Panele kuchenne - jakie wybrać?

Spis treści
- Czym są panele kuchenne?
- Rodzaje szkła do kuchni
- Sposób montażu paneli kuchennych
- Jakość wykonania szkła i wzór paneli kuchennych
Panele szklane do kuchni mogą być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych płytek. Tym bardziej, że szkło między szafkami to bardzo praktyczne rozwiązanie. Nie musimy obawiać się o zabrudzenia ścian. Wystarczy wilgotna ścierka, aby pozbyć się rozchlapanego sosu albo plam po soku. Jakie panele kuchenne powinniśmy wybrać? Sprawdźmy, czym się kierować, kiedy chcemy zaaranżować kuchnię w nowoczesnym stylu!
Czym są panele kuchenne?
Rodzaje szkła do kuchni
- szkło typu Float – o grubości od 4 do 6 mm, które może być zdobione dowolnym motywem dekoracyjnym. Wybierajmy ciemne kolory. Szkło ma zielonkawy odcień, dlatego jasne wzory nie będą dobrze się prezentować. Szkło typu Float jest odporne na zarysowania, wilgoć i powierzchniowe odbarwienia. Nie jest to szkło hartowane, dlatego należy uważać na uszkodzenia mechaniczne,
- szkło typu Optiglass – o grubości od 2 do 20 mm, które jest idealnie transparentne. Doskonale sprawdza się w jasnych aranżacjach kuchennych i dobrze odwzorowuje każdą grafikę. Również nie jest to szkło hartowane,
- szkło hartowane – najbardziej polecane szkło na panele kuchenne. Jest odporne, wytrzymałe na wysokie temperatury, a przy tym ma bardzo atrakcyjny design. Należy pamiętać, że szkło hartowane nie nadaje się do cięcia, dlatego panele należy przygotować idealnie pod wymiar. Co więcej, wszystkie otwory muszą być wykonane przez producenta – wykonując je samodzielnie, możemy uszkodzić panele.
Sposób montażu paneli kuchennych
Panele kuchenne montuje się w trojaki sposób. Po pierwsze możemy użyć bezbarwnego kleju montażowego. Klej jest niewidoczny, a przy odrobinie wprawy, przykleimy panele samodzielnie. Niestety, w razie remontu, panele zostają zniszczone – nie da się ich odkleić i przykleić ponownie. Co więcej, meble kuchenne osiadają, dlatego musimy zostawić niewielką szparę między panelami a szafkami – inaczej panele pękną. Niestety, w tej szparze będzie gromadzić się kurz i inne zanieczyszczenia. Drugim rozwiązaniem jest wprowadzenie paneli kuchennych w specjalnie przygotowane ramki. Wybierając ten sposób, zatrudnijmy profesjonalną firmę. Co ważne, ramki można zdjąć na czas remontu, nie niszcząc paneli, dodatkowo ramki niwelują osiadanie szafek. Ostatnim sposobem jest montaż paneli na dystansach. Ta metoda pozwala wprowadzić pod panel dodatkowe oświetlenie i idealnie sprawdza się w narożach. Pamiętajmy, że wymaga profesjonalnej ekipy i idealnych wymiarów paneli.
Jakość wykonania szkła i wzór paneli kuchennych
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Promiast Przedsiębiorstwo Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Biura projektów woj. śląskie41-214 Sosnowiec, Stalowa 3 lok. 14
-
Illegal Design Emilia Uzarska
Architekci woj. mazowieckie00-571 Warszawa, al. Armii Ludowej 6 lok. 164
-
Pudu Firma Projektowa Joanna Weyna-Janyk
Dekoracje, architektura wnętrz - usługi woj. pomorskie80-321 Gdańsk, Poczty Gdańskiej 8 lok. 1A