Materiał Partnera

Najczęściej popełniane błędy podczas użytkowania okapu kuchennego

Najczęściej popełniane błędy podczas użytkowania okapu kuchennego

Okap kuchenny jest istotnym elementem wyposażenia, który wpływa na komfort i wygodę gotowania. Aby jednak pochłaniał zapachy i wilgoć z pomieszczania, należy go we właściwy sposób używać. Wiele osób często decyduje się na wybór najdroższych rozwiązań, ale po zamontowaniu urządzenia popełniają wiele błędów, które mogą kosztować więcej niż zakup samego okapu. W jaki sposób użytkować tego typu kuchenny?

Jak użytkować okap kuchenny?

Każdy z rodzajów okapów kuchennych wykonuje taką samą czynność – bez względu na cenę, rozmiar, czy też kształt. Jedne pracują ciszej, inne natomiast znacznie głośniej, mogą mieć dodatkowe funkcje czy też lepszą lub gorszą regulację. Trzeba natomiast pamiętać, że okap kuchenny może wykonywać pracę w jednym z dostępnych trybów. Pierwszy, czyli pochłaniacz nie jest podpięty do kanału wentylacyjnego. Wyposażony jest natomiast w filtry, których zadaniem jest oczyszczanie powietrza. Drugi dotyczy pracy wyciągu, w którym niezbędne jest odprowadzenie powietrza na zewnątrz. Dzięki temu ma się gwarancję wymiany zużytego powietrza na świeże. Wielu użytkowników popełnia jednak podstawowy błąd i zaczynając gotowanie, bez włączenia okapu kuchennego. W rezultacie urządzenia te używane są zbyt krótko i nie mogą w pełni spełniać swojego zadania.

Z błędów, jakie popełniają użytkownicy, doskonale zdaje sobie sprawę producent okapów gastronomicznych Belmag, który oferuje urządzenia wykonane z trwałych materiałów, łatwych w czyszczeniu. To właśnie pielęgnacja stanowi drugi podstawowy błąd użytkowników. Wiele osób czyści okapy wyłącznie na zewnątrz, zapominając o czyszczeniu filtrów oraz elementów nawiewnych. Otłuszczone filtry znacznie obniżają wydajność sprzętu, dlatego powinny być systematycznie czyszczone. W tym celu trzeba wyjąć kasetę z cylindrami okapu – mogą być myte zarówno ręcznie, jak i w zmywarce. Następnie demontuje i myje się elementy nawiewne.

Zalety prawidłowego użytkowania okapów kuchennych

Okapy w każdej kuchni powinny gwarantować trwałość i wytrzymałość. Szczególnie zaleca się zakup okapów kuchennych ze stali nierdzewnej, które poza tymi cechami, wyróżniają się także łatwością w pielęgnacji. Jest to bardzo istotny elementy, ponieważ właśnie przez niewłaściwy proces czyszczenia wiele okapów ulega awarii. Czynność ta odgrywa tym ważniejszą rolę, ponieważ okap nieustannie pochłania specyficzne drobinki brudu. Poza tym wyczyszczona powierzchnia okapu pozbawiona smug to także gwarancja eleganckiego wyglądu całej przestrzeni w kuchni i przyjemnej atmosfery podczas gotowania.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy