Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lamp do kuchni?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lamp do kuchni?

Urządzanie kuchni jest szczególnie ważnym zadaniem, które powinno być zrealizowane w jak najlepszy sposób. Kuchnia jest sercem całego domu lub mieszkania, dlatego powinna być w pełni funkcjonalna, a jednocześnie cechować się wyjątkowym designem. W dzisiejszym tekście opowiemy o lampach do kuchni, a dokładnie o tym, na co zwracać uwagę, chcąc perfekcyjnie oświetlić swoją przestrzeń kuchenną.

Ile źródeł światła powinno znaleźć się w kuchni? Czy jedna lampa z pojedynczą żarówką wystarczy, by oświetlić całe wnętrze?

Jeśli zamierzasz urządzić swoją kuchnię i zależy na naprawdę dobrym oświetleniu tego pomieszczenia, musisz pamiętać o jednej, bardzo ważnej kwestii. Jedno źródło światła jest zazwyczaj niewystarczające w kuchniach. Dlaczego? O tym opowiemy w dzisiejszym artykule. Sprawdź, ile źródeł światła powinno znaleźć się w kuchennej przestrzeni i dlaczego jedna lampa z pojedynczą żarówką to za mało.

Jeśli planujesz urządzić swoją kuchnię, pamiętaj, by nie ograniczać się do jednej lampy, która jest wyposażona w jedno źródło światła. Jest to duży błąd, który popełnia niestety wiele osób – o czym doskonale wiedzą sprzedawcy lamp do kuchni, tacy jak przedstawiciele sklepu z lampami lunares.pl. Dlaczego jedna żarówka to za mało? W kuchni wykonywane są takie czynności, podczas których konieczne jest zadbanie o odpowiednią widoczność swojego pola roboczego. Na przykład krojąc, nie można pozwolić sobie na to, by nie mieć odpowiedniego dostępu do światła: może się to skończyć naprawdę tragicznie. Poza tym praca w ciemnej kuchni nie jest po prostu przyjemna.

Coraz liczniejsza grupa osób decyduje się na zamontowanie jednej lampy do kuchni stanowiącej oświetlenie podstawowe oraz jednej lub kilka innych lamp mających służyć jako oświetlenie punktowe. Alternatywą dla tego jest postawienie na oświetlenie szynowe, które pozwala na umieszczenie w jednej linii wielu reflektorów, a więc kilku źródeł światła. Choć trzeba przyznać, że rozmieszczenie lamp w różnych częściach kuchni wydaje się zdecydowanie bardziej praktyczne.

Jakie lampy nadają się do kuchni?

Kiedy już wybierzesz się na zakupy, pamiętaj, jak wiele lamp do kuchni masz do wyboru. Na przykład w sklepie internetowym lunares.pl kupisz między innymi lampy: sufitowe – wiszące lub plafony, kinkiety, oprawy, podłogowe, nocne i stołowe. Co ważne, lampy od lunares.pl mogą mieć różny styl, na przykład: klasyczny, vintage, rustykalny, modernistyczny, nowoczesny, skandynawski czy industrialny. Dzięki temu z pewnością znajdziesz dokładnie takie oświetlenie, jakiego potrzebujesz.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy