Materiał Partnera

Porcelana Ćmielów - atrakcyjny element Twojej kuchni

Porcelana Ćmielów - atrakcyjny element Twojej kuchni

Wybór właściwego serwisu obiadowego to rzecz ważniejsza, niż można by sądzić. W końcu naczynia, które kupimy będą nam służyć przez naprawdę długi okres. Wykorzystywać je będziemy w czasie codziennych posiłków, jak również przy okazji nieco bardziej uroczystych przyjęć, wymagających nietuzinkowej oprawy.

W związku z powyższym ceramika powinna być nie tylko praktyczna, lecz również wyjątkowo atrakcyjna. Takie połączenie – tą rzadko spotykaną uniwersalność – jest w stanie zagwarantować jedynie kilku wytwórców. Niewątpliwe jednym z nich jest znana na całym świecie polska fabryka porcelany Ćmielów, mogąca poszczycić się długą i jakże wspaniałą tradycją. Czym dokładnie wyróżniają się produkty sygnowane charakterystycznym „Ć” zamkniętym w trójkącie? Dlaczego cieszą się aż tak wielką popularnością? Po odpowiedzi na te oraz inne, równie ważne pytania, zapraszamy do dalszej części naszego tekstu.

Początki najstarszej działającej fabryki

Obecnie porcelana pochodząca z Ćmielowa oprócz tego, że zachwyca precyzją swego wykonania, wywołuje piękne wspomnienia o czasach, gdy liczące wiele elementów serwisy obiadowe – funkcjonujące jako część rodzinnego majątku – przekazywane były z jednego pokolenia na drugie. Jak to się jednak zaczęło?

Przedstawiciel sklepu porcelana24.pl początki firmy ubrał w takie oto słowa: Miasteczko, od którego fabryka zapożyczyła swą nazwę to uroczy punkt na mapie województwa świętokrzyskiego. Tereny te – z garncarstwem kojarzone już od XVI wieku – większej manufaktury doczekały się w roku 1790, kiedy to grupa rzemieślników z własnej inicjatywy zajęła się produkcją eleganckiego fajansu. Inni historycy uważają jednak, że wszystko to stało się nieco później, bo na początku XIX stulecia, gdy kanclerz Jacek Małachowski zainteresował się tematem. Jakiejkolwiek jednak wersji nie przyjmując, nie da się zaprzeczyć, że Ćmielów to najstarsza na terenie naszego kraju działająca do dziś fabryka porcelany, na którym to materiale skupiono się tam w latach 40. wspomnianego wieku.

Najwyższej klasy estetyka

Co ważne, do dnia dzisiejszego kolekcje pochodzące z miejscowości tworzone są ręcznie, z dbałością o malutkie szczegóły i bez żadnych kompromisów: jakościowych czy wzorniczych. Oznacza to, że cały asortyment zachwyci nawet najbardziej wymagających odbiorców, oczekujących od zastawy stołowej prawdziwej wyjątkowości. Estetyka dzieł – bo można tak powiedzieć o opisywanych przez nas wyrobach – projektantów porcelany z Ćmielowa łączy w sobie niebywałą tradycję z nutką nowatorstwa, co przekłada się na swoistą uniwersalność talerzy, półmisków, czy filiżanek. Każdy produkt tej świętokrzyskiej manufaktury to efekt współpracy grupy osób, w której wszyscy są jednakowo ważni. Mamy w końcu do czynienia z najwyższej klasy technologami, rzemieślnikami, a także artystami wprawionymi w wykonywaniu zdobień.

Porcelana odpowiadająca potrzebom

Znudzeni naczyniami zupełnie bez wyrazu, których używaliśmy jeszcze kilkanaście lat temu, coraz częściej poszukujemy serwisów, które, reprezentując niezwykle ciekawy styl, zauroczą nas od pierwszej chwili. Doskonale już zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet te najzwyczajniejsze posiłki powinny być odpowiednio celebrowane, dostarczając nam przy tym czystej przyjemności. Zmiany w podejściu konsumentów dostrzegają oczywiście zakłady w Ćmielowie, oferując coś więcej niż tylko porcelanę. Niebanalne formy i nieśmiertelna wręcz elegancja tego rodzaju polskiej ceramiki, przypadną do gustu współczesnemu – od rynku oczekującemu atrakcyjnych rozwiązań kuchennych – konsumentowi, które dobiera akcesoria idealnie do swoich potrzeb.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy