Materiał Partnera

Kuchnia na wymiar, czyli sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Kuchnia na wymiar, czyli sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Kuchnia to pomieszczenie robocze, z którego z reguły korzysta się codziennie, dlatego ważne jest, aby poświęcić nieco więcej uwagi jej aranżacji. Między innymi z tego powodu wiele osób decyduje się na zamówienie mebli na wymiar. Dlaczego są one dobrym pomysłem? Przeczytaj tekst, aby poznać odpowiedź na to pytanie oraz dowiedzieć się więcej na temat kuchni na wymiar.

Meble kuchenne na wymiar – dlaczego warto?

Czasem wymiary kuchni są na tyle nietypowe, że trudno dopasować do pomieszczenia meble dostępne w sklepach. Niewykorzystana przestrzeń to marnowanie miejsca, którego warto unikać, szczególnie w przypadku mniejszych powierzchni. Rozwiązaniem tego problemu są nowoczesne kuchnie (Zielona Góra to jedno z miast, gdzie można znaleźć specjalistycznych wykonawców). W wielu przypadkach oznacza to zamówienie mebli na wymiar, które sprytnie wykorzystują przestrzeń. Zabudowa kuchenna może zostać wówczas w pełni dopasowana do wymiarów pomieszczenia. Niewątpliwą zaletę stanowi możliwość wykorzystania miejsca pod sufitem, które często nie jest zagospodarowane. Umiejętna aranżacja przestrzeni pokazuje, że nawet w małej kuchni można znaleźć jej więcej niż się na początku wydawało. Szafki są dopasowane co do centymetra, dlatego można zrobić użytek z całego dostępnego miejsca. Co więcej, w nowoczesnych kuchniach stosuje się często sprytne rozwiązania, które pozwalają stworzyć jeszcze bardziej ergonomiczną i funkcjonalną przestrzeń.

Inne zalety kuchni na zamówienie

Decydując się na zamówienie mebli kuchennych, można odczuć korzyści nie tylko pod względem praktycznym, ale również estetycznym. Klient ma wpływ na to, z jakich materiałów i w jakich kolorach zostanie wykonana zabudowa. Dzięki temu może on dopasować meble do wybranego stylu aranżacyjnego. Przykładem firmy oferującej kuchnie na zamówienie jest zakład stolarski Cardo. Należy pamiętać o tym, że zabudowa kuchenna to inwestycja na lata, dlatego warto poświęcić nieco więcej uwagi jej projektowaniu. Aranżowane pomieszczenie ma pełnić przede wszystkim funkcję praktyczną, ale dobrze zadbać też o to, aby podobało się ono użytkownikom pod względem wizualnym. W ten sposób przygotowywanie posiłków stanie się przyjemnością, a dzięki ergonomicznemu rozplanowaniu zabudowy będzie również łatwe. Ważne elementy to między innymi tak zwany trójkąt roboczy czy odpowiednio dopasowana wysokość blatów. Podczas wyboru materiałów warto wziąć pod uwagę również łatwość ich czyszczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepsza opcja to skorzystanie z rad specjalisty.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy