe zestawy meblowe produkowane na masową skalę. W efekcie użytkownicy mogą korzystać z takich mebli przez długie lata i nie bać się, że poszczególne elementy szybko się zniszczą lub stracą na atrakcyjności. Stolarze szczególnie podchodzą do każdego projektu i dbają nawet o najdrobniejsze detale, dzięki czemu powstają meble o wyjątkowej jakości i staranności wykonania.

Regulamin korzystania z serwisu