Materiał Partnera

Catering na studniówce

Catering na studniówce

Studniówka to pierwsze tak ważne i uroczyste wydarzenie dla młodzieży. Najczęściej organizowane jest przez nauczycieli i rodziców, jednak w temacie tym mają coraz więcej do powiedzenia uczniowie. Szkoła może kontynuować tradycję, zgodnie z którą każdego roku impreza organizowana jest w tym samym, sprawdzonym miejscu – na przykład na auli. Jednak decyzja o aranżacji studniówki w takim miejscu wymaga zadbania o odpowiedni catering. Jak go wybrać?

Catering na studniówkę – jak wybrać?

Catering to niezwykle modna usługa gastronomiczna. Oferują ją nie tylko firmy cateringowe, ale też restauracje. Wybierając właściwą, warto wziąć pod uwagę miejsce, w którym odbywać będzie się impreza. Istotne jest zwrócenie uwagi nie tylko na charakter wydarzenia, tj. czy jest organizowane w obiekcie, czy w plenerze, ale też odległości pomiędzy siedzibą firmy cateringowej a miejscem dostawy jedzenia. Im bliżej zlokalizowane jest przedsiębiorstwo gastronomiczne tym lepiej, gdyż ułatwia to transport i zorganizowanie posiłków na najwyższym poziomie. Koniecznie należy przeanalizować oferowane menu i cenę. Przystępna wartość jest ważnym, aczkolwiek nie najważniejszym kryterium, jakie należy brać pod uwagę. Bogate menu jest szczególnie istotne, jeśli w spotkaniu będą uczestniczyć osoby o różnych gustach kulinarnych – a tak będzie na studniówce. Należy jednak zwrócić uwagę, by nie było zbyt rozbudowane i zróżnicowane, gdyż może przełożyć się na jakość potraw. Specjaliści podpowiadają, że w menu powinny być dostępne zarówno zimne, jak i ciepłe przekąski, obowiązkowo zestaw obiadowy, ale też słodkie dodatki, które są uwielbiane przez każdego. 

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Specjaliści z firmy Usługi cateringowe Iwona zwracają uwagę, że przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przejrzeć Internet i poznać opinię innych na temat świadczonych przez wybraną firmę usług. Już na ich podstawie można odrzucić te, które nie cieszą się zaufaniem innych i ograniczyć zakres propozycji branych pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Warto zwrócić także uwagę, że najniższa cena może pomimo swojej atrakcyjności wiązać się z wieloma niebezpieczeństwami. W przypadku cateringu na studniówkę może okazać się, że dania będą niskiej jakości, bądź przygotowane z półproduktów. Zalecane jest znalezienie półśrodka – wybrania czegoś pomiędzy najtańszym a najdroższym. Wiele osób zwraca także uwagę na oprawę – piękne podanie dań i innych smakołyków sprawia, że smakują jeszcze lepiej i chętniej wybierane są przez uczestników.

Spokojne i dokładne przeanalizowanie oferty z pewnością pozwoli wybrać odpowiedni catering na studniówkę.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy