Materiał Partnera

Jak dbać o blaty kuchenne z kamienia naturalnego?

Jak dbać o blaty kuchenne z kamienia naturalnego?

Blaty kuchenne z kamienia naturalnego mają wielu wielbicieli. Szlachetny materiał wzbogaca aranżację wnętrza, nadając mu wyjątkowego charakteru. Blaty z granitu bądź marmuru są odporne na uszkodzenia, a ich pielęgnacja nie wymaga skomplikowanych działań. Poza tym przyciągają wzrok, wyróżniając się na tle wyposażenia kuchni. Warto sprawdzić, jak odpowiednio dbać o blaty kuchenne z kamienia naturalnego, aby materiał zachwycał Cię przez wiele lat.

Jak czyścić blat kuchenny z kamienia naturalnego?

Podstawą pielęgnacji blatu kuchennego z kamienia naturalnego jest odpowiednio częsta impregnacja. Czynność ma na celu zmniejszenie chłonności blatu, aby w jego powierzchnię nie wnikały żadne zanieczyszczenia. Po specjalistyczny produkt do tych działań należy sięgać co roku. Dzięki temu blat nie będzie narażony na oddziaływanie rozlanych płynów i tłuszczy. Warto zauważyć, że impregnacja tworzy pewnego rodzaju ochronę przed wilgocią, co znacznie ułatwia usuwanie różnych zabrudzeń. Pierwszą impregnację należy przeprowadzić bezpośrednio po zamontowaniu blatu.

Blaty granitowe, marmurowe czy te wykonane z kwarcytu naturalnego powinno się czyścić specjalistycznymi preparatami. W tym celu nie wolno używać środków zawierających kwasy, które mogą trwale uszkodzić blat lub doprowadzić do zmatowienia surowca. Poza tym unikaj detergentów dedykowanych innym powierzchniom, np. płynu do szyb bądź drewna. Jeżeli nie zastosujesz się do tej zasady, po pewnym czasie zauważysz nieestetyczne odbarwienia i smugi.

Regularna pielęgnacja blatu z kamienia naturalnego

Pielęgnacja blatu z kamienia naturalnego nie jest trudna, jeżeli wiesz, czego unikać. Poza nieodpowiednimi detergentami powinieneś odrzucić wszelkie wybielacze zawierające chlor. Te produkty mogą odbarwić blat. Jeżeli nie chcesz bądź nie masz środków, aby zaopatrzyć się w specjalistyczne preparaty, użyj wody z dodatkiem łagodnego detergentu. Czyszczenie wysokiej jakości blatu nie sprawi Ci problemów, jeżeli produkt zakupisz od doświadczonych specjalistów, np. firmy kamieniarskiej Granit-Mar.

Warto podjąć współpracę z ekspertami, którzy nie tylko pomogą Ci w odpowiednim doborze rodzaju kamienia naturalnego na blat, ale też zadbają o jego prawidłowy montaż. Regularna pielęgnacja znacząco ułatwi Ci codzienne użytkowanie. Z tego powodu postaraj się na bieżąco wycierać powierzchnię z wody a gorące garnki stawiać na podkładkach. Blaty kuchenne z kamienia naturalnego są niezwykle eleganckie, a taki efekt utrzyma się na długo, jeżeli zadbasz o ich prawidłowe czyszczenie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy