Materiał Partnera

Jak urządzić kuchnię w kształcie litery L?

Jak urządzić kuchnię w kształcie litery L?

Kuchnia jest ważną domową przestrzenią, w której przygotowuje się posiłki i spędza się znaczną część czasu. Ważne jest, aby odpowiednią ją zaaranżować i dopasować meble do wielkości jej przestrzeni. W wielu domach można spotkać kuchnie w kształcie litery L, które dają dużo możliwości rozplanowania sposobu jej umeblowania. Sprawdź sam, na co zwrócić uwagę podczas urządzania kuchni w kształcie litery L i jakie meble wybrać.

Jakie meble wybrać do kuchni w kształcie litery L?

Układ kuchni w kształcie litery L jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla mniejszych, jak i większych pomieszczeń. Kuchnia w takiej formie obejmuje dwie ściany, które do siebie przylegają, co sprawia, że można w niej zamontować szafki narożne. Taki układ mebli pozwala maksymalnie zagospodarować jej przestrzeń i daje wrażenie przestronności.

W kuchni w kształcie litery L sprawdzą się też meble na wymiar. Są one projektowane adekwatnie do wymiarów kuchni i mogą być dopasowane do indywidualnych wymagań klienta. Dzięki temu można w pełni wykorzystać powierzchnię kuchenną i umeblować ją zgodnie z własnym pomysłem. Podczas aranżacji kuchni w kształcie litery L warto też mieć na uwadze jej przestrzeń.

W przypadku małych kuchni dobrze sprawdzą się też meble wiszące, które można umieścić nad blatem kuchennym. Szukając mebli do kuchni w kształcie litery, warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy, takiej jak na przykład Studio meblowe Bis Meble.

Aranżacja kuchni w kształcie litery L

Kuchnia w kształcie litery L daje wiele możliwości aranżacyjnych. Doskonale sprawdzą się w niej szafki narożne, które mogą być wyposażone w szuflady, w których można przechowywać niezbędne akcesoria. Co więcej, dobrym rozwiązaniem może też okazać się wybór długiego blatu kuchennego, który będzie służył do przygotowywania posiłków, a także szafek dolnych i wiszących, które umożliwią przetrzymanie dodatków kuchennych. W kuchni w kształcie litery L sprawdzą się też meble kuchenne, takie jak na przykład kuchenna wyspa, przy której można ustawić krzesła. Mogą one stać w dowolnej części kuchennej, gdzie będzie się toczyło życie towarzyskie.

Niekiedy zdarza się, że kuchnia ma niewielki rozmiar i ciężko jest znaleźć w niej miejsce na stół, czy też kuchenną wyspę. W takim przypadku ciekawym rozwiązaniem może okazać się wykonanie kuchennego barku, który może znajdować się przy jednej ze ścian. Innym oryginalnym rozwiązaniem może być umieszczenie składanego stołu przy wolnej ścianie kuchennej. Dodatkowo można przy nim ustawić wygodne krzesła lub nowoczesne hokery barowe.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy