kategoria: Meble kuchenne

Meble kuchenne są bardzo ważnym elementem wyposażenia kuchni. To w nich zmieścisz wszystkie potrzebne akcesoria kuchenne, a odpowiednio dobrane staną się częścią aranżacji Twojej wymarzonej kuchni. W zakładce Meble kuchenne znajdziesz potrzebne informacje dotyczące wyboru solidnych mebli.

Meble kuchenne na wymiar

Dlaczego warto zamówić meble kuchenne na wymiar?

Kuchnia określana jest mianem „serca domu”. Nie bez powodu – to w niej spędzamy bowiem większość czasu w ciągu dnia, to tu przygotowujemy posiłki, które możemy celebrować w rodzinnym gronie. Z tego względu kuchnia powinna być miejscem funkcjonalnym, dopasowanym do naszych potrzeb. Doskonałym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy zagospodarować kuchenną przestrzeń zgodnie z naszymi potrzebami jest kuchnia na wymiar.

Zalety kuchennych mebli na wymiar

Urządzasz kuchnię, a może pragniesz zmian? Warto rozważyć zamówienie kuchennych mebli na wymiar. Dzięki nim zaprojektujesz pomieszczenie zgodne z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami. To rozwiązanie idealne nie tylko dla osób, które chcą zagospodarować nietypowe lub małe powierzchnie. Poza tym, kuchnia to serce domu – powinna więc prezentować się nienagannie. W poniższym artykule przedstawiamy zalety mebli na wymiar.

Blaty z drewna

Blaty drewniane czy z kamienia – które wybrać do kuchni?

Umiejętnie dobrany blat kuchenny stanowi estetyczne dopełnienie wystroju wnętrza. Nie można jednak zapominać, że ten element pełni przede wszystkim funkcję użytkową. Dlatego materiał, z którego zostanie wykonany, musi sprostać intensywnej eksploatacji. Czy można pogodzić stylowy wygląd z funkcjonalnością? Jak najbardziej. Warto przyjrzeć się, jak wygląda ta kwestia w przypadku blatów drewnianych i kamiennych.

Zabudowa aneksu kuchennego

Sposoby na funkcjonalną zabudowę jednorzędową w aneksie kuchennym

Jednorzędowa zabudowa w aneksie kuchennym to nieraz jedyny sposób na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni, które jednocześnie dobrze wygląda. Masz wątpliwości co do takiego rozwiązania? Zastanawiasz się, czy meble umieszczone na jednej ścianie pomieszczą wszystkie akcesoria? Podpowiadamy, o czym powinieneś pamiętać podczas tworzenia projektu, aby efekt końcowy okazał się zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Meble kuchenne

Na jakich meblach kuchennych najmniej widać zabrudzenia?

Kuchnia to pomieszczenie w domu, które w większości przypadków jest bardzo często użytkowane. Przygotowywanie codziennych posiłków nie obędzie się bez zabrudzenia blatów, czy szafek. Dlatego podczas urządzania kuchni warto zastanowić się również nad jej praktycznym aspektem i wybrać meble, na których zabrudzenia nie będą tak widoczne, a w dodatku szybko je usuniemy.

Fronty do mebli kuchennych

Jak dobrać fronty do mebli kuchennych?

Kuchnia pełni zwykle podobną do salonu, reprezentacyjną funkcję. Sporo przebywają w niej nie tylko domownicy, lecz również zapraszani goście. Powinna być więc atrakcyjna wizualnie, łatwa w utrzymaniu oraz tak praktyczna, jak tylko się da. Wszystko to zależeć będzie oczywiście od znajdujących się w niej mebli.

Meble w kuchni

Jak dobrać optymalną wysokość mebli do kuchni?

Na rynku coraz częściej dostępne są meble kuchenne robione na wymiar. Przestajemy być zdani na produkt jaki zastaliśmy w sklepie, a dostajemy szanse na kupienie wyposażenia dopasowanego do potrzeb. Może się jednak okazać, że chociaż wiemy, co się nam podoba, trudno nam zapanować nad niuansami technicznymi. Do takich należy niebagatelna kwestia: jakiej wielkości meble sprawdzą się w naszej kuchni?

zabudowa kuchni meble na wymiar

Na co zwrócić uwagę, projektując zabudowę kuchni?

Na zabudowę kuchni składają się takie elementy jak meble, oświetlenie oraz sprzęt AGD. Ich rozmieszczenie, wymiary oraz walory mają wpływ nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale także jego funkcjonalność. Zabudowa powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi wygodę i swobodne przemieszczanie się. Należy odpowiednio dopasować wymiary mebli do rodzaju i wielkości pomieszczenia. Natomiast przy wyborze sprzętów elektrycznych warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak: zużycie prądu, wydajność, ekonomiczność i stopień ingerencji w środowisko. Oczywiście, duże znaczenie ma również wygląd i estetyka zabudowy. Jak zaprojektować przytulną i funkcjonalną kuchnię?

funkcjonalna kuchnia

Jaką kuchnię możemy nazwać naprawdę funkcjonalną?

Kuchnia to serce domu. To w niej domownicy spotykają się na wspólnym posiłku, chętnie rozmawiają, a niejednokrotnie często spędzają czas na wspólnym gotowaniu. Pełni ona bardzo ważną funkcję, stąd też powinna być nie tylko przytulna, ale też funkcjonalna. Co powinno znaleźć się w naprawdę funkcjonalnej kuchni? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę. Zobacz!

Kuchnia z wyspą

Jak umeblować kuchnię z wyspą?

Jak najlepiej jest urządzić kuchnię? Tak, aby była funkcjonalna i zgodna z zasadami ergonomii. Jest kilka takich zasad, do których warto się stosować przy aranżacji. Jedną z nich jest zastosowanie trójkąta roboczego, dzięki któremu będziemy mieli wygodny dostęp do najważniejszych elementów wyposażenia: lodówki, kuchenki i zmywaka. Według zasad ergonomii należy też zaplanować ustawienie wszystkich mebli kuchennych i pozostałych urządzeń i sprzętu.

Regulamin korzystania z serwisu