Materiał Partnera

Modna glazura kuchenna. Propozycje aranżacyjne

Modna glazura kuchenna. Propozycje aranżacyjne

Ceramiczne płytki są popularnie stosowane w pomieszczeniach, w których występują wysokie temperatury i wilgoć. Na korzyść kafelków przemawia również fakt, że nie sprawiają trudności w sprzątaniu – gładka powierzchnia ułatwia zmycie wszelakich zabrudzeń i utrzymanie higieny. Jak jednak dobrać glazurę do kuchni, aby łączyła w sobie funkcjonalność z estetyką?

Chociaż potocznie „glazurą” nazywa się płytki, w praktyce ten termin oznacza cienką powłokę, jaka znajduje się na wyrobach ceramicznych. Opisana powierzchnia jest wykonana ze szkliwa, dzięki któremu kafle, naczynia i inne przedmioty są trwalsze oraz ładniejsze. Glazura do kuchni ma gładkie i połyskliwe wykończenie, a także zachowuje odporność na „specyficzne” warunki, jakie tam panują. Materiał nie absorbuje tłuszczu ani wilgoci, występuje też w wielu wersjach kolorystycznych i wzorach.

Najmodniejsza glazura do kuchni, czyli jaka? 

Można wyróżnić kilka propozycji aranżacyjnych, które wpisują się w „aktualnie obowiązujące trendy”. Jak jednak podkreśla białostocka firma „Płytkownia”, ostateczny wybór kafli powinno się oprzeć nie tylko na tym, co jest modne, ale i na rozwiązaniach, które wydają się najlepsze dla danego pomieszczenia. Oto glazura, które jest zarówno popularna, jak i funkcjonalna:

  1. Patchworkowa wariacja 

Design płytek został zainspirowany „patchworkiem”, czyli techniką szycia, która łączy ze sobą wiele fragmentów materiału i tworzy jedną, nierzadko barwną całość. Na kafelkach znajdują się różnorodne wzory w dwóch wybranych kolorach – poleca się połączenie bieli z granatem lub czernią i montaż nad blatem.

  1. Nowoczesna, gładka cegła 

Glazura w Białymstoku często występuje w formie jasnych, połyskliwych „cegiełek” na ścianie. W porównaniu do bardziej „chropowatych” wersji, taką powierzchnię można łatwo sprzątnąć. Opisane rozwiązanie łączy tradycyjny design z nowoczesną wygodą – uniemożliwia wniknięcie zabrudzeń, a zarazem kojarzy się z obudową pieca kaflowego.

  1. Kamienna elegancja 

Coraz więcej osób decyduje się na płytki, które imitują wygląd kamieni, np. marmuru. Podobne zabiegi sprawiają, że uzyskuje się niezwykle estetyczny efekt – i to o wiele mniejszym kosztem. „Kamienne” kafle dobrze się łączą z innymi materiałami, takimi jak drewno lub szkło.

Jak dobrać płytki do kuchni? 

Kupując glazurę, należy pamiętać, że wzorzyste i barwne powierzchnie warto przełamać czymś prostym i minimalistycznym (np. jednolitymi szafkami albo blatem). Podobnie należy postąpić w odwrotnej sytuacji: jeśli płytki są dość monotonne, można nieco „zaszaleć” z wyposażeniem.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy