Materiał Partnera

Zalety aluminiowych frontów kuchennych

Zalety aluminiowych frontów kuchennych

Meble kuchenne są szczególnie narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Ciągłe otwieranie i zamykanie nadwyręża fronty i mechanizmy zawiasów, wysokie temperatury i wilgotność naruszają strukturę materiału użytego do wyrobu mebli, a zabrudzenia takie jak np. gorący tłuszcz potrafią trwale naruszyć estetykę starannie dobieranych frontów. Czy warto rozważyć aluminiowe fronty kuchenne?

Czym są aluminiowe fronty kuchenne?

Aluminiowe fronty kuchenne to rozwiązanie doskonałe wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka trwałość frontów. Wbrew nazwie aluminiowe fronty kuchenne nie są wykonane w całości z aluminium – materiał ten stanowi jedynie ramę, w której znajduje się zwykły front z płyty meblowej czy innego materiału. To wystarcza, aby podnieść trwałość kuchennych mebli.
Aluminiowe fronty kuchenne pozwalają nie tylko wydłużyć trwałość mebli dzięki wzmocnieniu konstrukcji. Są dobrym rozwiązaniem także wtedy, kiedy chcemy niewielkim nakładem pieniędzy, czasu i pracy odnowić wygląd naszej kuchni. Metaliczny połysk i prosta forma nadają meblom nowoczesnego, minimalistycznego i modnego obecnie nieco surowego charakteru – mówi przedstawiciel firmy Alumex.

Jakie zalety mają aluminiowe fronty kuchenne?

Aluminiowe fronty to rozwiązanie stosowane nie tylko w kuchni. Dla maksymalnej trwałości i estetyki wykorzystuje się je m.in. w aptekach, sklepach, galeriach handlowych czy biurach, a coraz częściej także w meblach domowych. Jakie zalety sprawiają, że fronty meblowe z aluminium są tak popularne zwłaszcza przy urządzaniu nowoczesnej kuchni? Decydują o tym zalety aluminium. Metal ten cechuje się doskonałą proporcją między lekkością a wytrzymałością. Dzięki temu nie obciąża frontu mebla, a jednocześnie wydłuża jego żywotność poprzez wzmacnianie jego konstrukcji i utrzymywanie go w sztywnej ramie. Dzięki aluminiowemu frontowi drzwiczki kuchennych szafek będą nieporównywalnie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Aluminium jest też materiałem bardzo estetycznym i kojarzonym z nowoczesnym designem. „Surowe” aluminium może być wykorzystywane w aranżacji z takim samym powodzeniem, jak jego malowane wersje. Charakterystyczna struktura i metaliczny połysk nadadzą wnętrzu nowego charakteru. Aluminiowe fronty meblowe mogą być malowane na różne kolory (np. czarny albo imitujący chrom), dzięki czemu można je dostosowywać do wielu różnych wystrojów. Podsumowując: kuchenne fronty meblowe to prosty sposób na wzmocnienie mebli, wydłużenie ich żywotności, a jednocześnie odmianę wystroju niewielkim kosztem.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy