kategoria: Meble kuchenne

Meble kuchenne są bardzo ważnym elementem wyposażenia kuchni. To w nich zmieścisz wszystkie potrzebne akcesoria kuchenne, a odpowiednio dobrane staną się częścią aranżacji Twojej wymarzonej kuchni. W zakładce Meble kuchenne znajdziesz potrzebne informacje dotyczące wyboru solidnych mebli.

Mierzenie szafki kuchennej

Urządzenie kuchni na wymiar – od projektu, po wykonanie

Obecnie wiele rodzin decyduje się na meble kuchenne na zamówienie. Takie umeblowanie planują też w salonach, garderobach czy sypialniach. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań domowników. Meble na wymiar wykonują specjalistyczne firmy stolarskie. Jak wygląda proces projektowania mebli na wymiar? Jak wybrać odpowiednią firmę projektującą takie meble?

Meble kuchenne na wymiar

Z jakich materiałów wykonuje się meble kuchenne?

Meble kuchenne powstają z różnych gatunków materiału i zazwyczaj z innych tworzyw wykonywane są blaty, z innych wnętrza szafek a jeszcze z innych fronty meblowe. Bardzo rzadko kuchnie wykonuje się tylko z jednego budulca, co ma znaczenie także ekonomiczne. Elementy, których nie widać można wykonać z tańszych zamienników niż na przykład fronty lub widoczne elementy konstrukcji.

Zastosowanie blatów z drewna

Blaty drewniane to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Znajdują się one w wielu ponadczasowo urządzonych wnętrzach. Poza estetyką klienci kochają je między innymi za właściwości praktyczne. Są trwałe, dobrze znoszą próbę czasu i są odporne na wiele czynników. Poza tym na uwagę zasługuje także to, że można je wykorzystać na różne sposoby. O jakich zastosowaniach mowa?

Projekt kuchni

Najważniejsze elementy umeblowania kuchni

Nie ulega wątpliwości, że kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, w którym spędzamy większość swojego czasu. W związku z tym musi ona łączyć w sobie estetykę, która nada jej przytulnego charakteru. Nie bez znaczenia pozostaje również funkcjonalność, która w znacznym stopniu wpływa na przyjemne przygotowywanie codziennych posiłków. Jakie są najważniejsze elementy umeblowania kuchni? Sprawdźmy!

Meble kuchenne

Na jakich meblach kuchennych najmniej widać zabrudzenia?

Kuchnia to pomieszczenie, które służy nie tylko do gotowania i spożywania posiłków, ale także stanowi bardzo często miejsce spotkań domowników i gości. Przy urządzaniu kuchni zazwyczaj wybieramy meble, które podobają się nam pod względem estetycznym i pasują do aranżacji całego mieszkania. Należy jednak pamiętać o tym, że meble kuchenne powinny być także funkcjonalne i w jak najmniejszym stopniu uwidaczniać zabrudzenia. Jakie meble kuchenne wybrać?

meble kuchenne na wymiar

Jak prawidłowo zrobić pomiar kuchni pod meble na zamówienie?

Meble na zamówienie to rozwiązanie standardowo już wybierane przy urządzaniu kuchni. Dobrze zaprojektowania zabudowa potrafi nawet z niewielkiej kuchni uczynić pomieszczenie wyjątkowo funkcjonalne, a przy tym bardzo estetyczne. Istotne jest przy tym wykonanie prawidłowego pomiaru. Niedbałość lub pominięcie istotnych informacji może spowodować utratę cennej przestrzeni oraz wpłynąć negatywnie na komfort pracy w kuchni.

meble kuchenne

Na co zwrócić uwagę, wybierając meble kuchenne na zamówienie?

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie, z którego z reguły korzysta się codziennie. Istotne jest zatem to, aby jej wyposażenie było funkcjonalne i ergonomiczne. Z tego względu część osób decyduje się na zamówienie spersonalizowanych mebli kuchennych na wymiar. O czym pamiętać, biorąc pod uwagę tę opcję? Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat.

nowoczesna kuchnia

Jak stworzyć estetyczną, ale równocześnie funkcjonalną kuchnię?

Aby urządzić ładną, funkcjonalną kuchnię, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Aranżacja powinna być dostosowana do dostępnego metrażu oraz kształtu pomieszczenia, a także liczby domowników i ich nawyków żywieniowych. Najlepiej też, kiedy styl wystroju odpowiada temu, który panuje w reszcie mieszkania. Doskonałym rozwiązaniem są więc tutaj meble na wymiar.

Meble kuchenne

Urządzamy kuchnię na wymiar – od projektu, po wykonanie

Kuchnie na wymiar wymagają wcześniejszego zaplanowania i odpowiedniego rozmieszczenia. Projektanci mebli na wymiar posiadają niezbędne kompetencje i wiedzę dotyczącą tego zagadnienia. Znają także najważniejsze zasady ergonomii, które w połączeniu z informacjami dotyczącymi wymiarów ludzkiego ciała pozwalają rozpoznać potrzeby przyszłych użytkowników kuchni. Na czym polega urządzanie kuchni na wymiar?

Blaty z granitu w kuchni

Czy blaty granitowe dobrze sprawdzają się w kuchni?

Kuchenny blat pełni szereg ważnych funkcji – nie tylko praktycznych, ale i estetycznych – dlatego jego wybór trzeba dobrze przemyśleć. Coraz większą popularnością cieszą się blaty kamienne, przede wszystkim wykonane z granitu, uważane za niezwykle stylowe i eleganckie, a przy tym wyjątkowo trwałe i odporne. Czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować, urządzając kuchnię? Sprawdźmy!

Regulamin korzystania z serwisu