Czy warto korzystać z dzbanków do filtrowania wody?

Spis treści
- Po co filtrujący dzbanek?
- Przefiltruj oferty, czyli jaki dzbanek wybrać?
- Sam zakup to jeszcze nie wszystko!
Wiesz, że woda płynąca z kranów w Twoim domu jest zdatna do picia, a jednak nie odpowiada Ci jej posmak. Przecież ta z butelki smakuje inaczej! Brzmi znajomo? Jak zatem poprawić walory smakowe wody? W ostatnich latach bardzo popularne stały się dzbanki do filtrowania wody. Co ciekawe, owe urządzenie zostało wprowadzone na rynek pół wieku temu! Sprawdź, czy dzisiaj taki dzbanek przyda się w Twojej kuchni.
Po co filtrujący dzbanek?
Podstawową funkcją dzbanka z filtrem jest usuwanie niepożądanych substancji znajdujących się w wodzie. Zazwyczaj jest to rdza, chlor, a nawet ołów. Wydawałoby się, że skoro konkretne miasto potwierdza zdatność wody do spożycia, to nie ma w niej miejsca na zanieczyszczenia. Nie jest to jednak takie proste – wodę uzdatnia się w specjalnych stacjach, następnie zaś wtłacza do miejskiej sieci wodociągowej, by mogła trafić do mieszkańców. I właśnie tutaj woda przepływa zarówno przez nowe rury, jak i te niezmodernizowane, nierzadko zanieczyszczone wspomnianymi związkami. Dlatego jeśli coś Cię niepokoi – smak, zapach czy barwa wody – wówczas zaopatrz się w filtrujący dzbanek do wody. Dzięki niemu przestaniesz kupować wodę butelkowaną, a jednocześnie ograniczysz zużycie plastiku w swoim domu.
Przefiltruj oferty, czyli jaki dzbanek wybrać?
Wbrew pozorom wybór konkretnego dzbanka nie jest łatwy. Czy półtoralitrowy wystarczy? A może lepiej sprawdzi się większy, nawet czterolitrowy? Na jaki system filtrowania postawić – tradycyjny czy jednak elektroniczny? Licznik wymiany wkładów też niczego sobie? Jaki kolor współgra z wyposażeniem Twojej kuchni? Odpowiedzi na te pytania są naprawdę pomocne. Dzięki nim wybierzesz konkretny model dopowiadający Twoim potrzebom. I o to właśnie chodzi!
Zwróć uwagę na skład, a tym samym jakość komponentów. Tworzywa, z których wyprodukowano dzbanki, muszą być dopuszczone do kontaktu z wodą. Nie mogą zawierać bisfenolu A (BPA) – substancji niebezpiecznej dla zdrowia. Poza tym zorientuj się, jak wygląda dostępność kompatybilnych filtrów i jaka jest ich cena. Z reguły bardziej opłaca się kupić droższy dzbanek, do którego wkłady dostępne na rynku nie mają wygórowanej ceny – zauważa przedstawiciel firmy Delta Pomorze specjalizującej się w uzdatnianiu wody.
Sam zakup to jeszcze nie wszystko!
Wybrałeś i kupiłeś dzbanek? To już połowa sukcesu. Być może odruchowo pytasz: „Jak to połowa?”. Prawdą jest, że o dzbanek trzeba dbać – tylko wtedy będzie on spełniał swoje funkcje, a Ty rzeczywiście będziesz zadowolony z zakupu. Jakie są zatem zalecenia? Regularna wymiana filtrów (zazwyczaj co miesiąc), prawidłowe czyszczenie dzbanka, ochrona przed słońcem – oto kilka kwestii, o których należy pamiętać.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Serwis i naprawa Termomix- NaprawaPro
Artykuły gospodarstwa domowego - naprawa woj. mazowieckie03-477 Warszawa, Szymanowskiego 8 lok. 80
-
Pajos Zachodniopomorskie centrum instalacji
Wentylacja woj. zachodniopomorskie72-123 Kliniska Wielkie, Szczecińska 7b
-
Manufaktura Wrocławska Tomasz Olszewski
Oświetleniowe artykuły, sprzęt - produkcja, hurt woj. dolnośląskie52-129 Wrocław, A. Vivaldiego 56 lok. 9
-
Robert Rosłoniec Usługi hydrauliczne
Instalacje hydrauliczne - usługi woj. mazowieckie05-503 Robercin, Wierzbowa 12