Materiał Partnera

Jak umeblować domową kuchnię?

Jak umeblować domową kuchnię?

Obecnie kuchnia to nie tylko małe i ciasne pomieszczenie, służące do przygotowywania potraw oraz parzenia wody. To także miejsce codziennych pogaduszek, któremu towarzyszą estetyczne i funkcjonalne meble. Warto zaprojektować i umeblować kuchnię tak, aby spełniała nasze oczekiwania przez wiele lat. W naszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając meble do kuchni. Zapraszamy do lektury.

Meble klasyczne czy nowoczesne?

Ostateczny wygląd kuchni zależy przede wszystkim od frontów mebli. Do wyboru są zarówno meble klasyczne, z frontami z płycinami i rzeźbieniami, jak i meble z nowoczesnymi gładkimi drzwiczkami i zintegrowanymi uchwytami. Wybierane do kuchni meble są zazwyczaj jasne, najczęściej w kolorze białym, i wykonane z drewna – również w jasnych odcieniach, aczkolwiek do wyboru są różne odcienie beżów i szarości, a także czerwieni oraz zieleni. Szeroka oferta mebli, które znajdą swoje zastosowanie w każdej domowej kuchni, jest dostępna w sklepie internetowym 33meble.pl.

Fronty z płyt laminowanych i fornirowanych

Fronty wyprodukowane z płyt laminowanych są tańsze niż pokryte fornirem, ale łatwe do utrzymania w czystości i wytrzymałe. W sytuacji, gdy dojdzie do jakiegoś zniszczenia, trudno je jednak odnowić. Fronty fornirowane są świetną alternatywą dla drewna litego, ponieważ za mniejsze pieniądze dostajemy materiał bardzo zbliżony do niego wyglądem. Pielęgnacja tego typu frontów jest bardzo prosta – tak, jak w przypadku naturalnego drewna, wystarczy przetrzeć je wilgotną ścierką z nałożonym środkiem czyszczącym i wytrzeć na sucho. Fronty fornirowane także cechują się wytrzymałością, a w razie uszkodzenia – w zależności od jego wielkości – wymienić na nowe lub oddać do naprawy stolarzowi.

Fronty z litego drewna

Powyżej opisywane fronty są jednak tylko alternatywą dla frontów z litego drewna (brzozy, dębu, jesionu), które są najszlachetniejsze, ale i odpowiednio więcej trzeba za nie zapłacić. W przypadku jakichkolwiek ubytków, można na nowo pomalować mebel po uprzednim wypełnieniu uszkodzeń masą szpachlową. Fronty mebli z litego drewna są zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Tą drugą cechę zapewnia wewnętrzne wyposażenie szafek. Główna zabudowa może składać się z półek (otwartych lub zamkniętych), a w dolnej najlepiej zdecydować się na szuflady oraz systemy cargo. W przypadku mebli kuchennych duże znaczenie mają wszelkie detale. Systemy cichego domykania czy zawiasy powinny być wytrzymałe na wielokrotne otwieranie i zamykanie. Najlepszym sprawdzianem są dla nich specjalne testy. Jeżeli jednak wolimy inne rozwiązanie, zawiasy można zastąpić otwieraniem dotykowym, który sprawia, że drzwiczki otwierają się po delikatnym naciśnięciu frontu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy