Materiał Partnera

Biały blat granitowy - trwałość i piękno na lata

Biały blat granitowy - trwałość i piękno na lata

Elementy wykonane z kamienia naturalnego cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na swoje walory użytkowe, wysoką trwałość oraz niepowtarzalny charakter i wspaniały wygląd. Kamienia najczęściej używa się do produkcji elementów wykończenia wnętrza – schodów wewnętrznych i zewnętrznych, podłóg, blatów kuchennych lub łazienkowych, a także parapetów oraz wykładania ścian. Coraz częściej kamień jest wykorzystywany także jako element mebli.

Biały kamień naturalny

Moda na jasne i dobrze doświetlone wnętrza sprawiła, że szczególnym zainteresowaniem ze strony osób planujących aranżację domu cieszą się te gatunki kamienia, które występują w jasnych barwach. Wiąże się to z dużym powodzeniem marmuru, który często występuje w bardzo jasnych wybarwieniach, także zbliżonych do bieli. Choć białe marmury wyglądają wspaniale, to z ich użytkowaniem wiążą się pewne niedogodności. Ich powierzchnia niezbyt dobrze znosi kontakt z różnymi substancjami chemicznymi – kwasami, w tym naturalnymi pochodzącymi np. z cytryny czy barwnikami m.in. zawartymi w czerwonym winie. Problemem bywają także środki czystości, takie jak popularne mydło, które może na jego powierzchni powodować odbarwienia. Marmur można też dość łatwo zarysować oraz bardzo szybko staje się matowy. Dlatego też nie zaleca się stosowania marmuru jako materiału na blaty – w szczególności te kuchenne. Rozwiązaniem może być zdecydowanie się na wykonanie blatu z białego granitu dostępnego choćby w firmie Prodmar, specjalizującej się w sprzedaży i obróbce kamienia.

Blaty z białego granitu

Blat to nieodłączny element każdej kuchni, a coraz częściej także łazienki. Wielu użytkowników wybiera go ponadto jako zwieńczenie mebli ustawionych w przedpokoju bądź w salonie. Bardzo często są one wykonywane z różnych konglomeratów, zwykle kwarcowych, a także kamieni naturalnych o twardej i odpornej na zabrudzenia powierzchni. Bardzo dużym powodzeniem cieszy się granit, w szczególności blaty z białego granitu. Choć nie ma w tym materiale czystej bieli, jednak jasny i piękny wzór granitu pozwala na zastosowanie materiału w jasnych wnętrzach. Biały granit łączy w sobie lekkość i różnorodność znaną z pięknych, lecz niezbyt wytrzymałych marmurów i wapieni z bardzo dobrą odpornością na wszystkie czynniki, z jakimi możemy spotkać się w kuchni. Pomimo że wymaga okresowej impregnacji, to zastosowanie go na blatach w kuchni daje efekty wynagradzający nasz trud. Biały granit sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i w łazience — przy odpowiedniej pielęgnacji nawet długa i intensywna eksploatacja nie doprowadzi do powstania nieestetycznych śladów lub wytarcia się kamienia. Wielką zaletą jest możliwość łatwego czyszczenia. Co ważne, elementy z białego granitu będą pasowały do każdego stylu urządzenia wnętrza.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy