kuchnia retro

Kuchnia w stylu retro

Styl dominujący w naszej kuchni ma ogromny wpływ na jej użytkowanie. Najważniejsza zasada jest taka, żeby wybrany styl był w zupełności zgodny z naszymi upodobaniami. Jeśli jesteś zwolennikiem minimalizmu, postaw na nowoczesny wystrój, jeśli uwielbiasz norweskie klimaty, zaaranżuj kuchnię po skandynawsku itd. W poniższym artykule podpowiadamy, jak zaaranżować kuchnię w stylu retro. Zapraszamy do lektury wszystkich tych, którzy pragną cofnąć się o kilka dekad.

1. Targi, poszukiwania i perełki…

Najlepszym sposobem na aranżację kuchnię retro jest dobranie dodatków będących prawdziwymi skarbami. Trudno znaleźć w sklepach np. takie charakterystyczne meble, a często – nawet gdy już takie znajdziemy – okazuje się, że kosztują miliony. Proponujemy rozwiązanie o wiele tańsze i owocne w skutkach: poszukiwania mebli i dodatków na targach (pchlich targach, targach staroci, giełdach antyków i staroci etc. Za grosze znajdziesz misterny egzemplarz, który wyeksponujesz w swojej kuchni.

2. Dodatki i detale

Jeżeli Twoja kuchnia jest już wyposażona w porządne, nowe meble, pozostaje Ci charakteryzacja za pomocą dodatków. I znów możesz udać się do sklepu po stylowe gadżety albo poszukać prawdziwego unikatu, który przetrwał w ukryciu wiele lat. Mogą to być sprzęty AGD takie jak lodówka, kuchnia czy ekspres do kawy, a także akcesoria, np. puszki do przechowywania, podkładki, tekstylia, fartuch kuchenny, naczynia i zastawa stołowa.

Możesz również postawić na dekoracje w stylu retro. Do tego celu posłużą kraciasta cerata stołowa albo kraciaste zasłony w oknie, fototapeta na ścianie albo surowe wykończenie pomieszczenia. Najlepiej sprawdzą się wyraziste, intensywne i kontrastowe kolory, np. odcienie niebieskiego i żółtego oraz czerwień.

Regulamin korzystania z serwisu