kategoria: Jadalnia

Jadalnia zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ jest pomieszczeniem wizytowym i wystawnym. Wymaga szczególnej troski i wyjątkowej aranżacji. W zakładce Jadalnia na portalu ABC Kuchni znajdziesz pomysły na wystrój jadalni i oryginalne dodatki w różnym stylu.

zastawa z porcelany

Porcelana Ćmielów – atrakcyjny element Twojej kuchni

Wybór właściwego serwisu obiadowego to rzecz ważniejsza, niż można by sądzić. W końcu naczynia, które kupimy będą nam służyć przez naprawdę długi okres. Wykorzystywać je będziemy w czasie codziennych posiłków, jak również przy okazji nieco bardziej uroczystych przyjęć, wymagających nietuzinkowej oprawy.

jadalnia

10 zasad właściwego użytkowania i pielęgnacji tkanin obiciowych 

Jeżeli poznamy i będziemy stosować zasady użytkowania i pielęgnacji tkanin obiciowych, to dłużej będziemy mogli cieszyć się pięknym wyglądem i formą mebli tapicerowanych. Jeżeli zapoznamy się z zasadami obsługi przed zakupem, unikniemy uszkodzeń tapicerek w czasie wnoszenia i ustawiania mebli we wnętrzach.   

wyposazenie-jadalni

Najważniejsze elementy wyposażenia jadalni

Bez względu na to, jak duże jest twoje mieszkanie, koniecznie musi się w nim znaleźć miejsce na jadalnię. W większych domach zwykle przeznacza się na nią oddzielne pomieszczenie, zaś w mniejszych, jest najczęściej połączona z kuchnią lub salonem wypoczynkowym. Podpowiadamy, czego nie może zabraknąć w jadalni i jak zaaranżować jej wnętrze, by było funkcjonalne i piękne.

Charakterystyka borowika szlachetnego

Borowik szlachetny, zwany także prawdziwkiem, należy do najczęściej poszukiwanych grzybów jadalnych, a jego walory smakowe doceniane są od setek lat. Początkowo grzyby te były suszone i stosowane jako przyprawa, jednak z czasem stały się elementem kuchni szlacheckiej i magnackiej. Przedstawiamy charakterystykę borowika szlachetnego.

krzesła drewniane

Zalety krzeseł drewnianych

Krzesła drewniane od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wybieramy je zarówno do naszych domów, jak i do restauracji czy innych miejsc publicznego użytku. Krzesła z drewna charakteryzują się uniwersalnym i ponadczasowym wyglądem, różnorodną kolorystyką oraz wysoką trwałością. Doskonale wpasowują się także w każdy styl i znakomicie zdobią każde wnętrze.

Jak wybrać idealne meble do jadalni?

Jak wybrać idealne meble do jadalni?

Większość polskich rodzin ma jadalnię połączoną z kuchnią albo stanowiącą wydzieloną część z salonu. Podpowiadamy, jak urządzić jadalnie, żeby była równocześnie wygodnym i eleganckim miejscem rodzinnych spotkań. Jak dobrze dopasować meble do jadalni?

jadalnia

Aranżacja nowoczesnej jadalni

Stół jest miejscem, które łączy i wzmacnia więzi. Stół znajduje się w jadalni, dlatego aranżacji tego pomieszczenia powinniśmy poświęcić szczególną uwagę. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, urządzając wymarzoną jadalnię, czego nie może w niej zabraknąć oraz jak ją upiększać? Przekonaj się!

Regulamin korzystania z serwisu