Materiał Partnera

Jak dobrać meble do stylu kuchni?

Jak dobrać meble do stylu kuchni?

Meble kuchenne powinny współgrać zarówno ze stylem kuchni, jak i całego wnętrza ogólnie. Warto zastanowić się, jakie wyposażenie sprawdzi się najlepiej w kuchni minimalistycznej, jakie w industrialnej bądź retro, a jakie w kuchni rustykalnej. Dowiedz się więcej, jak dopasować meble do panującego w niej stylu, by całość wzajemnie się dopełniała.

Kuchnia w stylu nowoczesnym a kuchnia minimalistyczna – jakie meble?

Kuchnia to ważne pomieszczenie w domu lub mieszkaniu, dlatego należy skrupulatnie przygotować jej projekt. Meble kuchenne stanowią fundament aranżacji, dlatego powinny dokładnie odzwierciedlać panujący w niej styl. Obecnie bardzo popularne są kuchnie nowoczesne i minimalistyczne. W jednych i drugich dominuje prostota i harmonia, w której nie ma miejsca na chaos niepotrzebnych dodatków. Odróżnia je od siebie kolorystyka, która w kuchni nowoczesnej może być odważna – często prym wiodą kolory dominujące takie jak czerwień, żółć, pomarańcz lub połyskujące kolory metaliczne np. złoto, srebro lub miedziany, które nierzadko widoczne są także na meblach. Z kolei w kuchni minimalistycznej meble będą miały stonowane kolory – sprawdzi się biel, szarości i beże. Kuchnia nowoczesna i kuchnia minimalistyczna to dwa wzajemnie, przenikające się style, gdyż stawiają nie tylko na prostotę, ale również funkcjonalność i wygodę. Dlatego też w tych przestrzeniach nie ma miejsca na zbędne szafki kuchenne czy półki. Meble kuchenne są dopasowane do potrzeb i każdy ich element pełni kilka funkcji. Nowoczesne i minimalistyczne meble są pojemne i proste w użytkowaniu, łatwe w czyszczeniu oraz zajmują mało miejsca.

Meble kuchenne: Kuchnia industrialna, retro, rustykalna, a może w innym stylu?

Z kolei, jeśli twoim marzeniem jest kuchnia industrialna, to dobierając do niej wyposażenie, możesz zdecydować się na drewniane meble. W połączeniu z betonową lub ceglaną ścianą dadzą świetny efekt, który dopełniać mogą np. duże żarówki. Ciekawym rozwiązaniem będą także meble z miedzianymi frontami bądź drewniane z miedzianymi dodatkami np. uchwytami. Sprawdzą się także szafki kuchenne i blaty w tradycyjnym – czarnym lub szarym kolorze. Decydując się na styl industrialny meble kuchenne niekoniecznie muszą być nowe, sprawdzą się też te postarzane, sfatygowane i z widocznymi znakami czasu. Z kolei w kuchni w stylu retro meble (np. z firmy MEBLANT z Wrocławia) powinny być drewniane i jasne, białe lub beżowe. Można także postawić na kolory pastelowe. Aby całość była klimatyczna, warto zdecydować się na stylizowane na starsze uchwyty i klamki. Należy pamiętać, że w kuchni retro prym wiedzie drewno, szkło i metal. Natomiast tworząc kuchnię w stylu rustykalnym, należy pamiętać, żeby postawić na drewniane meble do kuchni bądź te imitujące je. W kuchni „wiejskiej” niedopuszczalny jest plastik i inne tworzywa. W kuchni w tym stylu warto postawić na ozdobne fronty, widoczne sęki i nierówne faktury.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy