plytki-do-kuchni

Jakie płytki do kuchni? Porady aranżacyjne

Nie ulega wątpliwości, że płytki to najpopularniejszy materiał wykończeniowy w przypadku pomieszczeń kuchennych. Dobrej jakości płytki są niezwykle wytrzymałe, nie szkodzi im temperatura, wilgotność i inne czynniki charakterystyczne dla warunków panujących w pomieszczeniach kuchennych. Nie bez znaczenia są również walory estetyczne tych materiałów. Czym się kierować przy wyborze płytek do kuchni?

Rodzaje płytek do kuchni

Do największych zalet płytek jako materiału wykończeniowego wykorzystywanego w kuchni należy ich bogaty asortyment. Szeroki wachlarz tego rodzaju materiałów, jaki znajdziemy obecnie na rynku, np. w sklepie EuroŁazienki.pl, pozwala dobrać idealne rozwiązanie do każdej kuchni. Do wyboru mamy przy tym różne odmiany płytek. Możemy zdecydować się na glazurę lub terakotę, które są cenione ze względu na tradycyjne wzornictwo.  W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się gres – materiał niezwykle wytrzymały i efektownie się prezentujący. Wybierać możemy spośród płytek mrozoodpornych i rektyfikowanych. Jeżeli zaś chodzi o wykończenie powierzchni, do wyboru są płytki z połyskiem, półpołyskiem bądź matowe. Dostępne są także różne rozmiary materiałów – w sklepach dostanie zarówno duże płyty, jak również drobną mozaikę.

Jak dobrać płytki do kuchni?

Wybierając idealne płytki do kuchni, należy brać pod uwagę różne kryteria. Przede wszystkim ważny jest styl, w jakim urządzimy wnętrze. Do klasycznych pomieszczeń, utrzymanych w modnym stylu skandynawskim czy też prowansalskim, idealnie będą pasowały naturalne płytki kamionkowe. Kolorystyka powinna być neutralna, modne są beże, biel oraz szarości. Jeżeli jednak stawiamy na bardziej nowoczesną aranżację, możemy sięgnąć po płytki z połyskiem w intensywnych kolorach, które ożywią wnętrze.

Płytki na podłogę i na ścianę

W kuchni płytki możemy położyć zarówno na podłogę, jak i na ścianę. Zaletą tych trwałych i odpornych materiałów jest fakt, iż można łatwo je czyścić. Na podłogę zazwyczaj wybiera się płytki o większym formacie, z powierzchnią antypoślizgową – tu wybór coraz częściej pada na gres. Dużą popularnością cieszą się również płytki panelopodobne, dzięki którym posadzka może przypominać parkiet drewniany. Dobrym miejscem na położenie płytek w kuchni jest tzw. ekran, czyli przestrzeń na ścianie pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi. Tutaj możemy zdecydować się na fantazyjną mozaikę, nowoczesne płytki bez fugowe czy też tradycyjne kafelki. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykonanie blatu kuchennego z płytek. Jak zatem się okazuje, płytki to praktyczne i efektowne rozwiązanie do każdego pomieszczenia kuchennego, zarówno małego aneksu kuchennego, jak również dużej, otwartej kuchni.

Regulamin korzystania z serwisu