Materiał Partnera

Na jakich frontach kuchennych najmniej widać zabrudzenia?

Na jakich frontach kuchennych najmniej widać zabrudzenia?

Kuchnia to miejsce narażone na powstawanie wielu rodzajów zabrudzeń. Tłuszcz, kurz, napoje, resztki jedzenia – niektóre z nich bywają trudne do usunięcia. Jeśli planujesz kupić nową zabudowę do kuchni, warto zorientować się, na których frontach zabrudzenia widać najmniej. Wiele osób marzy o tym, aby sprzątanie w kuchni nie wymagało dużego nakładu pracy. Jakie meble zatem wybrać?

Lakierowane fronty meblowe jako idealne rozwiązanie do kuchni

Kuchnia jest jednym z najczęściej użytkowanych pomieszczeń w całym domu. To tutaj przygotowujesz posiłki i spożywasz je w gronie rodzinnym. Nic więc dziwnego, że fronty i blaty meblowe narażone są na nowe zabrudzenia. Zabudowa kuchenna powinna służyć Ci przez wiele lat. Jakie zatem meble wybrać, aby nie trzeba było wymieniać ich zbyt często?

Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań są lakierowane fronty meblowe. Dzięki nim kuchnia prezentuje się ekskluzywnie, a przy tym plamy i zabrudzenia są mniej widoczne. Fronty tego rodzaju dodają kuchni klasy i charakteru, a dostępna paleta kolorów jest naprawdę imponująca. Ponadto optycznie powiększają pomieszczenie, ponieważ światło odbija się od szafek. Trwałość frontów lakierowanych uzależniona jest od klasy zastosowanego lakieru. Jeśli zależy Ci na tym, aby meble służyły przez długie lata, warto zasięgnąć rady ekspertów w kwestii wyboru właściwego preparatu. Fronty lakierowane to obecnie jedno z najmodniejszych rozwiązań dla Twojego domu. Warto na nie postawić, ponieważ są nie tylko łatwe w czyszczeniu, ale także powstające na co dzień zabrudzenia są dużo mniej widoczne.

Jak powstają lakierowane fronty?

Fronty lakierowane nadają kuchni elegancji i szyku. Pasują zarówno do stylu klasycznego, jak i nowoczesnego. Tę atrakcyjną metodę wykańczania mebli oferuje firma Expolak. Pracownicy, którzy podejmują się lakierowania, wykorzystują jeden z trzech typów lakieru:

  • matowy,
  • półmatowy,
  • błyszczący.

Przygotowany wcześniej front pokrywa się dokładnie preparatem. Należy pamiętać, że lakierowanie powinno objąć nie tylko przód, ale także boki frontów. Wielu klientów decyduje się na pokrycie preparatem tylnej części.

Fronty lakierowane są chętnie wybierane nie tylko do zabudowy kuchennej, ale także tej znajdującej się w innych pomieszczeniach. Doskonale nadają się do meblościanek, kredensów czy szafek. Najmniej zabrudzeń, nie tylko w postaci jedzenia i napojów, ale także odbitych rąk widać na frontach matowych i półmatowych. Jeśli zatem zależy Ci na idealnej czystości w domu, warto postawić właśnie na nie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy