Materiał Partnera

Zastosowanie blatów z drewna

Zastosowanie blatów z drewna

Blaty drewniane to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Znajdują się one w wielu ponadczasowo urządzonych wnętrzach. Poza estetyką klienci kochają je między innymi za właściwości praktyczne. Są trwałe, dobrze znoszą próbę czasu i są odporne na wiele czynników. Poza tym na uwagę zasługuje także to, że można je wykorzystać na różne sposoby. O jakich zastosowaniach mowa?

Blaty kuchenne

Chyba najpopularniejszym zastosowaniem blatów drewnianych jest wykorzystanie ich w roli blatu kuchennego. Szczególnie dobrze wygląda to w kuchniach utrzymanych w klasycznej estetyce. Tradycyjne fronty i jasne kolory bardzo „lubią się” z ciepłem i przytulnością, jakie zapewnia drewno.

Blat drewniany będzie dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie trwałość i funkcjonalność. W zależności od wybranej opcji jest to zwykle tańsze rozwiązanie od naturalnego kamienia. Jednocześnie jednak będzie to w wielu przypadkach bardziej jakościowy wariant od laminatu.

Dlaczego warto decydować się na blat drewniany do kuchni? Ponieważ w ten sposób zyskuje się ponadczasowy wygląd, który nie wyjdzie z mody za kilka lat. Poza tym takie wyroby łatwo się czyści. Nie pozostają na nich, jak w przypadku marmuru, nieestetyczne i trudne do wywabienia plamy, jeśli zabezpieczymy je lakierem.

Blaty drewniane możemy wykończyć lakierem w połysku lub macie, co zapewnia im równie estetyczny wygląd, co wygląd blatów z kamienia w różnych wydaniach. 

Wyspa kuchenna

Jeśli jeszcze bardziej zależy Ci na tym, by podkreślić wygląd blatu drewnianego, wykorzystaj go na wyspie kuchennej. Wyspa jest bardzo widocznym elementem, który od razu rzuca się w oczy. Znakomicie nadaje się zatem do wyeksponowania naturalnego piękna drewna.

Podobnie jak w przypadku blatu kuchennego, w takim wariancie również zyskujesz funkcjonalność i trwałość.

Siedzenie na siedzisku

W ostatnich sezonach prawdziwym „hitem” we wnętrzach są siedziska. Stanowią one ciekawą alternatywę dla klasycznych puf, kanap i foteli. Można je umieścić w dowolnym pomieszczeniu: od przedpokoju, przez kuchnię, aż po gabinet czy garderobę.

Specjaliści z firmy EWODD, polecają wykorzystanie blatu drewnianego właśnie w tej funkcji. Wytrzymały produkt z pewnością zniesie ciężar ludzkiego ciała. Jeśli jednak klientowi zależy na większym komforcie, można na taki blat nałożyć panel tapicerowany.

Jeśli zdecydujesz się na taki wariant, warto od razu rozważyć zakup łączony. Na przykład jeśli jednocześnie z remontem kuchni, wyposażasz też pozostałe pomieszczenia, jest to opłacalna opcja. Poza tym zawsze możesz dopytać o indywidualny rabat.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy