Materiał Partnera

Jak urządzić domową spiżarnię o niewielkich wymiarach?

Jak urządzić domową spiżarnię o niewielkich wymiarach?

Domowa spiżarnia to bardzo wygodne rozwiązanie dla domowników, jednak wymaga wydzielenia osobnego miejsca – nawet niewielkiego. Spiżarnia w domu pozwala na szybki dostęp do produktów spożywczych oraz sprzętów i akcesoriów. Daje możliwość przechowywania potraw, które nie mieszczą się w lodówce, napojów, przetworów w słoikach czy produktów suchych. W tym artykule dowiesz się, jak urządzić domową spiżarnię, aby była praktyczna i funkcjonalna.

Zamknięte meble modułowe czy otwarte regały do spiżarni?

Dużo łatwiej urządzić większą spiżarnię niż małą, dlatego jeśli planujesz zaaranżować spiżarnię o niewielkich wymiarach - zadbaj, aby była ona należycie zagospodarowana. Jeżeli znajduje się ona w samej kuchni i jest widoczna dla gości, lepiej będzie, gdy jej zawartość zostanie ukryta. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie wysoka zabudowa złożona z zamykanych szafek. Meble modułowe możesz wówczas wyposażyć w akcesoria zwiększające ich funkcjonalność, np. kosze cargo, wkłady na przybory kuchenne czy podziały poprzeczne do szuflad.

A co, jeśli Twoja spiżarnia jest oddzielona od reszty mieszkania drzwiami przesuwnymi i jest niewidoczna dla gości? W tym przypadku doskonale sprawdzą się lekkie i funkcjonalne regały wykonane z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego. Ich zamontowanie nie wymaga dużych umiejętności ani zastosowania skomplikowanych narzędzi. Otwarte regały na słoiki, butelki, pojemniki i sprzęty zapewnią Ci wygodny dostęp do produktów. A dzięki płytkim półkom szybko znajdziesz potrzebną konfiturę, makaron czy mikser.

Jak zauważa przedstawiciel firmy Rodło z Bytomia, która jest producentem wyrobów z tworzyw sztucznych: Warto postawić na starannie wykończony oraz odporny na większe obciążenia regał. Dobrze, jeśli będzie on przymocowany do ściany, gdyż pozwoli zapobiec ewentualnemu przewróceniu się mebla pod naporem ciężaru ułożonych na nim przedmiotów.

W jakie akcesoria wyposażyć domową spiżarnię?

Odpowiednio dobrane regały oraz dopasowane pojemniki umożliwią Ci ekonomiczne wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. Co więcej, pomogą w segregacji produktów i ułatwią ich systematyzację. Miseczki plastikowe dopuszczone do kontaktu z żywnością idealnie sprawdzą się w domowej spiżarni. Możesz je wykorzystać do przechowywania, a nawet przygotowywania i podawania potraw. Dobrej jakości miseczki nie wpłyną na skład przechowywanej w nich żywności. Warto wybrać takie, które będą również odporne na działanie wysokiej oraz niskiej temperatury, co umożliwi przechowywanie posiłków nie tylko na półkach, ale także w urządzeniach chłodniczych.

Oprócz miseczek plastikowych niezwykle przydatne będą pojemniki obrotowe i skrzynki magazynowe. Te pierwsze możesz zamontować bezpośrednio do ściany, co pozwoli wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni. Wyposażone są one w specjalne uchwyty, dzięki którym można bardzo łatwo wysunąć dany pojemnik i wyjąć z niego zawartość. Skrzynie plastikowe to również świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą utrzymać porządek w domowej spiżarni. Możesz je ułożyć obok siebie lub nałożyć jedno na drugie, co da Ci możliwość skorzystania z wielu rozwiązań logistycznych - nawet na niewielkiej przestrzeni. Skrzynie plastikowe dostępne są w różnych rozmiarach. Te największe możesz trzymać na ziemi, natomiast te mniejsze doskonale uzupełnią regały.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy