Materiał Partnera

Jakie mięso jest najlepsze do burgerów?

Jakie mięso jest najlepsze do burgerów?

Nieodłączną częścią burgera jest chrupiąca bułka, aromatyczny sos i plaster sera. Ale o smaku nie decydują dodatki, tylko mielony kotlet. Ortodoksyjny fani burgerów używają tylko wołowiny, twierdząc, że to idealna baza. Mięso nie powinno być zbyt chude, aby kotlet był smaczny i soczysty. Idealna jest zawartość tłuszczu około 25%. Jakie mięso jest najlepsze do przygotowania burgerów?

Jakie są najważniejsze zasady robienia hamburgerów?

Klasyczny mielony kotlet robi się, mieszając mięso z jajkiem, bułką tartą, cebulą i przyprawami. Przepisy na kotlety burgerowe odradzają użycia dodatków. Jeśli zawartość tłuszczu jest prawidłowa, jajko nie jest potrzebne jako środek wiążący. Najlepiej kupować mięso wysokiej jakości w specjalistycznych sklepach, ponieważ odpowiednią ilość tłuszczu można osiągnąć mieszając różne jego rodzaje. Kombinacja z udźca, goleni, mostka i wołowiny krzyżowej jest polecana przez specjalistów.

W idealnym burgerze nie ma miejsca na tartą bułkę. Jako przypraw można użyć tylko soli i pieprzu, ale dopiero po uformowaniu kotlecika. Im jest świeższy, tym lepszy będzie później burger. Surowa wołowina jest bardzo delikatna i powinna być natychmiast wykorzystana. Dlatego warto wiedzieć, że gotowe kotlety dobrze znoszą mrożenie.

Uformowane kotlety powinny przed smażeniem odpocząć około godziny w lodówce. Sposób smażenia jest kwestią gustu, ale prawdziwy klasyk to burger wołowy z grilla. Czechowice-Dziedzice to miasto, gdzie klasyka łączy się z kuchnią azjatycką i meksykańską. W stacjonującym tam food trucku można zjeść burgera w stylu tajskim i tex-mex.

Z czego najlepiej zrobić kotlety do burgerów?

Zdecydowanie najwięcej zwolenników wśród fanów hamburgerów ma wołowina. Każdy rodzaj wołowego mięsa nadaje się do zrobienia mielonego kotleta. W przypadku filetu, który może mieć za małą zawartość tłuszczu, warto dodać łopatkę lub stek z typowym, tłustym brzegiem. Równie smaczne są hamburgery z cielęciny. Mięso ma delikatną strukturę i znacznie subtelniejszy smak niż wołowina. W tym przypadku trzeba uważać z dodatkami i dobierać je ostrożnie, żeby nie zdominowały kotleta. Przeciwnie jest z wyrazistą jagnięciną. Sosy i przyprawy do burgera jagnięcego można zastosować w dużej ilości. 

Można również wyczarować pyszne hamburgery z wieprzowiną. Taka wersja nie jest przeznaczona dla osób liczących kalorie. Dbającym o linię musi wystarczyć dodatek boczku, jak w hamburgerach wołowych z food trucka Chefsonwheels. Wyjątkowo mało kaloryczne są kotlety drobiowe. Są jednak mniej aromatyczne, ponadto powinno się je spożywać dobrze wysmażone ze względu na ryzyko salmonelli.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy