meble kuchenne

Organizacja przestrzeni kuchennej. Jak zagospodarować każdą wnękę?

Kuchnia jest miejscem w domu, w którym wielu z nas spędza dużą ilość czasu. Można zauważyć, że często właśnie to pomieszczenie okazuje się najmniejsze w porównaniu z innymi. W kuchni jednak zmieścić się musi wiele, często dużych mebli oraz sprzętów, takich jak blaty, wyspy i lodówka. Z tego powodu tak ważne jest, aby odpowiednio zagospodarować całą dostępną przestrzeń. Podpowiadamy więc, w jaki sposób wykorzystać każdą wnękę w kuchni oraz jakie są praktyczne rozwiązania w jej aranżacji.

Praktyczne i wygodne meble kuchenne

Dziś na rynku meblarskim powstaje wiele, innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym można skutecznie zaoszczędzić dostępną przestrzeń. Jednym z najbardziej praktycznych i chętnie wybieranych są narożne blaty kuchenne. Jak przekonują specjaliści z firmy Vitro– Glass: ,,Dzięki wykorzystaniu wspomnianych mebli można zagospodarować wszystkie kąty w kuchni. Jest to niezwykle ważne, ponieważ często spotkać można się z małymi pomieszczeniami, w których wolna przestrzeń wydaje się być mieszkańcom mało użyteczna’’.

Warto nadmienić, że takim sposobem można wyprodukować również szafki wiszące, które idealnie komponować się będą z blatami i pozostałymi meblami. Ciekawym i popularnym pomysłem są też wygodne wyspy kuchenne. Mogą one łączyć funkcję blatu, ale także stołu. Bardzo często to właśnie na takiej wyspie w pośpiechu jemy śniadanie. Pamiętajmy też o tym, aby zawsze wybierać szafki kuchenne wyposażone w wiele szuflad i mniejszych przegródek. W kuchni ważne jest przecież, aby każdy jej milimetr był praktycznie zagospodarowany.

Rozwiązania, które optycznie powiększą małą kuchnię

Jak już wspominaliśmy, w aranżacji kuchni ważne są meble o wielu zastosowaniach. Istotny jednak jest również ich wygląd. Aby optycznie powiększyć dostępną przestrzeń, warto zdecydować się połyskliwe blaty i wyspy. Świetnym pomysłem jest więc wykorzystanie w ich produkcji szkła, ale też lakierowanego drewna. Dzięki takiemu rozwiązaniu przestrzeń kuchenna stanie się nie tylko bardziej rozległa, ale też niezwykle elegancka i gustowna. W aranżacji pomieszczeń bardzo ważne są też kolory ścian oraz mebli. W przypadku małej kuchni najlepiej sprawdzą się jasne barwy. Mile widziana jest oczywiście biel, ale też najjaśniejsze odcienie szarości i brązu. Warto dodać, że meble drewniane nadadzą kuchni niezwykle naturalnej i przytulnej atmosfery. Istotne jest też to, że na jasnych meblach nie będą widoczne ewentualne drobne zarysowania czy zabrudzenia, które bez wątpienia są nieuniknione podczas gotowania najpyszniejszych posiłków.

Regulamin korzystania z serwisu