Materiał Partnera

Top 4 akcesoriów niezbędnych w każdej kuchni

Top 4 akcesoriów niezbędnych w każdej kuchni

Ludzie dzielą się na dwa typy – tych, którym gotowanie i pieczenie sprawia przyjemność oraz tych, którzy robią to, bo muszą od czasu do czasu zjeść coś, co nie jest jedzeniem na wynos. Niezależnie od tego, czy gotowanie to Twoje hobby, czy przebywanie w kuchni to nudna konieczność, potrzebne są Ci dobrej jakości akcesoria kuchenne. Przedstawiamy 4 gadżetów, które są niezbędne w każdej kuchni.

Deska do krojenia

Jednym z najważniejszych akcesoriów kuchennych jest deska do krojenia. Ten gadżet umożliwia pokrojenie warzyw, pieczywa, mięsa i innych produktów, a więc przydaje się praktycznie do przygotowania każdego posiłku. To jednak nie jej jedyna funkcja. Przydaje się np. jako podkładka pod gorącą blachę lub do serwowania dań np. serów lub wędlin. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie deski są sobie równe. Te z plastiku mogą być szkodliwe, ponieważ z czasem tworzywo zaczyna się kruszyć i może przedostawać się do jedzenia. Najlepiej wybrać drewnianą deskę, która jest o wiele ładniejsza. 

Młynki do przypraw

Sól i pieprz to zdecydowanie najczęściej wykorzystywane przyprawy w każdej kuchni. Bez nich potrawy są po prostu jałowe. Możesz trzymać je w opakowaniach ze sklepu, ale nie wygląda to zbyt estetycznie. Znacznie lepiej będą się prezentowały w młynkach do przypraw, które znajdziesz m.in. w ofercie producenta sprzętów kuchennych Kassel. Drewniane, metalowe, lub kolorowe – wszystkie wyglądają świetnie i stanowią dodatkową ozdobę kuchni. Dodatkowo możemy też zdradzić, że świeżo zmielony pieprz smakuje o wiele lepiej niż taki prosto z paczki.

Durszlak

Kolejnym must have każdej kuchni jest durszlak lub jak mówią niektórzy – sitko. Bez niego trudno odlać ugotowany ryż, makaron czy ziemniaki. Przydaje się również do umycia warzyw i owoców. Dzięki durszlakowi woda swobodnie odpływa z produktów, a te nie muszą leżeć w mokrej kałuży. Ten gadżet kuchenny znajdziemy w wielu różnych rozmiarach i z różnych tworzyw. Warto wybrać durszlak metalowy lub z dobrej jakości plastiku, aby był wytrzymały i posłużył nam przez długi czas.

Inne przybory kuchenne

Pozostałe akcesoria kuchenne możemy zaliczyć do jednej, ogólnej kategorii. Mowa tu wszelkiego rodzaju przyborach, które przydają się zarówno przy gotowaniu, jak i pieczeniu. Są to np. silikonowe łopatki i pędzelki, płaskie łopatki, trzepaczki, tłuczki do ziemniaków, szczypce, chochle, łyżki do makaronu, pobieraki itp. Bez nich większość kulinarnych przygotowań nie byłaby możliwa. Przybory kuchenne warto kupić w zestawie, aby ładnie prezentowały się np. wisząc na ścianie lub stojąc w jednym pojemniku.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy