Materiał Partnera

Zabudowy kuchenne. Propozycje aranżacyjne

Zabudowy kuchenne. Propozycje aranżacyjne

Kuchnia to centrum życia w każdym domu. To tutaj przygotowujemy posiłki dla całej rodziny, ale też po prostu chętnie spędzamy czas. W związku z tym pomieszczenie to powinno zostać zaprojektowane tak, aby każdy z domowników czuł się w nim dobrze – zarówno jako szef kuchni oraz wtedy, kiedy ma zamiar napić się kawy. Zapewniają to odpowiednio dobrane meble i funkcjonalnie zaaranżowana przestrzeń.

Przestronne blaty

Blaty to jeden najważniejszych elementów zabudowy kuchennej. Przydają się nie tylko wtedy, gdy zamierzamy przyrządzić pyszną kolację. Są nieodzowne podczas rozpakowywania zakupów, a także stanowią doskonałe miejsce do przechowywania mniejszych sprzętów gospodarstwa domowego. W kuchniach o małym metrażu najlepiej zdecydować się na blat dwurzędowy lub w kształcie litery „U”, czyli zabudowujący trzy ściany – pozwoli to na maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca. W przypadku większych pomieszczeń lub aneksów kuchennych można pomyśleć o układzie przypominającym literę „L” oraz o funkcjonalnej wyspie. Pamiętajmy, że zawsze najlepszym rozwiązanemu są meble kuchenne na wymiar. Decydując się na nie mamy gwarancję, że zarówno szerokość, jak i długość blatu będzie optymalnie dostosowana względem naszych potrzeb.

Przechowywanie w kuchni

Nie tylko posiadacze dużych mieszkań mogą pozwolić sobie na luksus posiadania spiżarni. Jeśli dobrze urządzimy kuchnię będzie ona z powodzeniem spełniała jej funkcję. Co raz chętniej stosowane są duże szafy z przesuwanymi drzwiami. Są one na tyle pojemne, że zmieszczą się tam nie tylko zapasy spożywcze, ale także garnki, miski i inne gadżety. Nie każdy jednak dysponuje tak przestronnym pomieszczeniem, aby móc posiadać w kuchni taki mebel. Z pomocą przychodzą tutaj szafki wiszące, które sięgają aż do samego sufitu. To bardzo dobry sposób na zdobycie dodatkowego, cennego miejsca do przechowywania żywności czy naczyń. W ofercie Firmy Gammameble znajdują bardzo popularne systemy cargo. Wysuwane kosze z półkami pomogą magazynować nam artykuły nietypowych gabarytach, takie jak słoiki różnych rozmiarów, butelki czy puszki.

Kuchnia robiąca wrażenie

Zabudowa kuchenna może być wykonana z naturalnego drewna wnoszącego do wnętrza przytulny nastrój. Klimatycznie będą wyglądały także przeszklone witryny i stylizowane uchwyty. Nie bez powodu powodzeniem cieszą się fronty fornirowane. Fornir to naturalna drewniana okleina, która dostosowana jest do nie zawsze łatwych warunków panujących w kuchni. Jest ona odporna na odbarwienia, zadrapania, a także niezwykle łatwo utrzymać ją w czystości. Poza tym nadaje pomieszczeniu wyjątkowego, nowoczesnego charakteru.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy