Jak zamówić kuchnię? Postępowanie krok po kroku

Meble kuchenne na wymiar w ostatnich latach są zdecydowanie najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Dzięki temu bowiem otrzymujemy meble kuchenne, które są szyte na naszą miarę. Są wykonane wyłącznie z wybranych przez nas materiałów, mają dokładnie taką liczbę szafek, szuflad i półek, jaką potrzebujemy i idealnie wykorzystują całą powierzchnię naszej kuchni lub aneksu kuchennego. W naszym artykule dokładnie opisujemy procedurę zamawiania mebli kuchennych na wymiar. Jest ona bardzo prosta.

Podjęcie decyzji o wykonaniu kuchni na wymiar

Pierwszym etapem wykonania kuchni jest podjęcie decyzji o tym, że będzie to właśnie wykonana na zamówienie kuchnia na wymiar. Decyzje o wykonaniu właśnie takiej kuchni podejmują zazwyczaj osoby, które w swoim domu lub mieszkaniu mają małe kuchnie lub aneksy kuchenne. Wtedy, żeby takie pomieszczenie było bardzo funkcjonalne, niezbędne jest jak najlepsze wykorzystania każdego centymetra kwadratowego powierzchni. Wykonanie kuchni z gotowych, kupionych  salonie mebli, przy małym metrażu, byłoby bardzo trudne i najprawdopodobniej mielibyśmy za mało przestrzeni do przechowywania naczyń czy produktów spożywczych oraz miejsca do przygotowywania posiłków. Wykonanie kuchni na wymiar umożliwi nam posiadanie znacznie więcej miejsca, ponieważ szafki będą dopasowane w taki sposób, żeby zajmowały całą ścianę lub ściany.

Zaprojektowanie kuchni na wymiar

Po podjęciu decyzji o wykonaniu kuchni na wymiar następnym etapem jest przygotowanie dokładnego planu naszej wymarzonej kuchni. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z zakresu wykonywania mebli na wymiar, także zabudów kuchennych z Salonu meblowego ZOV w Poznaniu:

Po podjęciu decyzji o wykonaniu zabudowy kuchennej na wymiar należy się umówić na wizytę w naszym biurze. W trakcie spotkania mogą Państwo przedstawić nam swoją wizję dotyczącą wyglądu wymarzonych mebli kuchennych oraz jakichś niestandardowych rozwiązań. Warto jest zebrać ze sobą plan mieszkania, na którym będą widoczne dokładne wymiary kuchni, a wtedy od razu podczas spotkania będziemy mogli przygotować wstępny plan. W trakcie takiego spotkania będą Państwo także mogli od razu wybrać fronty szafek, blat kuchenny oraz inne elementy, z których później wykonamy zabudowę kuchenną. W trakcie spotkania od razu też będziemy mogli się umówić na wykonanie dokładniejszych pomiarów w Waszym domu.

W jaki sposób możemy się sami przygotować do zaprojektowania nowej kuchni?

Oczywiście, żeby wykonana później kuchnia była idealnie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb trzeba się najpierw dobrze nad nimi zastanowić. O dokładnym kształcie kuchni i o umieszczonych w niej elementach decydują m.in. takie rzeczy, jak to czy często gotujemy i czy robimy to tylko dla siebie czy także dla całej rodziny. Od tego będzie zależało m.in. to jak dużo potrzebujemy miejsca do przechowywania produktów spożywczych oraz jak duży potrzebujemy blat roboczy.

Ważną kwestią jest także ilość posiadanych przez nasz naczyń, garnków oraz sprzętu kuchennego. Je także bowiem trzeba gdzieś przechowywać. Warto jest dokładnie przejrzeć całe wyposażenie swojej kuchni i jeszcze przed wizytą u projektanta kuchni zastanowić się, czy wygodniej będzie nam je przechowywać w szafkach, czy może lepiej w szufladach. Oba te elementy w zabudowie kuchennej mogą być bowiem stosowane naprzemiennie.

Bardzo ważną kwestią jest także zaplanowanie wszystkich urządzeń AGD. Obecnie w sklepach z AGD mamy do wyboru urządzenia wolnostojące i urządzenia do zabudowy. Jeżeli od razu będziemy wiedzieli o wszystkich sprzętach, jakie chcielibyśmy mieć w kuchni, stolarz może dla nich przygotować miejsce w zabudowie, co pozwoli nam na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca w kuchni. Zazwyczaj w zabudowie kuchennej znajdują się lodówka, zmywarka, piekarnik oraz płyta grzewcza. Bez problemu jednak można także umieścić w zabudowie np. kuchenkę mikrofalową.

Znając już wszystkie swoje oczekiwania względem nowej kuchni należy o nich powiedzieć osobie, która zajmuje się wykonaniem projektu. Doświadczony projektant wszystkie wymyślone przez nas elementy kuchni prawidłowo poustawia względem siebie, tak aby nasza kuchnia była nie tylko ładna, ale także wygodna i w pełni funkcjonalna.

Regulamin korzystania z serwisu