Materiał Partnera

Podłączenie kuchenki elektrycznej krok po kroku

Podłączenie kuchenki elektrycznej krok po kroku

Jeszcze nie tak dawno temu do obróbki termicznej potraw w większości przypadków używano kuchenek gazowych. Obecnie coraz częściej zastępowane są one jednak modelami indukcyjnymi, jak również urządzeniami zasilanymi energią elektryczną. Ten stan rzeczy spowodowany jest przede wszystkim łatwością obsługi sprzętu, a także szybszym tempem gotowania. Nie wahaj się i sprawdź koniecznie, w jaki sposób można podłączyć kuchenkę elektryczną.

Kuchenka elektryczna – zalety nie do przecenienia

Kuchenką elektryczną najczęściej nazywa się powszechnie używane w kuchni urządzenie służące do zamiany energii elektrycznej na ciepło niezbędne do gotowania, pieczenia albo smażenia określonych potraw. Ze względu na materiał, z którego zostały wykonane poszczególne płyty, wyodrębnia się modele żeliwne oraz ceramiczne. Te pierwsze wyposażone są w specjalne krążki grzewcze. W przypadku drugich natomiast elementy grzejne zlokalizowane są pod szklano-ceramiczną płytą. Kuchenki elektryczne montowane przez specjalistów z takich firm, jak El-Fort Instalacje Elektryczne, świetnie radzą sobie z podgrzewaniem potraw, oferując użytkownikom znacznie krótszy czas ich obróbki termicznej w porównaniu do urządzeń gazowych. Na ogół długo utrzymują one ciepło. Kuchnie elektryczne wyróżniają się uniwersalnością zastosowania. Można na nich z powodzeniem stawiać garnki wykonane z różnych materiałów, m.in. aluminium. W ostatniej fazie gotowania do podgrzewania dania wykorzystywane jest ciepło resztkowe skumulowane  na powierzchni płyty.

Podłączanie kuchenki elektrycznej – jak to zrobić?

Zadanie podłączenia kuchenki elektrycznej z reguły nie jest proste do zrealizowania. Wymaga ono bowiem dysponowania fachową wiedzą. Dlatego najlepiej powierzyć jego wykonanie specjalistom. W ramach świadczonych usług najpierw sprawdzają oni, czy dana instalacja elektryczna spełnia wszystkie wymagania odnośnie do mocy. Kuchenki elektryczne z reguły zużywają duże ilości prądu, dlatego w większości przypadków montuje się je w osobnym obwodzie. Wyposaża się je w dodatkowy bezpiecznik oraz dwubiegunowy wyłącznik izolacyjny, służący ochronie użytkownika przed porażeniem prądem na wypadek wystąpienia zwarcia.

Podłączanie kuchenki elektrycznej odbywa się za pomocą odpowiednio dobranych kabli. Z reguły sprzedawane są one w zestawie razem z urządzeniem. Tego typu przewody muszą mieć optymalną grubość. Powinny też składać się z kilku żył. Kable podłącza się do tylnej części urządzenia, blokując obwód kuchenki w skrzynce bezpiecznikowej. Przewody trzeba wsunąć w odpowiednie szczeliny.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy