Materiał Partnera

Kolory frontów - popularny ostatnio czarny lakier

Kolory frontów - popularny ostatnio czarny lakier

Wybór frontów kuchennych to jeden z najważniejszych elementów projektowania kuchni. To bowiem właśnie te elementy mebli są najbardziej wyeksponowane – określają one styl i charakter wnętrza. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, by fronty kuchenne były modne i funkcjonalne. Współczesne trendy koncentrują się wokół klasycznej, prostej kolorystyki, z czego na szczególną uwagę zasługuje czerń.

Ponadczasowa czerń

Chociaż czerń należy do najbardziej klasycznych i ponadczasowych kolorów, w dziedzinie aranżacji wnętrz wciąż bywa postrzegana jako nowoczesne, a nawet awangardowe rozwiązanie. Bez wątpienia jest to bowiem kolor mocny i zdecydowany, który może łatwo zdominować przestrzeń. Nieumiejętnie wykorzystana czerń przytłoczy wnętrze, optycznie je zmniejszy i sprawi, że będzie ono sprawiało wrażenie ponurego. Umiejętnie dobrane czarne fronty kuchenne wraz z odpowiednimi dodatkami pozwalają jednak na osiągnięcie znakomitego efektu w kuchni, która z nudnego, czysto praktycznego pomieszczenia, zamieni się w eleganckie miejsce z klasą i przysłowiowym ‘pazurem’. Ten kolor idealnie sprawdzi się w dobrze oświetlonych wnętrzach i będzie świetnie współgrał zarówno ze stonowaną bielą i beżem, z którymi stworzy ponadczasowe połączenie, jak i z mocnymi kolorystycznymi akcentami, np. czerwonymi dodatkami, tworząc nowoczesny wystrój. Czerń świetnie sprawdzi się w aranżacji minimalistycznej i w sąsiedztwie industrialnych, np. metalowych akcesoriów, ale w połączeniu z drewnianymi elementami i dodatkami tekstylnymi pozwoli na stworzenie eleganckiego i przytulnego wnętrza. Jak więc widać, czarne fronty to uniwersalne rozwiązanie do kuchni.

Na wysoki połysk czy mat?

Kolorowe, w tym również czarne fronty dostępne są w wersji z połyskiem lub matowej. W przypadku czerni dużą popularnością cieszą się fronty lakierowane na wysoki połysk.
– Mówi specjalista reprezentujący meble Verlani. – Czarny kolor w połączeniu z połyskującą powierzchnią tworzy bowiem spektakularny efekt głębi. Lakierowane fronty odbijają światło i optycznie powiększają pomieszczenie, co w połączeniu z ciemną kolorystyką tworzy elegancki efekt ‘glamour’. Tak wyrazista kuchnia wymaga jednak specjalnej troski w postaci regularnego czyszczenia lakierowanej powierzchni, na której łatwo widać zabrudzenia, np. odciski palców. Alternatywnym rozwiązaniem jest mat. Matowe fronty łatwiej się czyści, są one bardziej funkcjonalne i tworzą bardziej stonowany, spokojny efekt. Modnym rozwiązaniem jest również łączenie dwóch rodzajów powierzchni – połysku i matu – w jednej kuchni. To ciekawy sposób na połączenie tradycji z nowoczesnością.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy