Materiał Partnera

Rodzaje kuchennych przyprawników

Rodzaje kuchennych przyprawników

Każdy, kto choć raz na jakiś czas gotuje zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne dla smaku potrawy są odpowiednio dobrane przyprawy. To one tak naprawdę dodają daniom całego charakteru. Mogą zarówno je wzbogacić, jak i zupełnie zepsuć. Kluczem do sukcesu w przyprawianiu są z pewnością odpowiednie przyprawniki, które zapewniają wygodny dostęp do zamkniętych w nich przyprawach. Sprawdźcie, jakie są ich rodzaje.

Zalety przyprawników

Przyprawniki to małe naczynia, które służą do przechowywania przypraw kuchennych. Mogą być wykonane ze szkła, plastiku, metalu, kryształu i porcelany. Pierwotnie tego typu pojemniki miały formę otwartych naczyń, do których wsypywano przyprawy. Obecnie spotyka się raczej zamykane pojemniczki, posiadające specjalny dozownik do precyzyjnego dozowania przyprawy.
Posiadanie przyprawników ma wiele zalet, jednak tą największą jest wygoda jaką dają podczas gotowania. Nie ma bowiem niczego bardziej denerwującego od szarpania się z przyprawami w papierowych torebkach, w których sprzedawane są w sklepach. Dzięki przyprawnikom możemy mieć nasze ulubione przyprawy zawsze pod ręką, a to bardzo usprawnia proces tworzenia potrawy – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy Porcelana24.pl.

Jakie są rodzaje przyprawników?

Przyprawniki występować mogą w przeróżnych formach. Najczęściej używanymi są oczywiście wszelkiego rodzaju solniczki i pieprzniczki, które można znaleźć na rynku w zasadzie w dowolnych kształtach. Wybierać można między prostymi, minimalistycznymi, a naprawdę zwariowanymi. Ciekawym rodzajem są p rzyprawniki wykonane z porcelany, które nadadzą każdej kuchni charakteru rustykalnego, a nawet szlachetnego. Wszystko ze względu na  materiał, od lat uważany za elegancki i luksusowy. Jednak przyprawniki z porcelany nie są tworzone jedynie po to, żeby dobrze wyglądać – są przede wszystkim bardzo praktyczne, gdyż materiał ten jest odporny na wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć. Trzymane w nich przyprawy na długo zachowują naturalny smak i aromat, nie rozsypują się po podłodze i nie przesiąkają wilgocią. Innym typem przyprawników są przyprawniki szklane. Do tej grupy należą m.in. buteleczki na oliwę. Ze szkła mogą być stworzone także małe pojemniczki do przechowywania przypraw. Do przyprawników bez wątpienia należą również młynki do przypraw, w tym przede wszystkim do pieprzu i soli. W ich przypadku można pozwolić sobie na prawdziwą wariację – znaleźć można bowiem nie tylko te tradycyjne, drewniane, działające z użyciem ludzkich rąk, ale i młynki szklane oraz elektryczne, także z wbudowanym oświetleniem. Takie młynki mogą być bardzo przydatnym i efektownym gadżetem, z którego ucieszy się każdy miłośnik gotowania.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy