kategoria: Meble kuchenne

Meble kuchenne są bardzo ważnym elementem wyposażenia kuchni. To w nich zmieścisz wszystkie potrzebne akcesoria kuchenne, a odpowiednio dobrane staną się częścią aranżacji Twojej wymarzonej kuchni. W zakładce Meble kuchenne znajdziesz potrzebne informacje dotyczące wyboru solidnych mebli.

kolorowe meble kuchenne

Meble kuchenne nie tylko w kolorze drewna. Co wybrać?

Kuchnia jest sercem mieszkania. To tutaj domownicy często się spotykają, przygotowują wspólnie posiłki, rozmawiają. Nierzadko czytają książki, rozmawiają przez telefon, piją aromatyczną kawę. Warto więc zadbać o to, by ta przestrzeń była przyjemna. Ogromny wpływ ma na to kolorystyka. Nie chodzi tylko o ściany, ale także meble. Kto powiedział, że zawsze muszą być w kolorze drewna? Poznaj alternatywne barwy, które ożywią przestrzeń!

czyszczenie mebli w kuchni

Na jakich meblach w kuchni najmniej widać zabrudzenia?

Kuchnia to wyjątkowe miejsce na mapie naszego mieszkania – służy nie tylko do przygotowywania posiłków, ale często stanowi również centrum życia towarzyskiego rodziny. Dlatego szykując ją warto zadbać by była zarówno funkcjonalna i wygodna, jak i estetyczna. Ładny wystrój możemy łatwo osiągnąć stosując materiały, na których zabrudzenia są mało widoczne.

meble kuchenne na wymiar

Dlaczego warto wykonać kuchnię na zamówienie?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym mieszkańcy domu spędzają dużo czasu, zarówno podczas przygotowywania posiłków, sprzątania po nich, jak i na zwykłych codziennych rozmowach. Z tego względu ta przestrzeń powinna być nie tylko funkcjonalna, ale i praktyczna. Nie należy zapominać także o względach estetycznych. Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na wybór kuchni stworzonej na wymiar.

szafki kuchenne

Zaciski do szyby. Do czego służą?

Szkło w witrynach oraz komodach wymaga odpowiedniego zamocowania. Metod pozwalających na montaż szkła w meblach jest wiele. Niektóre z nich stosuje się do szyb osadzonych na pionowo będących witrynami, jeszcze inne przy szybach mających pełnić rolę półki. Jakie zaciski do szyb dostępne są obecnie na rynku i w jaki sposób są wykorzystywane? Dowiedz się więcej.

krzesła w kuchni biurowej

Urządzenie biurowej kuchni. Jakie krzesła wybrać?

Pomieszczenia kuchenne, zwłaszcza te w biurach, różnią się między sobą nie tylko pod względem rozmiarów, ale też stylu, w jakim są zaaranżowane. Wybór odpowiednich krzeseł do nich nie jest łatwy, zwłaszcza jeśli nie stanowią kompletu ze stołem. Poniżej znajdziesz szereg praktycznych rad, które ułatwią Ci wyposażenie biurowej kuchni w funkcjonalne, wygodne i odpowiednio dopasowane siedziska.

stół stalowy

Nowoczesne meble. Do jakich wnętrz pasują stalowe stoły?

Nowoczesny design to często bardzo ciekawe poszukiwania i próby nowego odczytania dobrze znanych materiałów i ich zestawień. Projekty stalowych stołów to nieoczywiste połączenie oszczędnych form i materiałów, dających niesamowite efekty wizualne. Dzięki wykorzystaniu bardzo solidnych surowców – grubego drewna, betonu lub samego metalu stoły tego rodzaju mogą stać się ozdobą wielu aranżacji.

woskowanie mebli

Co daje woskowanie mebli?

Powierzchnia drewna powinna być zabezpieczona przed wpływem czynników zewnętrznych, co może korzystnie wpłynąć zarówno na jej wygląd, jak i trwałość. Wśród preparatów, które mogą być w tym celu wykorzystane, znajdują się m.in. specjalne woski, przeznaczone do pielęgnacji mebli z litego drewna. Dzięki starannemu nanoszeniu wosku meble mogą odzyskać świeżość i pełnię swej barwy.

Sposoby składowania artykułów żywnościowych w kuchni

W kuchni dzieje się najwięcej rzeczy. Jest to miejsce, w którym codziennie gotujemy oraz jadamy posiłki z rodziną i najchętniej się spotykamy. Kuchnię można łatwo dostosować do stylu życia i znaleźć takie wyposażenie szafek, aby naczynia, akcesoria oraz artykuły żywnościowe nie tworzyły chaosu. Nie ma nic lepszego niż funkcjonalne zaplanowanie przestrzeni, a rzeczy wcale nie muszą być widoczne na każdym blacie, stoliku czy parapecie.

fronty drewniane w meblach

Modne fronty drewniane. Przegląd rozwiązań

Fronty kuchenne to wizytówka kuchni. Ich kolor i wykończenie w dużej mierze wpływają na ostateczny wygląd pomieszczenia. Fronty kuchenne mogą być najróżniejsze. Mogą być kompletnie gładkie, pozbawione uchwytów, o minimalistycznym wzornictwie albo frezowane i zwieńczone dekoracyjnymi uchwytami. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są fronty drewniane inspirowane naturą.

Jak umeblować kuchnię? Podstawowe zasady

Nie liczyć się wielkość kuchni, ale jej funkcjonalność, bo to ona decyduje o tym, czy przebywanie w pomieszczeniu będzie dla nas przyjemnością, czy prawdziwym utrapieniem. Podpowiadamy, jak prawidłowo umeblować kuchnię, aby stała się sercem domu i zachęcała do spędzania w niej czasu. Sprawdź, o czym pamiętać i jakich błędów unikać podczas aranżacji kuchni.

Regulamin korzystania z serwisu