Materiał Partnera

Dlaczego lacobel to świetne rozwiązanie dla kuchni?

Dlaczego lacobel to świetne rozwiązanie dla kuchni?

Coraz więcej domowników decyduje się ozdobić ściany swojej kuchni szkłem hartowanym lub szkłem lacobel. To coraz popularniejsze rozwiązanie, cechujące się solidnością i efektownością. Szkło lacobel może występować w postaci przezroczystej, półprzezroczystej lub graficznej. Czym dokładnie charakteryzuje się owa powierzchnia? W jakiej aranżacji szkło lacobel prezentuje się najpiękniej? 

Czym jest szkło lacobel?

Lacobel to charakterystyczna, gładka, lakierowana (z jednej strony) tafla szkła, pozbawiona wad optycznych. Oryginalne lacobele mają jednolitą barwę, natomiast jedna z ich odmian to szklane panele pokryte grafiką. Wykonane są z wytrzymałego i dekoracyjnego szkła typu float (płaskiego). Dzięki różnorodności kolorów lacobel pasuje niemal do każdej aranżacji.

Rodzaje szkła lacobel

Lacobel dzielimy na kilka rodzajów pod względem grubości szkła (4 mm, 6 mm) i technologii użytej do wyprodukowania (Lacobel T, Lacobel Safe, Lacobel Opti White). Szkło o najmniejszej, 4-milimetrowej grubości najczęściej wykłada się między szafkami kuchennymi. Płytę szklaną o grubości 6 mm stosuje się natomiast do wykończeń ścian (specjaliści nie polecają jej do frontów mebli)  Lacobel Safe pokryte jest specjalną folią, chroniącą ową powierzchnię przed rozsypaniem (w razie stłuczenia). Odżelaziona szkło Lacobel Opti White bardzo dobrze odwzorowuje wszelkie kolory. Hartowane Lacobel T wykłada się na dużych powierzchniach.

Lacobel w kuchni

Szkło lacobel można spotkać w różnych wzorach i kolorach – domownicy z pewnością znajdą coś, co przypadnie im do gustu. W kuchni takim szkłem wykłada się najczęściej ścianę nad blatem roboczym lub fronty mebli. Jego ogromną zaletą jest łatwość w czyszczeniu – to szczególnie ważne w kuchni, gdzie każda powierzchnia jest narażona na zabrudzenia. Lacobel, który nakłada się na fronty mebli, montowany jest na specjalnych aluminiowych ramkach (chroniący krawędzie). Coraz większą popularnością cieszy się również lacobel na suficie, pełniący funkcję dekoracyjną.

Lacobel pasuje do kuchni w stylu skandynawskim, industrialnym, minimalistycznym, glamour. Firma Architektura Szkła z Krakowa ma wieloletnie doświadczenie w branży szklarskiej. Od wielu lat zajmuje się produkcją konstrukcji szklanych i wyrobów ze szkła, np. lacobel. Najwięcej klientów zwraca się o lustra podświetlane, kabiny prysznicowe.

A może szkło hartowane?

Szkło hartowane poddaje się specjalnej obróbce termicznej, która nadaje mu odporność i wytrzymałość. Nadaje się nie tylko do kuchni, ale i łazienki, szafy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy