Materiał Partnera

Urządzenie kuchni na wymiar – od projektu, po wykonanie

Urządzenie kuchni na wymiar – od projektu, po wykonanie

Obecnie wiele rodzin decyduje się na meble kuchenne na zamówienie. Takie umeblowanie planują też w salonach, garderobach czy sypialniach. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań domowników. Meble na wymiar wykonują specjalistyczne firmy stolarskie. Jak wygląda proces projektowania mebli na wymiar? Jak wybrać odpowiednią firmę projektującą takie meble?

Jak wybrać firmę projektującą meble na wymiar?

Decydując się na zabudowę kuchni na wymiar, dobrze wybrać sprawdzone salony projektujące umeblowanie. Warto na początku popytać znajomych i poszukać informacji oraz opinii w internecie. Każdy salon powinien prezentować na swojej stronie internetowej przykładowe realizacje.

Przed realizacją dobrze przeprowadzić wstępną rozmowę telefoniczną lub wybrać się do siedziby firmy, aby dopytać o wcześniejsze projekty i przedyskutować własne pomysły.

Przykładem firmy, która doradza w realizacji zamówień mebli na wymiar, jest Zakład Usługowo-Handlowy DAP z Elbląga.

Etapy projektowania mebli na wymiar

Wizyta w firmie projektującej meble na wymiar zaczyna się od omówienia wstępnego układu funkcjonalnego mebli. Klient wraz z pracownikami przedsiębiorstwa wybiera odpowiednie materiały i elementy wyposażenia zabudowy kuchni. Gdy decyzja o zrealizowaniu usługi zostanie podjęta, klient musi zapłacić zadatek (najczęściej w wysokości kilkuset złotych), który obejmuje koszt projektu i przygotowanie wizualizacji.

Na kolejnych spotkaniach, po zaprezentowaniu i ewentualnej akceptacji projektu, omawiane są wstępne koszty wykonania mebli na wymiar. Po pozytywnym wyniku rozmów następuje pomiar kuchni w mieszkaniu klienta, a na postawie tego firma podaje ostateczny koszt pracy.

Niektórzy klienci przychodzą do salonów z autorskimi projektami – uwzględniającymi komody, szafki kuchenne i inne elementy zabudowy. Na podstawie owego dokumentu pracownicy firm produkujących meble na wymiar orientują się, co powinni wykonać i jakich materiałów użyć. Na podstawie wymiarów tworzą kosztorys i podają przybliżony termin wykonania projektu.

Sposób wykonania mebli na wymiar

Po ustaleniu i akceptacji projektu oraz kosztorysu pracownicy salonu zabierają się do pracy. Kierują się funkcjonalnością i dopasowaniem mebli na wymiar do domowników. Wiedzą, że zabudowa kuchni powinna być ergonomiczna. Wykonanie mebli zajmuje do kilku miesięcy, po czym następuje montaż mebli.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy