Materiał Partnera

Blat betonowy w kuchni – czy to dobry pomysł?

Blat betonowy w kuchni – czy to dobry pomysł?

Wybór blatu kuchennego nie należy do łatwych decyzji. Pod uwagę trzeba wziąć parametry związane z funkcjonalnością. Równie ważna jest jednak estetyka, bo taki element powinien spójnie łączyć się z resztą domowej aranżacji. Współcześnie bardzo modny jest beton architektoniczny. Okazuje się, że da się z niego wykonywać również kuchenne blaty. Czy warto?

Trwałość i odporność na wysoką temperaturę

Jedną z największych zalet betonowych blatów jest ich trwałość i wytrzymałość. Prawidłowo wykonany i zamontowany element tego typu będzie służyć domownikom przez wiele lat. Przy tym jest odporny na wszelkiego rodzaju zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne. Nie straszna mu wysoka temperatura. Nie ma więc obaw, że po postawieniu gorącego garnka czy patelni na powierzchni pozostaną trwałe ślady. Cechuje się także niską nasiąkliwością i higroskopijnością.

Beton, jako jeden z najbardziej odpornych materiałów budowlanych, stanowi idealny materiał na blat. Nie oznacza to jednak, że nie wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wręcz przeciwnie. Podobnie jak w przypadku blatów drewnianych, także modele wykonane z betonu trzeba regularnie konserwować.

Niepowtarzalność i nietuzinkowa estetyka

Kolejnym plusem wynikającym z zastosowania betonowego blatu jest ponadczasowość i unikatowość. Nie ma dwóch takich samych blatów betonowych – każdy jest na swój sposób niepowtarzalny.

Poza tym opisywany materiał sam w sobie zachwyca miłośników dobrego dizajnu. Jest piękny w swojej surowości. Dlatego blat betonowy będzie stanowił wprost doskonałe uzupełnienie surowych, loftowych, industrialnych wnętrz.

Co więcej, beton można dodatkowo kształtować, teksturować i barwić. Daje to wprost nieskończone możliwości projektowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, by mieszankę wzbogacić o pigmenty z kruszyw. To jeszcze bardziej podnosi walory aranżacyjne tego dominującego kuchennego elementu.  

Blaty betonowe to konieczność specjalnego montażu

Pewną niedogodnością, ale na pewno nie wadą, jest to, że blaty betonowe trzeba umiejętnie zamontować. Kluczowe jest zachowanie szczególnej ostrożności i dysponowanie odpowiednimi narzędziami. W innym przypadku można blat łatwo uszkodzić i narazić na pęknięcie.

Dlatego bardzo ważne jest, by zarówno wykonanie, jak i montaż zlecać profesjonalistom. Przykładowo firma BTB Beton Architektoniczny Sp. z o.o. to specjaliści w dziedzinie betonu. Dysponują odpowiednim doświadczeniem i wiedzą.

Kompleksowo zrealizowana usługa projektu, wykonania i montażu to gwarancja satysfakcji dla klienta.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy