kategoria: Meble kuchenne

Meble kuchenne są bardzo ważnym elementem wyposażenia kuchni. To w nich zmieścisz wszystkie potrzebne akcesoria kuchenne, a odpowiednio dobrane staną się częścią aranżacji Twojej wymarzonej kuchni. W zakładce Meble kuchenne znajdziesz potrzebne informacje dotyczące wyboru solidnych mebli.

nowoczesna kuchnia

Jak stworzyć estetyczną, ale równocześnie funkcjonalną kuchnię?

Aby urządzić ładną, funkcjonalną kuchnię, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Aranżacja powinna być dostosowana do dostępnego metrażu oraz kształtu pomieszczenia, a także liczby domowników i ich nawyków żywieniowych. Najlepiej też, kiedy styl wystroju odpowiada temu, który panuje w reszcie mieszkania. Doskonałym rozwiązaniem są więc tutaj meble na wymiar.

Meble kuchenne

Urządzamy kuchnię na wymiar – od projektu, po wykonanie

Kuchnie na wymiar wymagają wcześniejszego zaplanowania i odpowiedniego rozmieszczenia. Projektanci mebli na wymiar posiadają niezbędne kompetencje i wiedzę dotyczącą tego zagadnienia. Znają także najważniejsze zasady ergonomii, które w połączeniu z informacjami dotyczącymi wymiarów ludzkiego ciała pozwalają rozpoznać potrzeby przyszłych użytkowników kuchni. Na czym polega urządzanie kuchni na wymiar?

Blaty z granitu w kuchni

Czy blaty granitowe dobrze sprawdzają się w kuchni?

Kuchenny blat pełni szereg ważnych funkcji – nie tylko praktycznych, ale i estetycznych – dlatego jego wybór trzeba dobrze przemyśleć. Coraz większą popularnością cieszą się blaty kamienne, przede wszystkim wykonane z granitu, uważane za niezwykle stylowe i eleganckie, a przy tym wyjątkowo trwałe i odporne. Czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować, urządzając kuchnię? Sprawdźmy!

niewielki aneks kuchenny aranzacja

Jak zagospodarować niewielki aneks kuchenny?

Aneks kuchenny, szczególnie niewielki, stanowi niemałe wyzwanie aranżacyjne. Musi być zarówno maksymalnie funkcjonalny, jak i dopasowany stylem do salonu, z którym bezpośrednio się łączy. Warto wiedzieć, jak zagospodarować aneks kuchenny, aby korzystanie z niego było wygodne, a jednocześnie by wyglądał na większy i bardziej przestronny. Przedstawiamy sprawdzone rozwiązania.

Umeblowanie kuchni o małym metrażu

Jak umeblować kuchnię o małym metrażu?

Czy umeblowanie kuchni o małym metrażu jest proste? Niestety to zadanie może być bardzo problematyczne. Przedsięwzięcie wymaga przygotowania dokładnego planu rozmieszczenia mebli w sposób, który zapewni swobodne poruszanie się i łatwy dostęp do przechowywanych przedmiotów. Projektując wnętrze, warto wziąć pod uwagę pewne zasady i rozwiązania gwarantujące uzyskanie wrażenia lekkości. Sprawdź, jak umeblować kuchnię o małym metrażu.

szafki kuchenne

Jakie cechy powinny posiadać dobre szafki kuchenne?

Przy urządzaniu domu zwraca się uwagę głównie na estetykę, a więc na to, aby meble pasowały do reszty elementów aranżacji danego pomieszczenia. W przypadku mebli kuchennych powinno się zważać na jeszcze inne kryteria, m.in. na trwałość i funkcjonalność. Warto bowiem pamiętać, że kuchnia jest pomieszczeniem szczególnie narażonym na działanie temperatury i wilgoć. Jakie cechy powinny zatem posiadać dobre szafki kuchenne?

Umeblowanie kuchni w stylu nowoczesnym

Umeblowanie kuchni w stylu nowoczesnym. Co jest teraz na czasie?

We współczesnej aranżacji wnętrz stawia się na połączenie funkcjonalności z estetyką. Sojusz komfortu i efektownego designu można zaobserwować także przy wyborze mebli kuchennych – w cicho domykających się szafkach, wygodnych, wysuwanych półkach oraz przestronnych szufladach, których wygląd coraz częściej nawiązuje do natury. Oto przegląd aktualnych trendów w wyposażeniu kuchni, który pomoże w samodzielnym opracowaniu jej przyszłego wystroju.

meble kuchenne na wymiar

Dlaczego warto zainwestować w meble kuchenne na wymiar?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym każdego dnia spędza się dużo czasu. Z tego powodu musi być ona nie tylko funkcjonalna, lecz także stylowa. Często wybór gotowych mebli bywa trudny, szczególnie gdy dane pomieszczenie ma dość skomplikowany i nietypowy układ. Wówczas strzałem w dziesiątkę są produkty na wymiar. Kiedy warto zainwestować w meble kuchenne na indywidualne zamówienie?

Meble kuchenne

Na jakich meblach kuchennych najmniej widać zabrudzenia?

Wiele osób marzy o takich meblach kuchennych, które podczas użytkowania nie będą łapały przysłowiowego brudu, a co za tym idzie, nie trzeba będzie ich często czyścić. Niestety jak do tej pory nie wymyślono jeszcze mebli całkowicie odpornych na zabrudzenia. Jednak można zamówić meble na wymiar, które wykonuje się z materiałów łatwych w pielęgnacji. Sprawdźmy więc, dlaczego na jednych meblach zabrudzenia są mniej widoczne, a na innych bardziej?

solid surface blaty kuchenne corian

Czym charakteryzują się materiały na blaty typu Solid Surface?

Solid Surface to nic innego jak płyty mineralno-akrylowe, które wykonuje się z wypełniacza mineralnego, a także żywicy akrylowej. Ten materiał jest stosowany najczęściej w sektorach takich jak: komercyjny, publiczny czy prywatny. Znajduje szerokie zastosowanie szczególnie w domach, centrach handlowych, hotelach, a nawet na statkach. Dlaczego to tak popularne rozwiązanie, szczególnie jeżeli chodzi o wykonywanie blatów?

Regulamin korzystania z serwisu