Materiał Partnera

Największe atuty blatów marmurowych

Największe atuty blatów marmurowych

Urządzanie kuchni i łazienki to inwestycja na co najmniej kilka lat. Jeśli wybierzesz szlachetne materiały, to wyposażenie zostanie z Tobą na dłużej i podniesie wartość nieruchomości. Od lat kamienne blaty wykonane z naturalnych surowców to marzenie wielu osób. Zachwycają długotrwałością i niezwykłym wyglądem. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać marmurowe blaty.

Zalety blatów z naturalnego kamienia

Marmurowe blaty to prestiżowe produkty, które warto nabyć w firmie specjalizującej się w obróbce naturalnych kamieni, takiej jak Zakład Kamieniarski Stanisława Guzika. Marmur to skała metamorficzna składająca się z dolomitu oraz krystalicznego kalcytu. Do jego cech można zaliczyć:

  • różnorodność kolorów,
  • trwałość,
  • elegancki wygląd,
  • dobre przepuszczanie ciepła.

Nic więc dziwnego, że tak wiele osób pragnie mieć w swoim domu posadzki, schody, parapety oraz blaty z marmuru. Aranżacja wnętrz z użyciem naturalnego surowca nigdy nie wyjdzie z mody, a do tego nadaje wartości całej posesji.

Blaty marmurowe w kuchni – czy warto?

Kamienne blaty od lat cieszą się wielką popularnością. Najczęściej wybiera się produkty wykonane z granitu lub marmuru. Doskonale prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Wśród ogromnych atutów marmurowych blatów kuchennych można wymienić:

  • niezwykły wygląd

Marmurowe blaty kuchenne to niebanalny sposób, aby ozdobić pomieszczenie. Charakterystyczny wzór oraz możliwość dobrania koloru do mebli kuchennych sprawia, że coraz więcej osób sięga po ten materiał.

  • trwałość

W porównaniu do tradycyjnie dostępnych blatów np. z płyty wiórowej to produkty z kamienia naturalnego cechują się dłuższą trwałością. Warto jednak pamiętać o regularnej impregnacji, ze względu na dużą nasiąkliwość marmuru.

Marmurowe blaty podniosą prestiż każdej kuchni.

Marmur w łazience

Marmur jest chętnie używany we wnętrzach ze względu na bardzo dekoracyjny wygląd. Warto go zastosować nie tylko w kuchni i salonie. Aranżacja łazienki z wykorzystaniem naturalnego marmuru kojarzy się z luksusem. Ten materiał można użyć do wykonania:

  • blatów łazienkowych,
  • posadzki,
  • okładzin ściennych,
  • elementów dekoracyjnych.

To tradycyjne zastosowanie marmuru, który doskonale pasuje do eleganckich łazienek. Materiał świetnie się będzie prezentował, a do tego przy odpowiedniej impregnacji posłuży przez długie lata. Warto pamiętać, że u dobrego kamieniarza możliwe jest wykonanie także indywidualnego projektu na zamówienie. To świetny pomysł, jeśli marzysz o nietypowej ozdobie lub marmurowej wannie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy