Materiał Partnera

Jadalnia w lofcie – jaki stół wybrać?

Jadalnia w lofcie – jaki stół wybrać?

Jadalnia to bardzo ważne miejsce w każdym domu, w którym główną rolę odgrywa stół. To nie tylko wygodne miejsce do spożywania posiłków, ale również doskonałe pole do budowania relacji i przyjmowania gości. W mieszkaniach i domach urządzonych w stylu loftowym również znajdzie się miejsce na jadalnie, wystarczy zaaranżować ją w odpowiedni sposób, aby uzyskać spektakularny efekt. W jaki sposób to zrobić, jaki stół loftowy wybrać?

Stół jako centralny element jadalni

W przestrzeniach urządzonych w stylu loftowym sprawdzi się kilka rodzajów stołów w zależności od potrzeb mieszkańców danego lokum. Doskonałym wyborem jest postawienie na duży stół loftowy, który składa się z drewnianego blatu i metalowych podpór o ciekawej formie. Drewno wybierane do mebli loftowych powinno mieć neutralne, naturalne odcienie. Idealnym wyborem będą więc blaty sosnowe, dębowe, jesionowe lub z egzotycznego drewna mango. Podpory, czyli nogi, mogą być wykonane ze stali w kolorze czarnym lub naturalnym szarym. Klasyczne cztery nogi w stole loftowym warto zastąpić masywnymi kozłami lub konstrukcją typu pająk.

Innym wyborem idealnym do jadalni urządzonej w stylu loftowym będą stoliki barowe wraz z hokerami. Stoliki barowe to doskonały wybór z uwagi na ich nowoczesność i prostotę. To świetne rozwiązanie dla mniejszych mieszkań, w których trudno znaleźć miejsce na duży stół z krzesłami. Z powodzeniem zastąpią jadalnię w mieszkaniach dla pary lub singli.

Wymarzony stół do jadalni

W stylu loftowym stoły przyjmują różne formy i kształty. Blaty mogą być prostokątne, okrągłe lub kwadratowe. Najważniejsze jest, aby zachować spójność z pozostałymi meblami wykorzystanymi podczas aranżacji przestrzeni jadalnej lub kuchni. Z racji tego, że lofty to często duża przestrzeń, stół loftowy również może zająć więcej miejsca niż tradycyjne meble. Dzięki temu zwiększy się miejsce do przyjmowania gości i urządzania spotkań towarzyskich. To również doskonałe miejsce do kreatywnej pracy lub zabawy z dziećmi.

Z uwagi na duże możliwości wyboru idealnego stołu do loftu warto zastanowić się nad zamówieniem mebla wykonanego na wymiar. Takie usługi oferuje sklep BG Design producent mebli w stylu loft i industrialnym. Oprócz gotowych produktów, producent oferuje wykonanie projektów indywidualnych o dowolnych rozmiarach i kształtach. W ten sposób można uzyskać stół spełniający wszystkie oczekiwania, a jednocześnie oryginalny mebel, który z pewnością nie powtórzy się w innych mieszkaniach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy