Materiał Partnera

Rodzaje zlewozmywaków – który wybrać?

Rodzaje zlewozmywaków – który wybrać?

Zlewozmywak, choć sam w sobie jest dość niepozorny, to jednak pełni w kuchni wyjątkowo ważną i odpowiedzialną funkcję. Na co należy zwrócić uwagę, myśląc o zakupie zlewozmywaka? Oto kilka podstawowych rad. Wybierając zlewozmywak musimy wziąć pod uwagę kilka jego parametrów: wielkość, liczbę komór, układ oraz materiał, z którego jest on wykonany.

Wielkość zlewozmywaka

Wielkość zlewozmywaka zależy od tego, ile osób będzie z niego korzystać. Do wyboru mamy aż pięć rozmiarów zlewozmywaków, a żeby było ciekawiej, każdy z nich może występować w wersji z ociekaczem lub bez. Oto podstawowe rodzaje:
  • jednokomorowy
  • półtorakomorowy (obok komory „głównej” znajduje się mniejszych rozmiarów komora dodatkowa)
  • dwukomorowy (najczęściej wybierany)
  • dwuipółkomorowy
  • trzykomorowy

Układ zlewozmywaka

Następnym kryterium, które musimy wziąć pod uwagę jest układ zlewozmywaka. Zależy on od tego, z której strony znajduje się ociekacz. Jeśli po prawej, wówczas mówimy o zlewozmywaku lewostronnym, jeśli po lewej – to odwrotnie. Do tego dochodzą zlewozmywaki montowane narożnie oraz tzw. odwracalne, które można montować w dowolny sposób. Jak widać, z każdą opisywaną tutaj opcją, poziom komplikacji, a więc i trudność wyboru – wyraźnie rosną.

Jaki materiał?

Ostatnim z głównych kryteriów, które musimy brać pod uwagę przy zakupie zlewozmywaka, jest materiał, z którego ten nad wyraz funkcjonalny przedmiot został wykonany. Do wyboru mamy co najmniej pięć możliwości: stal, stal emaliowaną, ceramikę, kompozyt (granit) oraz szkło. Współczesna technologia produkcji sprawia, że pod względem właściwości użytkowych, wszystkie te materiały w podobny sposób spełniają swoją rolę. Oczywiście najbardziej wytrzymała jest stal, ale nawet zlewozmywak ze szkła hartowanego nie stoi na straconej pozycji. Podobnie jak stal emaliowana, która choć mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne od tradycyjnej stali, to jednak mimo wszystko znakomicie sprawdzająca się w kuchni. Różnice w tej kategorii odczuwalne są głównie w… portfelu. I jeszcze ważna uwaga na koniec. Decydując się na zlewozmywak z danego materiału, musimy pamiętać o tym, że każdy z nich pasował będzie do innego rodzaju wnętrza. Stal emaliowana najlepiej sprawdzi się w aranżacjach rustykalnych, stal i szkło – w nowoczesnych, minimalistycznych, a granit – jako najbardziej uniwersalny – ozdobi niemal każdą kuchnię. Jeśli urządzanie kuchni to coś, nad czym teraz intensywnie pracujesz, koniecznie wybierz się gdańskiego salonu mebli kuchennych na wymiar Agma Kuchnie. Wszystkie szczegóły (i jeszcze więcej inspiracji) znajdziesz na stronie internetowej firmy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy