Materiał Partnera

Kuchnia z marmuru - luksus czy rozwiązanie dla każdego?

Kuchnia z marmuru - luksus czy rozwiązanie dla każdego?

Marmur jest jednym z najgorętszych aranżacyjnych hitów. Ten szlachetny kamień jest bardzo wszechstronny, pasuje niemal do każdego stylu. Jego nieprzemijające piękno jest w stanie odmienić wygląd każdej kuchni. Dawniej materiał ten uznawany był za luksusowy i dostępny był głównie dla zamożnych. Zdobił posadzki i ściany wystawnych pałaców czy willi. Jednak w tym temacie wiele się zmieniło. Sprawdź, czy kuchnia z marmuru może być rozwiązaniem dla każdego!

Do jakich kuchni pasuje marmur?

Marmur od wielu lat jest jednym z ulubionych materiałów architektów i projektantów wnętrz. Doskonałe walory wizualne, ponadczasowe piękno i duża wytrzymałość pozwalają na jego szerokie wykorzystanie. Marmur często zdobi ściany i podłogi w salonach, korytarzach, jadalniach oraz łazienkach. Jednak w ostatnich latach jest on najchętniej wykorzystywany do kuchennych aranżacji.

Choć dawniej zdobił on głównie luksusowe, pełne przepychu kuchnie, to obecnie znajduje zastosowanie niemal w każdym stylu wnętrzarskim. Projektanci wnętrz wykorzystują go zarówno w eleganckich, klasycznych kuchniach, jak i nowoczesnych aranżacjach. Materiał ten jest wprost idealny do wykończenia w stylu glamour, a jednocześnie stanowi świetne uzupełnienie industrialnego klimatu.

Unikalna paleta barw i tekstur sprawia, że marmur bez problemu można wykorzystać w niemal każdej kuchni. Marmur pojawia się na kuchennych blatach, podłogach, ścianach czy parapetach. Wiele osób decyduje się na wykonanie całej kuchennej wyspy z tego szlachetnego materiału. Jest to także świetny materiał na obudowę kominków. Szeroki wybór najwyższej jakości marmuru znaleźć można np. w ofercie Zakładu kamieniarskiego Wenta.

Z czym łączyć marmur?

Marmur może mieć różne kolory. To od jego barwy będzie zależało głównie z jakimi elementami, materiałami czy kolorami będzie się dobrze prezentował. Na pewno dla osób, które lubią okazałe wnętrza i kuchnie pełne zdobności, świetnie sprawdzi się połączenie marmuru ze złotymi akcentami. Takie rozwiązanie sprawi, że wnętrze będzie prezentowało się bardzo bogato, gustownie i wytwornie.

Marmur wybornie prezentuje się także z drewnianymi elementami. Białe marmurowe płyty w zestawieniu z jasnym drewnem nadają kuchni lekkości oraz świeżości. To idealne połączenie dla osób, które lubią minimalistyczne, przestronne i widne wnętrza. Czarny kolor marmuru połączony z drewnem to z kolei idealna propozycja do kuchni loftowych, industrialnych.

Bardzo modne jest także zestawienie marmuru z mocnymi, geometrycznymi wzorami oraz intensywnymi kolorami. Niemal do każdego odcienia marmuru pasuje również doskonale klasyczna czerń i biel.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy