Zalety lamp podtynkowych/wbudowanych w kuchni.
Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu podczas przygotowywania posiłków. Niezbędne jest więc dobre oświetlenie, które nie będzie męczyło wzroku, a jednocześnie zapewni odpowiedni poziom jasności. Doskonale sprawdzą się tutaj lampy podtynkowe/wbudowane, które mogą być skierowane w dowolne miejsce – a w przypadku opraw meblowych także wpuszczone w meble. Sprawdźmy, jakie zalety ma to rozwiązanie.
Oprawy do zabudowy pasują do każdej kuchni
To chyba największa zaleta opraw wbudowanych: ze względu na niewielkie wymiary mogą być zastosowane nawet w bardzo małych i niskich pomieszczeniach. Nie ma obaw, że podczas wykonywania gwałtowniejszych ruchów przez przypadek uderzymy wiszącą lampę – oprawy do zabudowy są na równi z sufitem.
Jednocześnie są na tyle dyskretne, że możemy zamontować je w każdej kuchni, niezależnie od jej charakteru. Doskonale sprawdzą się zarówno w kuchniach nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych. Wystarczy jedynie dobrać kolor oprawy, a zdecydowanie jest w czym wybierać. Podtynkowe reflektory marki Kreon, dostępne w ofercie sklepu Living Story to wysokiej jakości oprawy LED, które dzięki zagłębieniu źródła światła nie oślepiają użytkownika i nie powodują efektu olśnienia. To światło, przy którym czujemy się naturalnie. Możliwość montażu bez ramki na lico z sufitem sprawia, że źródło światła praktycznie nie jest widoczne, tylko wydobywa się z sufitu, doświetlając określoną strefę kuchni. Nasz salon zajmuje się kompleksowym opracowaniem koncepcji oświetlenia, zarówno kuchni jak i pozostałych pomieszczeń, dobierając odpowiednią ilość światła, średnicę oprawy, rodzaj optyki oraz kąta dla danego wnętrza.
Możliwość dowolnej konfiguracji oświetlenia
Jedna, centralna lampa umieszczona na środku sufitu to rozwiązanie, które rzadko się sprawdza. Dlatego coraz częściej zamiast oświetlenia centralnego stawia się na punkty świetlne, które dzielą pomieszczenie na kilka różnych stref. Nie inaczej jest w kuchni – najmocniejsze źródło światła potrzebne jest w okolicy blatu roboczego oraz kuchenki i piekarnika. Lampy podtynkowe umożliwiają dowolne rozmieszczenie światła. Mogą stanowić zarówno centralne źródło (w formie rozmieszczonych na suficie punktów), jak i oświetlenie dodatkowe, na przykład właśnie nad blatem roboczym. Istnieją również oprawy, które można wbudować w meble, a tym samym doświetlić miejsca, w których tego potrzebujemy.
Jednocześnie, lampy wbudowane posiadają ruchomą głowicę, którą można dowolnie kierować, w zakresie 360°. Nic nie stoi na przeszkodzie, by lampy sufitowe znajdujące się w pobliżu blatu roboczego skierować na przestrzeń do pracy, a oprawy bliżej stołu (jeśli kuchnia pełni również funkcję jadalni), w stronę miejsca do siedzenia. Dzięki temu nie trzeba decydować się na przykład na lampę stołową lub wiszącą – oprawy wbudowane mogą oświetlać całą przestrzeń.
Rozwiązanie dla osób, które cenią praktyczne rozwiązania
Oprawy do zabudowy są przede wszystkim praktyczne. Drugorzędna jest ich funkcja estetyczna. Dlatego jest to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie funkcjonalne rozwiązania. Jak już wspomnieliśmy, oprawy do zabudowy będą pasowały do każdej kuchni – nie trzeba zastanawiać się nad wyborem lampy idealnie dopasowanej. Wystarczy wybrać kolor, ewentualnie kształt oprawy (okrągły lub kwadratowy).
Dowolnie można dopasować kierunek padania światła, a w przypadku niektórych opraw również jego natężenia, za pomocą ściemniacza fazowego. System AIR umożliwia sterowanie oświetleniem za pomocą Bluetooth oraz aplikacji na telefon lub też za pomocą modułu montowanego w ścianie. To wszystko sprawia, że lampy podtynkowe są niezwykle praktyczne, funkcjonalne oraz wygodne w użyciu – a więc w kuchni możemy skupić się na tym, co najważniejsze, czyli gotowaniu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana