Materiał Partnera

Z jakich materiałów wykonuje się meble kuchenne?

Z jakich materiałów wykonuje się meble kuchenne?

Meble kuchenne powstają z różnych gatunków materiału i zazwyczaj z innych tworzyw wykonywane są blaty, z innych wnętrza szafek a jeszcze z innych fronty meblowe. Bardzo rzadko kuchnie wykonuje się tylko z jednego budulca, co ma znaczenie także ekonomiczne. Elementy, których nie widać można wykonać z tańszych zamienników niż na przykład fronty lub widoczne elementy konstrukcji.

Meble kuchenne. Z czego powstają?

Zasadniczo, zabudowy kuchenne mogą być wykonane z drewna oraz z płyt MDF laminowanych lub lakierowanych. O estetyce i wyglądzie całej zabudowy kuchennej decydują fronty meblowe, dlatego ważny jest standard ich wykończenia. Meble kuchenne z drewna odznaczają się eleganckim i szlachetnym wyglądem, który można podkreślić efektownymi frezami. Idealnie sprawdzają się w przypadku klasycznych aranżacji, a ich zaletą jest trwałość i odporność na zniszczenia.

Z kolei płyty MDF to surowiec powstający ze zmielonego drewna łączonego specjalnymi związkami organicznymi. Takie płyty mogą być laminowane, czyli pokryte specjalnym papierem nasączonym dodatkami termoutwardzalnymi. Nie wymagają dodatkowego wykończenia i cechują się bogatą kolorystyką i wszechstronnością zastosowań. Płyty laminowane są trwałe i odporne na wysokie temperatury. Alternatywą dla laminatów są płyty MDF lakierowane.

Zakup mebli kuchennych to inwestycja na wiele lat, dlatego warto dokładnie przemyśleć kwestię wykończenia poszczególnych elementów. Salon Mebli Kuchennych Agma zajmuje się kompleksowym wyposażeniem kuchni. Zabudowy kuchenne z Gdańska to nowoczesne meble, doskonale wpisujące się we współczesne trendy wnętrzarskie.

Z jakich materiałów powstaje zabudowa kuchenna?

Pozostałe równie istotne segmenty zabudowy kuchennej to chociażby elementy konstrukcyjne. Niewidoczne części mebli tworzy się najczęściej z najtańszych płyt wiórowych pokrytych laminatem, chociaż nie jest to regułą. Wnętrza szafek czy też elementy regałów są wystawione na kontakt z żywnością i wilgocią, a więc powinny być wykonane z lepszych gatunkowo tworzyw, najlepiej tych samych co fronty. Z kolei blaty kuchenne powstają z płyty MDF laminowanej, kamienia, betonu czy też konglomeratu. Najpopularniejsze, a także najtańsze są blaty laminowane, które występują w bogatym wzornictwie, co przekłada się na nieograniczone możliwości ich aranżacji.

Kolejny istotny element to zawiasy i prowadnice, które montuje się we wnętrzach szafek. W przypadku szafek otwieranych do góry koniecznym elementem są także siłowniki. Są to część eksploatacyjne, na których nie warto oszczędzać.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy