Materiał Partnera

Szklane panele jako ciekawy element aranżacji kuchni

Szklane panele jako ciekawy element aranżacji kuchni

Kuchnia, jak każde inne wnętrze, wymaga aranżacji łączącej walory praktyczne z estetycznymi. Jednym z popularnym rodzajów wykończenia kuchennego są szklane panele, stanowiące atrakcyjną alternatywę dla klasycznych kafelków czy mozaiki na ścianę. Pozwalają one na stworzenie nowoczesnej i efektownej aranżacji. Dowiedz się, jak można wykorzystać szklane panele w kuchni i jakie są ich zalety.

Jak można wykorzystać szklane panele?

Szklane panele przeważnie montowane są między blatem a szafkami kuchennymi. Dzięki panelom ze szkła kuchnia zyskuje bardziej elegancki wygląd, a błyszcząca powierzchnia sprawia, że jej wnętrze wydaje się bardziej przestronne. Panele w pomieszczeniu mogą pełnić także funkcję ścianki działowej. Możliwości w zakresie wykorzystania paneli jest naprawdę sporo. Warto wiedzieć, że niekoniecznie muszą one służyć do oddzielania dwóch powierzchni. Mogą zostać wkomponowane w całą aranżację wnętrza – dobrym pomysłem jest na przykład dopasowanie ich do gresu kuchennego. Szklane panele doskonale łączą się z szafkami o minimalistycznych kształtach.

Jak mówi pracownik firmy Alu-Glass z Łodzi: Panele szklane pasują do różnych stylów aranżacji: z powodzeniem można je wykorzystać we wnętrzach vintage, prowansalskich czy w bardzo modnych obecnie skandynawskich. Nowoczesne panele z grafiką to prawdziwe obrazy na szkle, dzięki którym można uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne. Aby stworzyć niezwykły klimat w swoich czterech ścianach, warto pomyśleć o podświetleniu paneli.

Urządzając kuchnię, możemy wybierać pomiędzy różnymi rodzajami paneli. Popularnością cieszą się panele ze szkła lakierowanego w kolorze wybranym przez klienta oraz panele ze szkła drukowanego wykonane na podstawie konkretnego zdjęcia. Wśród dostępnych rodzajów bez problemu znajdziemy te pasujące do wystroju wnętrza naszej kuchni i zgodne z naszymi preferencjami estetycznymi.

Zalety praktyczne paneli ze szkła

Panele do kuchni są proste w montażu. Nie posiadają one fug i są łatwe do utrzymania w czystości, co w przypadku wnętrz kuchennych jest szczególnie ważne. Usuwanie zabrudzeń z paneli nie wymaga stosowania specjalnych środków czystości: wystarczy posłużyć się czystą ściereczką i detergentami.

Szklane panele nie chłoną wilgoci, dzięki czemu mogą być one umieszczane także w miejscach narażonych na działanie pary wodnej – na przykład w pobliżu kuchenki  elektrycznej lub gazowej, a także przy zlewie. Kolejną zaletą paneli szklanych jest ich odporność na uderzenia i wysoką temperaturę. Ponadto panele nie wymagają  odnawiania.

Zalety praktyczne i możliwość uzyskania ciekawego efektu estetycznego sprawiają, że szklane panele są coraz częściej wykorzystywane w w aranżacji nie tylko kuchni, ale także pomieszczeń innych pomieszczeń – łazienki, salonu czy jadalni. Takie rozwiązanie nadaje przestrzeniom bardziej nowoczesnego, a zarazem oryginalnego charakteru.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy