wyspa-kuchenna

Wyspa kuchenna – praktyczna czy stylowa?

Odpowiedź brzmi: praktyczna i stylowa jednocześnie! To nic trudnego, jeśli określisz, jaką funkcję ma pełnić Twoja wyspa. Nie wiesz, jak zaprojektować idealną wyspę kuchenną? Poznaj rodzaje wysp i wybierz idealny model dla siebie. Przekonaj się, jak wyspa kuchenna może być jednocześnie wspaniałą dekoracją i funkcjonalnym rozwiązaniem w Twojej kuchni.

Wykorzystaj dodatkowe miejsce

Po pierwsze, wyspa kuchenna jest świetnym dodatkowym miejscem do zagospodarowania. Najprostszym rozwiązaniem jest połączenie funkcji stołu i blatu. Wyspa może służyć do przygotowywania posiłków oraz zamienić się w wygodny stół na czas posiłków. Co więcej, jeśli brakuje Ci miejsca na przechowywanie, wykorzystaj przestrzeń pod blatem. Półki czy zamykane szafki dostarczą Ci dodatkowego miejsca na akcesoria kuchenne.

Gotuj, zmywaj – wyspa jako nieodzowna część kuchni

Wyspa to również doskonała przestrzeń na gotowanie lub zmywanie. To rozwiązanie jednak wiąże się z wykonaniem porządnego projektu – gotowanie wymaga dodatkowego miejsca na garnki, zmywanie – na suszarkę. Oprócz tego nad kuchenką przyda się okap wyspowy, do zlewu konieczne jest podłączenie instalacji wodnej – to wszystko musisz uwzględnić już na etapie planowania.

Ten wybór pozwoli Ci cieszyć się towarzystwem gości podczas przygotowywania posiłków.

Dodaj stylu i charakteru

Jeśli jesteś posiadaczem sporego aneksu kuchennego i nie narzekasz na brak miejsca, nie potrzebujesz zatem zamieniać każdego kawałka powierzchni w funkcjonalną przestrzeń roboczą. Dodaj swojej kuchni charakteru i nowoczesności – postaw na wyspę o funkcji barka czy lady. W wyspie możesz umieścić podświetlaną szafkę na alkohol, wystawną szafkę na wino, a nad nią powiesić stelaż na kieliszki. Tak przygotowane miejsce będzie wielką atrakcją w czasie wizyt gości i umili wieczory.

Dobierz wyspę kuchenną, która najlepiej wpisze się w Twoje potrzeby, aranżację Twojego wnętrza oraz ulubiony styl. Pamiętaj, że wyspa kuchenna może być pokaźnych wymiarów i stanowić sporą część kuchni, a może być skromnym meblem, który sprytnie oddzieli część kuchenną od salonu. W obu przypadkach wyspa może stanowić dekorację i nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

Regulamin korzystania z serwisu