Materiał Partnera

Znane marki kawy, które lubią Polacy

Znane marki kawy, które lubią Polacy

Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki gorącej kawy. Liczba gatunków, z których możemy wybierać jest wręcz niewyobrażalna. Polacy wybierając kawę w sklepie kierują się przede wszystkim marką. Im bardziej jest ona rozpoznawalna i powszechnie lubiana, tym większe zaufanie wzbudzają jej produkty. Oto lista kilku marek kawy, które Polacy uwielbiają.

Nescafé – lider kawy w Polsce

W Polsce niekwestionowanym liderem na rynku kawy jest Nescafé. Marka narodziła się w Szwajcarii i obecnie należy do Nestlé. Najbardziej znane odmiany kawy tej marki to z pewnością Nescafé Azera, Nescafé Gold oraz Nescafé Classic Intenso. Marka ta stawia głównie na kawy rozpuszczalne o delikatnym i subtelnym smaku. Zainteresowani mogą również zaopatrzyć się w kapsułki do ekspresu tej firmy.

Tchibo – nie tylko kawa

Niemiecka marka Tchibo pierwszy raz pojawiła się w Polsce w 1992 i niemal od razu zdobyła serca Polaków. Firma szczyci się przede wszystkim tym, że jej kawy są palone z ziaren najwyższej jakości, co niewątpliwie ma bezpośredni wpływ na późniejszy smak pitego napoju. Tchibo produkuje kawy palone, rozpuszczalne, a także ekspresy do kawy i kapsułki. Co ciekawe, firma wypuszcza na rynek też odzież, akcesoria do domu i ogrodu, a nawet sprzęt sportowy.

Lavazza – tradycyjna włoska kawa

Lavazza to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek kawy, której produkty są dostępne w ponad 90 krajach. Narodziła się we Włoszech w Turynie w XIX wieku. Jej romańskie korzenia na pewno mają pozytywny wpływ na jej odbiór na świecie. Według specjalistów z firmy meinlcoffee.com: „Istnieje powszechne przekonanie, że włoska kawa jest najlepsza. Faktycznie, tradycyjny włoski sposób parzenia kawy uważa się za swego rodzaju archetyp. Jednak świat kawy jest bardzo różnorodny i na pewno nie warto zamykać się tylko na jakąś jego część.”

Lavazza ma do zaproponowania produkty profesjonalne dla baristów, jak i zwyczajne, które można pić w domowym zaciszu. Klienci mogą wybierać między kawą ziarnistą, mieloną, a także kapsułkami do ekspresów. Prawdopodobnie najpopularniejsze produkty tej firmy to Lavazza Qualita Oro, Qualita Rossa oraz Crema e Gusto.

Jacobs – marka z długą tradycją

Jacobs to firma założona pod koniec XIX wieku w Niemczech przez Jacoba Iohanna. Aktualnie firma sprzedaje wysokiej jakości produkty na całym świecie. Oferuje kawę ziarnistą, mieloną, a także kawę rozpuszczalną oraz kapsułki. Prawdopodobnie w ich asortymencie najpopularniejsza jest Jacobs Krönung oraz Gronat Gold. Marka ta wyróżnia się wyrazistym i intensywnym smakiem swojej kawy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy