Materiał Partnera

Zasady wybierania mebli kuchennych

Zasady wybierania mebli kuchennych

Kuchnia to wyjątkowe miejsce, szczególnie narażone na różne czynniki i wymagające odpowiedniego umeblowania i wyposażenia. O czym trzeba pamiętać, wybierając meble kuchenne i jak wybrać idealny zestaw do swojej kuchni? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Meble do zadań specjalnych

Meble kuchenne muszą być funkcjonalne oraz trwałe, a także odporne na wilgotność, parę, wysokie temperatury i brud. Choćby najdokładniejsze zmywanie nie uchroni przed zalewaniem blatu czy zachlapaniem, nie unikniemy również pryskającego tłuszczu podczas gotowania czy zaplamień w czasie przygotowywania posiłków. Meble kuchenne powinny być do tego przystosowane.

Przestrzeń meblowa

Mele kuchenne powinny być pakowne. Aby jak najlepiej wykorzystać powierzchnię do przechowywania, skuś się na meble na wymiar. Indywidualny projekt pozwoli wyzyskać każdą przestrzeń. Rozwiązanie jest szczególnie korzystne w małych kuchniach, w których brakuje miejsca, a także w kuchniach o niestandardowych kształtach, np. z wnękami.

Niewidoczne meble kuchenne

Rozwiązaniem idealnym do salonu z aneksem kuchennym są meble pod zabudowę. Dzięki nim ukryjesz wszystkie sprzęty, a same szafki, które możesz zaprojektować bez uchwytów, będą zupełnie niezauważalne i wtopią się w przestrzeń. Ta minimalistyczna aranżacja pozwoli zachować pełną elegancję w roboczym pomieszczeniu.

Materiał na meble kuchenne

Kolejnym bardzo ważnym pytaniem dotyczącym wyboru mebli kuchennych jest to, z jakiego materiału powinny być wykonane. Jeżeli zależy Ci na ich długiej żywotności, przywiązujesz się do wyposażenia i nie chcesz szybko zmieniać umeblowania, postaw na drewno. Solidne meble drewniane przetrwają wiele długich lat. Jeżeli natomiast wolisz częściej odświeżyć wygląd swojej kuchni, możesz wybrać meble z płyty MDF.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy