Materiał Partnera

Garść porad dotyczących urządzania małej kuchni

Garść porad dotyczących urządzania małej kuchni

Kuchnia to nie tylko pomieszczenie, w którym przygotowuje się posiłki, przechowuje produkty żywnościowe i niezbędne akcesoria, ale również przestrzeń wpływająca na charakter całego mieszkania oraz jego użyteczność. Aranżacja kuchni jest dość poważnym wyzwaniem, lecz skala trudności jest tym większa, im bardziej ograniczona będzie jej powierzchnia. Nawet najmniejsza kuchnia może być jednak funkcjonalna i atrakcyjna.

 

Co jest najważniejsze w małej kuchni?

 

Wyzwania, przed jakimi staje osoba chcąca przygotować praktyczną oraz estetyczną aranżację kuchni, są zupełnie inne, gdy pomieszczenie ma niewielką powierzchnię lub niezbyt „ustawny” kształt. W takim przypadku najważniejsze z punktu widzenia użytkownika staje się zapewnienie odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania żywności, naczyń i niezbędnych akcesoriów. Jest to o tyle znaczące, że zwykle w niezbyt dużych wnętrzach nie ma możliwości urządzenia oddzielnej spiżarni. Istotne będzie także wygospodarowanie przestrzeni pozwalającej na przygotowywanie posiłków, a nierzadko także ich spożywanie. Liczyć się będzie wkomponowanie w całość sprzętów AGD. Projekt musi także uwzględniać właściwe usytuowanie względem siebie najważniejszych elementów wyposażenia, miejsca, w którym znajduje się przyłącze instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz okno. Najlepszą metodą pogodzenia wszystkich wymogów będzie zlecenie wykonania szafek kuchennych na zamówienie. Zapewni to nie tylko potrzebną elastyczność, ale też zagwarantuje dopasowanie całości do oczekiwań pod względem wyglądu.

 

Sposoby na zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni

 

W przypadku niewielkiej kuchni kluczem do sukcesu jest pełne wykorzystanie dostępnego miejsca. Bardzo praktycznymi rozwiązaniami okażą się szafki narożne, a także słupki, w których da się zamontować urządzenia AGD. Popularnością cieszy się stosowanie wysokich szafek wiszących, często sięgających niemal do samego sufitu. Dobrym pomysłem jest montaż składanych stołów lub zostawianie wolnej przestrzeni pod blatem, gdzie da się schować nieużywane akurat stołki bądź krzesła. Ciekawym sposobem zagospodarowania przestrzeni są też wąskie szafki z wysuwanymi koszami cargo. Jeśli chodzi o stosowane kolory, to z reguły najlepiej sprawdzają się meble jasne – np. białe. Będą one pasowały do kuchni niezależnie od stylu, w jakim zostanie zaaranżowana.

Przygotowanie mebli kuchennych na wymiar najlepiej zlecić doświadczonemu wykonawcy. Firmą cieszącą się bardzo dobrą opinią jest PAW-MEBLE. Oferuje ona nie tylko meble kuchenne, ale także przeznaczone do łazienek, jak również szafy wnękowe.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy