Obraz w kuchni

Jakie obrazy najlepiej będą pasować do wnętrz kuchennych?

Kuchnia musi być urządzona funkcjonalnie, abyśmy z łatwością mogli przygotowywać posiłki, ale powinna być również estetyczna, żeby domownikom chciało się tam przebywać. W końcu musimy spędzać w niej całkiem dużo czasu podczas gotowania i wspólnego spożywania posiłków. Często przyjmujemy tam także gości. Aby uatrakcyjnić wnętrze kuchni, warto przyozdobić je obrazami. Jakie będą pasowały tam najlepiej?

Kolorystyka

Kolory  mają ogromne znaczenie. Barwy i odcienie na obrazie, który potencjalnie powiesimy w swojej kuchni, należy dobierać bardzo ostrożnie. Obraz powinien komponować się z kolorystyką pomieszczenia. Nowoczesne kuchnie są zazwyczaj zachowane w jasnych barwach, aby wyglądały na bardziej przestrzenne. Dla osób, które cenią sobie minimalizm, najlepszym wyborem będzie czarno-biały obraz, który wkomponuje się w styl wnętrza. Natomiast, jeśli szukasz czegoś, co ożywi kuchnię i doda wnętrzu charyzmy postaw na obraz pełen kolorów, który będzie kontrastował z jasną ścianą. Pamiętaj jednak, że nie może on wprowadzać chaosu, dlatego rozważnie wybieraj rozmiar takiego dzieła.   

Jakie motywy nadają się na obrazy kuchenne?

Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje, a przecież to, co chcemy, aby znalazło się na dekoracji ściennej, jest kwestią gustu. Są jednak  pewne motywy, które do kuchni pasują bardziej niż inne oraz te, które obecnie są w modzie. Naturalnie, często w kuchni wiesza się obrazy, na których widnieje jedzenie np. warzywa czy owoce, ale w modzie jest także wszystko, co związane z kawą, czyli ziarna, filiżanki, czy nazwy rodzajów tego napoju. Te motywy mogą wzbudzać pragnienie lub  apetyt na przekąskę. W nowoczesnych kuchniach często stawia się także na abstrakcje, a dokładniej na motywy geometryczne, które są obecnie bardzo na topie. Osobom młodym, które szukają czegoś niebanalnego, na pewno przypasują motywy z popkultury np. ze znanych filmów lub zabawne przeróbki z napisami.

Obraz przestrzenny czy na płótnie?

Wybór obrazów na płótnie jest ogromny. Aktualnie są to najczęściej fotografie, które nadrukowywane są na materiał. Dzięki tej technice dostęp do wzorów i kolorów jest wręcz nieograniczony. Jednak jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, postaw na coś innowacyjnego, czyli obrazy przestrzenne. Specjalistka z firmy Artistyle tłumaczy:

„Obrazy przestrzenne wykonywane są z kopolimeru spienionego, czyli miękkiej pianki. Elementy obrazu są wycinane, a następnie przyklejane na siebie warstwami, dzięki czemu całość tworzy efekt 3D”.

Obrazy te mogą być zrobione z kolorowej pianki, aby ożywić wnętrze, ale są także prace czarno-białe, które idealnie wpasują się w minimalistyczne mieszkanie. Ciekawe motywy będą cieszyły domowników przy każdym posiłku, a oryginalna technika tworzenia obrazu zachwyci niejednego gościa.

Regulamin korzystania z serwisu